ABBOTSFORD SCHOOL DISTRICT

Burnaby School District

CAMPBELL RIVER SCHOOL DISTRICT

CENTRAL OKANAGAN PUBLIC SCHOOLS

Chilliwack School District

Comox Valley Schools

Coquitlam School District

COWICHAN VALLEY SCHOOL DISTRICT

Delta School District

GREATER VICTORIA SCHOOL DISTRICT

GULF ISLANDS SCHOOL DISTRICT

Kamloops Thompson School District

Kootenay Lake School District

LANGLEY SCHOOL DISTRICT

Maple Ridge Pitt Meadows

MISSION SCHOOL DISTRICT

NANAIMO LADYSMITH SCHOOL DISTRICT

NECHAKO LAKES SCHOOL DISTRICT

NEW WESTMINSTER SCHOOL DISTRICT

NORTH VANCOUVER SCHOOL DISTRICT

Pacific Rim School District

PEACE RIVER NORTH SCHOOL DISTRICT

POWELL RIVER SCHOOL DISTRICT

QUALICUM SCHOOL DISTRICT

RICHMOND SCHOOL DISTRICT

ROCKY MOUNTAIN SCHOOL DISTRICT

Saanich School

SEA TO SKY DISTRICT BOARD

SOOKE SCHOOL DISTRICT

SUNSHINE COAST SCHOOL DISTRICT

SURREY SCHOOLS

Vancouver School Board

Vernon School District

WEST VANCOUVER SCHOOLS

British Columbia, Kanada’nın batı kıyısındadır. Bir tarafı pasifik okyanusuna, diğer tarafı ormanlar, göller ve kayalıklarla çevrilidir. Muhteşem doğasıyla öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. British Columbia eyaletine bağlı Vancouver şehri, dünyanın en yaşanabilir şehirleri arasında yer almaktadır. British Columbia devlet liseleri, Kanada’nın lise seviyesinde ilk defa uluslararası öğrenci kabul eden eyaletidir.

British Columbia’yı Tercih Etmek İçin 7 Sebep

  • British Columbia, orta ve yükseköğrenim seviyesinde yabancı öğrencilere kapısını açan ilk eyaletlerdir. 25 yıllık deneyime sahiptir.
  • Eyaletteki üniversiteler, yüksek kaliteli ve kendini ispatlamış kurumlardır. Dünya’nın en iyi üniversiteleri listesine baktığımızda birçok üniversite görebiliriz.
  • Eyalet, ülkedeki en ılıman iklime sahiptir. yaz sıcaklığı 27 ° C’yi geçmez ve kışın nadiren -4 ° C altına düşer.
  • Vancouver, British Columbia eyaletinin en büyük şehridir. Vancouver’da 2 Milyon nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Göçmenler ve uluslararası öğrencilerle birçok kültüre ev sahipliği yapmaktadır. Metropol, konfor, zengin bir kültürel yaşam sunmaktadır. Çeşitli festivaller ve aktiviteler sunmaktadır.
  • Hem yazın, hem kışın spor yapmaya elverişlidir. Tüm yaşayanlar bunun bir parçasıdır. Kanada liselerinin birçoğunda spor dalında eğitimler sunar: Hokey, kızağı yarışı, lakros, yüzme golf, futbol, curling, tenis, voleybol, tüplü dalış, kaya tırmanışı ve birçok spor dalına ev sahipliği yapmaktadır.
  • British Columbia, Kanada’daki çok kültürlü  eyaletlerden birisidir. Eyaletin toplam nüfusunun 4 Milyon civarında olduğu bilinmektedir. 100.000’i aşkın öğrenci eyalette eğitim almaktadır. Öğrenciler: Vancouver, Victoria, Kamloops ve Kelowna şehirlerinde eğitim programlarına katılmaktadır.
  • British Columbia eyaletinde eğitim alan kolej ve üniversite öğrencileri çalışma iznine sahiptir. Öğrencilerin %85’i mezun olduktan sonraki 6 ay içerisinde iş buluyor.

Kabul Koşulları

British Columbia devlet liseleri, çoğu öğrenciden bekledikleri temel gereksinimler vardır. Kanada’da lise eğitimi almak isteye tüm öğrencilere kapılar açıktır.

  • Eğitim almak isteyen öğrencilerin geçmiş notları dikkate alınmaktadır,
  • 150 ile 300 Kanada Doları arasındaki ön kayıt ücretinin ödenmesi gerekmektedir.
  • Bir okul temsilcisi ile görüşülmesi (Nadiren!)

Konaklama

British Columbia devlet liselerinde eğitim almak isteyen öğrencileri bekleyen birçok konaklama seçeneği vardır. Devlet okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler çoğunlukla aile yanında konaklamayı tercih ederler. Öğrenciye özel bir oda ve 3 öğün yemek vardır. Konaklama ücretleri ortalama 8000 Kanada Doları ile 9000 Kanada Doları arasında değişiklik göstermektedir. Çoğunlukla eğitim ücretinden ayrı ödenir.

Tüm ev sahipleri özenle seçilir. Sabıka kaydı ve sağlık kontrolleri dikkatle yapılmaktadır. Aile yanında konaklama öğrenciler için en iyi seçenektir. Kültürel olarak uyum sağlaması ve İngilizce pratiği için en iyi seçenektir.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Sizinle Hemen İletişime Geçelim!