İçindekiler

Kanada vizesi başvurusu yaparak hayallerinizdeki ülke Kanada’ya doğru seyahate çıkmaya ne dersiniz? Her yıl milyonlarca insanın vize alarak gittiği ülkelerden bir tanesi olan Kanada sizin için de harika bir yolculuk anlamına geliyorsa bu heyecanı yaşamak için bilmeniz gereken belli başlı kurallar var! O halde gelin online Kanada vizesi başvurusu nasıl yapılır daha yakından bir inceleyelim.

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kanada vize başvuru formu İngilizce veya Fransızca doldurulmak zorundadır. Türkçe gerçekleştirilen başvurular kabul edilmezler. Aynı zamanda elle doldurulan başvuru formları kabul edilmez.

Başvuru formu çoğunlukla seyahat amacınıza yönelik sorulardan oluşmaktadır. IMM 5257 genellikle şu soruları içerir: başvuru sahibi hakkında bilgi: ziyaretin amacı ve gezinin planı; sağlık durumu, sabıka geçmişi veya askerlik bilgileri gibi sorulardan oluşmaktadır. Vize başvuru formunda sorulan tüm sorular eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmak zorundadır. Kanada vize başvuru doldurulduktan sonra imzalanmalıdır.(İnternet üzerinden vize başvurusu yapılması durumunda başvuru formunun yazdırılması ve imzalanması gerekmez. PDF formatında kaydedilmeli ve daha sonra hesabınıza elektronik olarak eklenmelidir). Başvuru formunun tüm sayfaları, barkodu içeren sayfalar dahil, hatasız olarak yazdırılmalıdır. Yaşına bakılmaksızın gezideki her katılımcı için ayrı başvuru formu doldurulur.

KANADA VİZE İŞLEMLERİ

Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada Vizesi Nasıl Alınır

Kanada vize başvurusu yapacak kişileri bekleyen birkaç aşama olduğunu söylemiştik. Tüm adımlar ve prosedürler dikkatli atılmalıdır. Peki, aşamalarıyla Kanada vizesi nasıl alınır ?

 • Başvuru Formunun Doldurulması: Kişinin seyahat amacına uygun olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. Girilen bilgiler eksiksiz ve doğru yanıtlanmalıdır. Sizde vize sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Evrakların Hazırlanması: Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine talep edilen evraklar göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirilmektedir.
 • Vize Ücretinin Yatırılması: Kanada vize ücreti online olarak tahsil edilmektedir. Kanada turist vizesi ücreti 185 Kanada Dolarıdır.
 • Biyometrik İşlemler: Kanada vize başvurusunun tamamlanması için İstanbul ve Ankara’daki  Kanada Vize Merkezlerinde parmak izi ve diğer biyometrik işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

Ek Olarak İstenilen Bilgiler

 • Aile Bilgi Formu ( IMM5645E ) – eşlerin, ebeveynlerin, çocukların, erkek ve kız kardeşlerin adları, soyadları, doğum tarihleri, adresleri ve mesleği belirtilir.
 • Kısa veya uzun süreli eğitim alacak öğrenciler için okul kabul belgeleri.

Kanada Vizesi Başvuru Ve Evrak Teslimi

Tüm vize başvurularında İstanbul veya Ankara’daki Kanada Vize Merkezlerine gelerek başvuru ve belge teslimi gerçekleştirilmektedir.

Online Kanada Vizesi Başvurusu

“Kanada vizesi nasıl alınır ?” sorusunun en önemli aşamalarından biriside vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Kanada vize başvurusu doğrudan Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) web sitesi üzerinden online olarak yapılabilir. Online başvuru ekranına geçmeden önce kısa bir uygunluk testine girmeniz gerekmektedir.

Ardından gerekli belgeler yüklenmelidir:

 • Vize başvuru formu doldurulup, PDF formatında kaydedilmeli, (Online başvurularda imzaya gerek yoktur.)
 • Otel ve uçak biletlerinin onayını PDF, DOC veya DOCX formatında kaydedin (eğer online ortamda kayıt edilmediyse taranıp, yüklenmesi gerekir.),
 • Vize başvuru fotoğrafı,
 • Çalışma kayıtları, banka hesap dökümleri ve istenilen tüm belgeler taratılıp, yüklenmelidir.

Dosya boyutları 4 MB’ı geçmemelidir. Belgeler aşağıdaki formatlarda kabul edilir: belgeler için – PDF, DOC veya DOCX, resimler için – JPG, TIFF, PNG.

Bir sonraki adım, sisteme güvenli giriş için bir elektronik erişim anahtarı elde etmektir. Bunu yapmak için, e-hizmetler bölümünde Kanada Vatandaşlık ve Göç Bakanlığı web sitesinde bir hesap açmanız gerekir.

Kayıt olduktan sonra, sistemin adım adım talimatları doğrultusunda vize talebinin oluşturulmasına devam edebilirsiniz. Gerekli tüm belgeleri yükledikten sonra, bir kredi kartı kullanarak vize ücretini ödemelisiniz (ödeme için VISA, MasterCard kabul edilmektedir).

Ücret ödendikten sonra, başvuru otomatik olarak CIC’ye gönderilecek ve başvuru sahibi, kayıt sırasında verilen ve yazdırılması gereken e-posta adresine onayı gelecektir.

Başvuru incelendiğinde ve hakkında bir karar verildiğinde, başvuru sahibi e-posta ile ilgili bir bilgilendirme yapılacaktır. Eğer vize başvurusu olumlu sonuçlandıysa Kanada Vize Merkezlerinden birisine teslim edilmesi gerekmektedir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • 3,5×4,5 cm boyutlarında 2 adet fotoğraf CIC gerekliliklerine uygun olması gereken fotoğraf,
 • İngilizce veya Fransızca doldurulmuş vize başvuru fornu (Türkçe doldurulmuş formlar kabul edilmez.) (IMM 5257 başvuru formu)
 • İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Ek Aile Bilgi Formu (IMM5645E)
 • İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış “Geçici İkamet Vizesi Başvurusuna İlişkin Ek Bilgiler”;
 • Seyahat için yeterli ücretin gösterilmesi: Banka hesap dökümleri veya maddi durumu belgeleyen evraklar,
 • Varsa uçak bileti, otel rezervasyon numarasını gösteren belgeler,
 • İş yerinden talep edilen belgeler,
 • Öğrenciler için öğrencilik belgesi,
 • Gerekli durumlar noter onaylı muvafakatname,

Kanada Vize Ücreti 2024

Kanada vize ücreti başvurusu yapmak isteyen hemen herkes için cevaplanması gereken en önemli soru işaretlerinden bir tanesi de Kanada vize ücreti ne kadar olur. Şimdi gelin Kanada kapılarını ardına kadar aralamanıza olanak sağlayacak Kanada vizesi için ne kadar ödemeniz gerektiğine bir göz atalım.

Kanada Turist Vizesi Ücreti: 185 Kanada Doları

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti: 235 Kanada Doları

Kanada CAQ Vizesi + Kanada Öğrenci Vizesi: 355 Kanada Doları

Kanada Çalışma Vizesi Ücreti: 240 Kanada Doları

Kanada Can Plus Vizesi Ücreti: 100 Kanada Doları

ETA Vizesi: 7 Kanada Doları

Kanada Vizesi Biyometrik İşlemler

Kabaca parmak izi ve uygun fotoğraf olarak ele alınabilir. Biyometrik işlemler İstanbul ve Ankara’daki Kanada Vize Merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. 14 yaşından küçük çocuklar ve 79 yaşından büyük kişiler bu işlemlerden muaftır.

Kanada Vizesi Fotoğraf Ölçüleri

Fotoğraf ölçüleri online formda 40×320 piksel çözünürlükte 60-240 KB boyutunda olması gerekir. Yüz görüntüsü fotoğrafın %70 ile %80 arasında kapsamalıdır. Fotoğrafın eskiliği maksimum 6 aylık olmalıdır.

Normal vize başvurularında fotoğraf ölçüsü: 35×45 mm’dir. Aynı şekilde yüz net olarak gözükmelidir. Omuz ve üzerinin çekilmesi gerekmektedir. Örnek fotoğraflar aşağıda yer almaktadır.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Vize başvurularının sonuçlanmasını etkileyen birçok faktör vardır. Başvuru amacınız, ne zaman başvuru gerçekleştirdiğiniz, konsolosluğun yoğunluğu gibi birçok faktör daha vize başvurusunun sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ortalama süre 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada vizenizin başarılı bir şekilde sonuçlanması ve vize çıktıktan sonra seyahatinizi gerçekleştirmeniz adına uygun zamanlarda başvuru yapmanız çok önemlidir. Başvurusunu son günlere bırakan hemen her birey Kanada vizesi kaç günde çıkar sorusuna cevap arar. Bu anlamda net bir cevap vermek oldukça zordur.

Kanada Vizesi Red Sebepleri

Yapacağınız başvurularda aşağıda ifade edilen detayları inceleyerek hatayı nerede yaptığınızı ve neden red aldığınızı öğrenebilirsiniz.

Purpose of Visit:En sık karşımıza çıkan  vize red sebepleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek red nedenleri arasında yer almaktadır.
Vize Red Sebepleri Nelerdir ?

Vize Red Sebepleri Nelerdir ?

Amerika Vizesi İle Kanada'ya Gidilebilir Mi ?

Amerika Vizesi İle Kanada'ya Gidilebilir Mi ?

Kanada turist vizesi başvurusu gerçekleştirilmeden önce seyahat amacının belirlenmesi gerekir. Doğru vize kategorisinde ve eksiksiz olarak başvurunun gerçekleştirilmesi sürecin en önemli parçasıdır.

Kanada’ya gezi veya seyahat amaçlı seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turist vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. İstanbul veya Ankara’daki Kanada vize merkezlerinde işlemler gerçekleştirilmektedir.

Kanada Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vize başvurusu gerçekleştirilirken tüm adımların dikkatlice yerine getirilmesi büyük bir öneme sahiptir. Süreç seyahat amacınıza uygun olan vize başvuru formunun doldurulmasıyla başlamaktadır. Talep edilen evraklar İngilizce veya Fransızca olarak hazırlanmaktadır. Sonrasında Ankara veya İstanbul’daki Kanada Vize Merkezleri aracılığıyla biyometrik işlemler ve evrak teslimleri tamamlanmaktadır.

Kanada Turist Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Vize Başvuru Formu:Kanada Konsolosluğu vize değerlendirmesini başvuru formuna göre yapmaktadır. Eksiksiz ve güvenle Kanada vizesi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Kanada Aile bilgi formu
 • Geçerli pasaport
 • Varsa eski vize fotokopileriniz
 • 2 adet fotoğraf, (Kanada Vizesi Fotoğraf Ölçüleri)

Başvuru Formu

Kanada vize başvurusunun en önemli aşamalarından biriside başvuru formunun eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Vize başvuru formunda kişinin bilgileri ve seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu üzerinden değerlendirme gerçekleştirilmektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Ücreti 185 Kanada Dolarıdır. Kanada vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir.

Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada turist vizesinin sonuçlanma süresi kişiye ve başvurunun gerçekleştirildiğine döneme bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ortalama süre 2-5 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Çocuklar İle Seyahat

Çocuklar ile seyahat etmek ebeveynler için oldukça zordur. Ancak bu zorluğun boyut değiştirdiği konulardan bir tanesi de Kanada’ya çocuklarla seyahat etmektir. Kendi adınıza Kanada vize başvurusu yaptıysanız çocuklar için de sizleri bekleyen bir sürpriz var.

Çocuklarla seyahat etmeyi planlıyorsanız: Yaşlarına bakılmaksızın onlar içinde vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Ebeveynlerinden biriyle veya farklı bir kişiyle seyahat edeceklerse noter onaylı vekaletname olması gerekmektedir.

Çocuğun her iki ebeveyni de refakatsiz seyahat etmesi durumunda, çocuğun tam bakımını Kanada vatandaşına veya daimi ikametgahına emanet eden noter tasdikli bir Ebeveyn Bakımı Onayı sağlaması gerekir. Onay her iki ebeveyn tarafından imzalanmalıdır.

Ayrıca , Kanada’da kaldığı süre boyunca çocuğa bakacak bir Kanada vatandaşı veya en az 19 yaşında daimi ikamet eden bir vasi tarafından imzalanmış noter tasdikli bir beyanname sağlamalısınız.

Önemli Not: Çocuk kaç yaşında olursa, olsun seyahat için pasaportu olması gerekmektedir.

Kanada Transit Vizesi

Kanada üzerinden farklı ülkelere seyahat edecek kişilerin transit vizeye ihtiyacı vardır. Kanada transit vize sahipleri havalimanının dışına çıkamazlar! Sadece Kanada havalimanlarından başka ülkelere seyahat ederken kullanma izinleri vardır. Kara veya deniz yoluyla seyahat edecek kişiler transit vize uygulamasından yararlanamaz. Kişilerin vize başvurusu gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanada Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Süreç vize başvuru formunun doldurulmasıyla başlamaktadır. Kanada transit vize başvurusu yapılırken hangi ülkeye seyahat edileceği, seyahatin amacı ve planları eksiksiz olarak paylaşılmalıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme gerçekleştirmektedir.

Kanada Transit Vize Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada transit vize başvuruları olabildiğince erken gerçekleştirilmelidir. Normal koşullarda ortalama 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak seyahati riske atmamak için 4 hafta öncesinden başvuru gerçekleştirmek çok daha yararlı olacaktır.

Kanada Çalışma Vizesi

Yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için en iyi seçeneklerden biriside Kanada’dır. Kanada çalışma vizesi başvurusu yapmak oldukça dikkat ve deneyim gerektirmektedir. Kanada devleti vize konusunda oldukça dikkatlidir. Resmi makamlardan onaylı iş daveti olan kişiler Kanada çalışma vizesi başvurusu gerçekleştirebilirler.

Kanada Çalışma Vizesi İçin Uygunluk Şartları Nedir?

Kanada çalışma vizesi başvurusu alanında uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir. Yorucu ve zorlayıcı bürokratik süreçler karşınıza çıkabilir. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanları çalışma vizesi başvurunuzu uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirmektedir. Sürecin doğru yönetimi ve güvenle vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • İş Davetiyesine Sahip Olmak!Davetiye olmadan başvuru işlemleri gerçekleştirilemez.
 • Gerekli maddi bütçeye sahip olmak,
 • İngilizce veya Fransızca bilinirlik sınavlarının sonuçları gereklidir.
 • Gerekirse sağlık raporu almanız gerekebilir.
 • Gerekli evrak listesi eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Kanada çalışma vizesi prosedürleri sanılanın aksine çok zor değildir. Ancak alanında uzman danışmanlarla birlikte yapılması vize alma şansınızı oldukça arttırmaktadır.

CAQ Vizesi

 Kanada’da 6 ay ya da 6 aydan daha uzun süreli eğitim almak isteyen öğrencilerin Kanada öğrenci vizesi sahibi olması gerekir. Fakat Quebec eyaletinde eğitim almak isteyen öğrencilerin, öğrenci vizesi gerçekleştirmeden önce muhakkak CAQ vizesi sahibi olması gerekir.

CAQ Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Vize başvurusu gerçekleştirecek kişileri bekleyen birkaç süreç vardır. Bu süreç aşağıda yer almaktadır;

 • Kabul mektubuna sahip olmanız gerekmektedir. Eğer kabul mektubunuz yoksa başvuru işlemi gerçekleştirilemez. Muhakkak dijital versiyonu olmalıdır.
 • Eşlik eden kişi veya kişiler şunlardır: Eş, çocuk ve 1. derece yakınlardır.
 • Programın başlangıç ve bitiş tarihi sistemi girilmelidir.  örnek: Lisans, Doktora derecesi: Maksimum 4 yıl; Yüksek Lisans: Maksimum 2 yıl). Başlangıç ​​tarihi için programların ilk gününü yazabilirsiniz.
 • Yıllık öğrenim ücretleri sisteme girilmelidir.
 • Çoğu durumda bulunduğunuz ülkedeki mali durumunuzu kanıtlayan belgeler gerekmektedir. Banka hesap dökümleriniz ve maddi durumunuzun eğitim maliyetlerinizi karşılayacak olmasıdır.
 • Çevrimiçi başvurunuzu tamamladıktan ve işlem ücretini ödedikten sonra, Quebec Göçmenlik Bürosu’na göndermeniz gereken destekleyici belgelerin kişiselleştirilmiş bir kontrol listesini elde edeceksiniz.
 • Destekleyici belgeleri Quebec Göçmenlik Bürosuna posta yoluyla (kontrol listesinde verilen adres) veya kontrol listenizdeki talimatlara göre elektronik olarak gönderme seçeneğiniz olacaktır.
 • Kontrol listesi, destekleyici belgelerinizi Arrima çevrimiçi sistemini kullanarak elektronik olarak Quebec Göçmenlik Bürosu’na nasıl göndereceğiniz konusunda talimatlar sağlayacaktır.
 • Destekleyici belgelerinizi posta ile gönderecekseniz , başvurunuzu ve kişiselleştirilmiş kontrol listesini yazdırmalısınız.
 • Belge kontrol listenizle birlikte imzalamanız gereken bir Beyanname ve taahhüt formu alacaksınız . Quebec’te bir öğrenci olarak saygı göstermeniz gereken yükümlülüklerinizi açıklayan formu dikkatlice okumanız çok önemlidir . Destekleyici belgelerinizi elektronik olarak gönderecekseniz, yine de bu Beyannameyi yazdırmanız , imzalamanız ve ardından tarayıp pdf olarak kaydetmeniz gerekecektir .
 • Belgelerinizi Quebec Göçmenlik Dairesine göndermeden önce tarayın ve bir kopyasını kaydedin. Bunları kayıtlarınız için saklayın. * Ayrıca bu belgelerden bazılarını doğrudan öğrenim izni başvurunuza yükleyeceksiniz.
 • Kontrol listesinde belirtildiği zaman orijinal belgeleri ekleyin . Mali kapasite kanıtını sunmanız gerekiyorsa, bu belgelerin asıllarını veya fotokopilerini gönderebilirsiniz.
 • Kontrol listenizde mali kapasite kanıtı talebi varsa , siz – veya mali vasileriniz (ebeveynler veya sizi destekleyenler) – ilk yılınız için öğrenim ücretinizi ve ücretlerinizi ve geçim masraflarınızı karşılayabileceğinizi/karşılayabileceklerini teyit etmelisiniz . çalışmalar . ( ABD hükümeti yardımı için başvuruyorsanız, yardım başvurunuzun bir nüshasının yeterli olmayacağını lütfen unutmayın: verilen yardımın onayı gerekecektir.)
 • Eğer reşit değilseniz ve 17 yaşın altındaysanız, ek belgeler sağlamanız gerekecektir . Eğer veliniz Öğrenci Dekan Yardımcısı olacaksa, lütfen web sitemizdeki talimatlara bakın .
 • Belgelerinizi postayla gönderecekseniz , size bir takip numarası sağlayan bir posta dağıtım hizmeti kullandığınızdan emin olun (belgeleri izlemek ve alındıklarına dair kanıtları almak için).
 • Belgelerinizi elektronik olarak gönderecekseniz , Quebec Göçmenlik Bürosu , bunun nasıl yapılacağını açıklayan bir eğitim videosu (yalnızca Fransızca mevcuttur) oluşturmuştur. Ayrıca öğrencilerin teknik sorular sormak için kullanabilecekleri bir web formu da vardır.
 • Zaten gerektiğini Göç Quebec onların destekleyici belgeleri gönderilecek öğrenciler değil online sistem (Arrima) aracılığıyla destekleyici belgeleri yeniden gönderin.
 • CAQ başvurunuz onaylandıktan sonra, çevrimiçi CAQ portalınızda bir elektronik onay mektubu (pdf formatında) alacaksınız. Öğrenim izninize başvurmak için bu elektronik mektubu kullanabilirsiniz. Öğrenim izninize başvurmak için orijinal / basılı CAQ sertifikasını postayla almayı beklemenize gerek yoktur.
 • Ayrıca postayla iki orijinal CAQ alacaksınız (başvuruda belirtildiği gibi posta adresinize). CAQ belgesinin bir basılı kopyası Kanada Göçmenlik Bürosu için olacaktır ve seçerseniz elektronik onay mektubu yerine çalışma izni başvurunuzla birlikte gönderebilirsiniz. Diğer basılı kopya kayıtlarınız için olacaktır.

Kanada Göçmenlik Vizesi

Yeni bir yaşam kurmak isteyen kişiler için en iyi seçeneklerden biriside Kanada’dır. Kanda göçmenlik vizesi hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Fakat göçmenlik süreci, Kanada vizesi sürecinden oldukça farklıdır. Öncelikle hangi Kanada göçmenlik programına uygun olduğunuz belirlenmeli ve sürecin yönetimi bu biçimde devam etmelidir.  Express Entry, Eğitim sonrası göçmenlik ya da yatırımcı göçmenlik gibi birçok alternatif vardır. Hangi programa uygun olduğunuz belirlenirse, başvuru sürecinin yönetimi çok daha kolay olur.

Kanada Göçmenlik Programlarına Kimler Başvurabilir ?

Kanada vizesi ile göçmenlik programları karıştırılmamalıdır! Göçmenlik programlarının aranılan şartları vardır. Çoğu zaman mesleki ve maddi durumunuza bağlı olarak uygun olduğunuz program değişebilir. Aslında Kanada göçmenlik vizesi başvurusu herkese açıktır. Öncelikle Kanada göçmenlik testine girerek uygunluğunuzu öğrenmelisiniz. Bunun ardından başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Can Plus Vizesi

Kanada vize başvuru sürecini hızlandırmak kulağa çok sıcak geliyor değil mi ? Evet, Kanada Can Plus vizesi başvurusu gerçekleştirilerek başta turist vizesi süreci olmak üzere süreç hızlanabilir. Fakat bunun için adımların ve aşamaların doğru yürütülebilmesi oldukça önemlidir.

Kanada Can Plus Başvurusundan Kimler Yararlanabilir

 • Vize başvurunuzun kısa süreli yani Kanada turist vizesi kapsamında olması gerekmektedir.
 • Başvuruyu gerçekleştirecek kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır.
 • Başvuru sahibin en fazla 10 yıl içerisinde Kanada vizesine sahip olması ve giriş/çıkış damgalarını gösterebiliyor olması,
 • Amerika Birleşik Devletlerine giriş/çıkış yapılmasına bakılmaksızın kişinin Amerika vizesi sahibi olması.
 • Devam eden Amerika vizesine sahip değilse; Son 10 yıl içerisindeki herhangi bir Amerika Birleşik Devletlerine giriş çıkış yaptığını kanıtlayabiliyor olması,
 • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

Kanada  Can Plus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • En az 6 ay geçerli ve 2 sayfası boş olan pasaport,
 • Daha önce Kanada vizesi veya Amerika Birleşik Devletlerine ait vizenin kanıtlanabiliyor olması,
 • Kanada vizesi başvuru formu (Tarafımızca doldurulmaktadır)
 • 2 adet fotoğraf
 • Tüm aile bireylerini içeren vukuatlı nüfus kayıt örneği.
 • Aile bilgi formu (Tarafımızca hazırlanmaktadır.)
 • Başvuru gerçekleştirecek kişi 18 yaşından küçükse: Muvafakatname
 • Varsa evlilik cüzdanı,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve nüfus cüzdanı fotokopisi

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada vizesi almak zorunda mıyım ?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi sahibi olması gerekmektedir.

Kanada vize şartları nelerdir ?

Seyahat amacına bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ancak tüm vize başvurularında bazı şartlar ortaktır; Kişinin seyahat geçmişinin olması, yeterli finansal duruma sahip olması ve bunları kanıtlayabilir olması gerekir. Ek olarak: Seyahat amacını net biçimde belirtilmesi ve geri döneceğini belgeleyebilmesi gerekmektedir.

Kanada vizesine hangi şehirlerden başvuru yapılabilir ?

İstanbul ve Ankara’daki ofisler aracılığıyla evrak teslimi ve biyometrik bilgiler aktarılır.

Hangi Kanada vizesi kategorisine başvurmalıyım ?

Hangi kategoriye başvuracağınız tamamen seyahat amacınıza bağlıdır. Kısa süreli seyahatler için: Kanada turist vizesi, 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli eğitim programına katılacaksanız; Kanada öğrenci vizesi, Çalışmak için gitmeyi planlıyorsanız; Kanada çalışma vizesi uygundur.

Kanada vize görüşmesi var mı ?

Kanada Konsolosluğu, gerekli görmediği durumlarda vize görüşmesi yapmaz. Bunun yerine; Doldurulan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmaktadır.

Mevcut vizem ile kaç kez Kanada’ya girebilirim ?

Kanada vizesine sahip olan kişilerin kaç kez Kanada’ya giriş yapabileceği tamamen sahip oldukları vizeye bağlıdır. Bu kararı Kanada Konsolosluğu verir. Kanada vizelerinin birçoğu çok girişlidir.

Kanada vizesi ile Amerika’ya gidilir mi ?

Kanada vizesi ile Amerika Birleşik Devletlerine giriş yapamazsınız.

Amerika vizesi sahipleri Kanada’ya gidebilir mi ?

Amerika vizesi sahipleri Kanada’ya giriş yapamazlar. Ancak Amerika vizesine sahip oldukları için Kanada vizesi başvurusunda sunulan kolaylıklar ve avantajlar vardır.

Kanada ziyaretçi vizesi, öğrenci vizesine çevrilebilir mi ?

Kanada’ya ziyaretçi vizesi ile girdikten sonra bunu öğrenci vizesine çevirmeniz mümkün değildir. Bunu ancak kendi vatandaşı olduğunuz ülke aracılığıyla ya da Kanada dışındaki en yakın vize ofisine başvurunuzu yapabilirsiniz.