Gulf Islands School District gerçek anlamda etnik çeşitliliğe ve dünyanın dört bir yanından gençlerin daha iyi bir dünya yaratmak için birlikte çalıştıklarında ortaya çıkan sinerjiye bağlıdır. Entelektüel ve sosyal gelişime güçlü vurgumuz göz önüne alındığında, Gulf Islands Uluslararası Programı, akademik ve kişisel gelişime bağlılığa değer veren, motivasyonu yüksek öğrenciler için doğal bir seçimdir.

Körfez Adaları Uluslararası Programı, dünyanın farklı yerlerinden gelen öğrencilerin Kanada’da okumak için farklı nedenleri olduğunu kabul etmektedir. Şu anda, program üç belirli etnik gruba ev sahipliği yapıyor: Asyalı öğrenciler, Avrupalı ​​öğrenciler ve Latin Amerikalı öğrenciler.

Kültürel çeşitliliğe olan bağlılık, Körfez Adaları Uluslararası Programına kaydolan uluslararası öğrencilerin özel eğitimsel ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlanmış dört ayrı programın yaratılmasıyla sonuçlanmıştır:

  • Akademik Çalışma ve Mezuniyet Programı
  • İkinci Dil Programı olarak İngilizce
  • Kültürel Farkındalık Programı
  • Uzmanlık Programları

Gulf Islands Secondary School, akademik mükemmellik, öğrenci desteği, kazanan spor takımları, olağanüstü performans ve görsel sanatlar ve bilgisayar animasyonu, robotik, web sayfası tasarımı, bilgisayar programlama, bilgisayar destekli çizim, film ve fotoğrafçılık gibi olağanüstü bilgisayar teknolojisi programları ile ünlüdür.

Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1999

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı: 2

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci:  1600

Toplam Uluslararası Öğrenci:  72

8. Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: 8-12 Lütfen sadece ESL’ye ihtiyaç duymayan 8. Sınıf öğrencilerini kabul ettiğimizi unutmayın.

En yakın havaalanı: Victoria Uluslararası Havaalanı, feribot terminalinden Salt Spring Island’a 10 dakikalık sürüş mesafesindedir.

Neden Kanada Liseleri ?
 

Gulf Islands Nerede

Gulf Islands eşsiz bir Kanada lezzeti ile harmanlanmış bir Akdeniz tadına sahip olarak tanımlanmıştır. Gulf Islands, muhteşem batı kıyısı manzaraları, korunaklı suları, eğlence etkinlikleri, yaratıcı ve entelektüel toplulukları ve dinlenmek ve doğayla bağlantı kurmak için dünya çapında tanınmaktadır.

Gulf Islands Uluslararası Eğitim Programı, Kanada’nın ünlü KGolf Islands’ın en büyüğü olan doğal Salt Spring Adası’nda yer almaktadır. Bu ada topluluğu ideal bir konuma sahiptir. Eyalet başkenti Victoria’dan sadece 30 dakika uzaklıktadır, ancak Kanada’nın Batı Kıyısı’nın doğal güzelliğine sahiptir.

Oldukça eğitimli, yaratıcı ve profesyonel bir topluluk olarak tanınan Salt Spring Island, Kanada’da yaşamak için en çok arzu edilen yerlerden biri olma ününe sahiptir ve British Columbia’daki diğer yerlerden daha fazla güneş ışığı ve daha sıcak havaya sahiptir. Salt Spring Island, Kuzey Amerika’da bir sanat merkezi olarak bilinir. Salt Spring Island, Kuzey Amerika’daki en iyi 100 sanat topluluğu listesinde üçüncü sırada yer aldı. Kanada’nın en iyi yazarlarının, performans sanatçılarının ve görsel sanatçılarının çoğu Salt Spring Island’ı evleri yapmayı tercih ediyor.

Konaklama Seçenekleri

Gulf Islands Uluslararası Programı, öğrencilerimizin güvenlik, esenlik ve aidiyet duygusu için iyi bir Aile Yanı Konaklama programının gerekli olduğunun farkındadır. Kaliteli bir uluslararası programın temelidir.

Uluslararası bir program, yalnızca aile yanında kalanlar kadar iyidir. Uluslararası öğrencilerin, çalışmalarında başarılı olabilmeleri için aile yanında kalmaları gerekir.

Aile Yanı Konaklama Koordinatörü, Aile Yanı Konaklama programından sorumludur. Tüm uluslararası öğrencilerimiz için mümkün olan en iyi eşleşmeyi bulmak onun amacıdır. Aynı zamanda tıbbi sorunlardan da sorumludur.

Kanada’da okurken tüm uluslararası öğrencilerin sağlık sigortası olması gerekir. Gulf Islands Uluslararası Eğitim Programı, öğrencilerimiz için geçici sağlık sigortası ve British Columbia Tıbbi Hizmetler Planının bir kombinasyonunu sağlar.

British Columbia Sağlık Hizmetleri Planının, uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere tüm British Columbia sakinleri için zorunlu olduğu unutulmamalıdır.

Program Yöneticimiz, programımıza kayıtlı uluslararası öğrencilerin sorumlusudur.

Aktiviteler

Gulf Islands Uluslararası Eğitim Programı, öğrencilerin tamamlayıcı faaliyetlere katılımının ve katılımının bireysel ve toplumsal refah duygusunu teşvik ettiğine kuvvetle inanmaktadır. Birçok uluslararası programın aksine, Gulf Islands School District  az sayıda ücretsiz ek program sunarken, diğerleri kano, balina izleme, Ruckle Park’ta Liderlik ve Takım Oluşturma Günü, en az bir kayak gezisi dahil olmak üzere kısmen sübvanse edilmektedir. Vancouver’daki Stanley Park çevresinde bisiklet turu, Victoria’daki Noel Alışveriş Günü ve Vancouver Adası’na paten gezisi.

Tanınmış bir yerel ortak olan Island Escapades, öğrencilere hafta sonları sörf, kayak gezileri, kano ve kamp maceraları ve heyecan verici bir Eko Macera Sertifika Programı da sunmaktadır. Gulf Islands School District ayrıca Vancouver Adası’ndaki diğer uluslararası programlarla ortaktır ve Whistler Dağı’na yıllık gezi ve Banff ve Seattle gibi yerlere Spring Break gezileri sunar.

Okul, futbol, ​​basketbol, ​​futbol, ​​tenis, golf, voleybol ve atletizm gibi bir dizi spor programı sunmaktadır. Uluslararası öğrenciler genellikle Liderlik Programı, Küresel Farkındalık Kulübü veya Ekoloji Kulübü’ne çekilir.

Topluluk ayrıca futbol akademileri, yüzme programları, spor programları, liderlik programları, hizmet programları ve tiyatro, müzik ve dans programları dahil çok çeşitli eğlence ve kültürel aktiviteler sunmaktadır.

Gulf Islands School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: Aralık ve Nisan

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  14,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  7,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  325 $

Aile Yanı İzleme Ücreti:  500 $ tam yıl / 300 $ 1 dönem

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  975 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!