Kanada Kültür Merkezi Desteği İle Kanada Vizesi Hakkında Aradığınız Tüm Soruların Cevabını Bu Sayfada Bulacaksınız. Bu Sayfadan Faydalanarak Hatasız Başvuru Yapmak İçin Dikkatlice İncelemenizi Tavsiye Ederiz!

Kanada vizesi başvurusu yapmak isteyen kişilerin adımları doğru ve eksiksiz gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Birçok vize başvuru kategorisi vardır. Sizde Kanada vizesi sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Kültür Merkezi 10 Yılı Aşkın Deneyimiyle Başvurun: Uzun Süreli Vize Sahibi Olun!

 

Kanada Vizesi Nasıl Alınır ?

Vize Başvurusu Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada Vize Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kanada vize başvuru formu İngilizce veya Fransızca doldurulmak zorundadır. Türkçe gerçekleştirilen başvurular kabul edilmezler. Aynı zamanda elle doldurulan başvuru formları kabul edilmez.

Başvuru formu çoğunlukla seyahat amacınıza yönelik sorulardan oluşmaktadır. IMM 5257 genellikle şu soruları içerir: başvuru sahibi hakkında bilgi: ziyaretin amacı ve gezinin planı; sağlık durumu, sabıka geçmişi veya askerlik bilgileri gibi sorulardan oluşmaktadır. Vize başvuru formunda sorulan tüm sorular eksiksiz ve doğru biçimde doldurulmak zorundadır. Kanada vize başvuru doldurulduktan sonra imzalanmalıdır.(İnternet üzerinden vize başvurusu yapılması durumunda başvuru formunun yazdırılması ve imzalanması gerekmez. PDF formatında kaydedilmeli ve daha sonra hesabınıza elektronik olarak eklenmelidir). Başvuru formunun tüm sayfaları, barkodu içeren sayfalar dahil, hatasız olarak yazdırılmalıdır. Yaşına bakılmaksızın gezideki her katılımcı için ayrı başvuru formu doldurulur.

Kanada Büyükelçiliği Vize Ve Göçmenlik Uzmanı Ezgi Çelik, Vize Süreci Hakkındaki Son Durumu İrep Çakır’a Anlattı.

(Kaynak: Turkish Voice of Canada TVC)

Ek Olarak İstenilen Bilgiler:

 • Aile Bilgi Formu ( IMM5645E ) – eşlerin, ebeveynlerin, çocukların, erkek ve kız kardeşlerin adları, soyadları, doğum tarihleri, adresleri ve mesleği belirtilir.
 • Kısa veya uzun süreli eğitim alacak öğrenciler için okul kabul belgeleri.

Kısaca Aşamalar:

 • Başvuru Formunun Doldurulması: Kişinin seyahat amacına uygun olarak vize başvuru formu doldurulmalıdır. Girilen bilgiler eksiksiz ve doğru yanıtlanmalıdır. Sizde vize sahibi olmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.
 • Evrakların Hazırlanması: Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine talep edilen evraklar göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirilmektedir.
 • Vize Ücretinin Yatırılması: Kanada vize ücreti online olarak tahsil edilmektedir. Kanada turist vizesi ücreti 185 Kanada Dolarıdır.
 • Biyometrik İşlemler: Kanada vize başvurusunun tamamlanması için İstanbul ve Ankara’daki  Kanada Vize Merkezlerinde parmak izi ve diğer biyometrik işlemlerin tamamlanması gerekmektedir.

 

Başvuru Ve Evrak Teslimi

Tüm vize başvurularında İstanbul veya Ankara’daki Kanada Vize Merkezlerine gelerek başvuru ve belge teslimi gerçekleştirilmektedir.

Online Kanada Vizesi Başvurusu

Kanada vize başvurusu doğrudan Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik (CIC) web sitesi üzerinden online olarak yapılabilir. Online başvuru ekranına geçmeden önce kısa bir uygunluk testine girmeniz gerekmektedir.

Ardından gerekli belgeler yüklenmelidir:

 • Vize başvuru formu doldurulup, PDF formatında kaydedilmeli, (Online başvurularda imzaya gerek yoktur.)
 • Otel ve uçak biletlerinin onayını PDF, DOC veya DOCX formatında kaydedin (eğer online ortamda kayıt edilmediyse taranıp, yüklenmesi gerekir.),
 • Vize başvuru fotoğrafı,
 • Çalışma kayıtları, banka hesap dökümleri ve istenilen tüm belgeler taratılıp, yüklenmelidir.

Dosya boyutları 4 MB’ı geçmemelidir. Belgeler aşağıdaki formatlarda kabul edilir: belgeler için – PDF, DOC veya DOCX, resimler için – JPG, TIFF, PNG.

Bir sonraki adım, sisteme güvenli giriş için bir elektronik erişim anahtarı elde etmektir. Bunu yapmak için, e-hizmetler bölümünde Kanada Vatandaşlık ve Göç Bakanlığı web sitesinde bir hesap açmanız gerekir.

Kayıt olduktan sonra, sistemin adım adım talimatları doğrultusunda vize talebinin oluşturulmasına devam edebilirsiniz. Gerekli tüm belgeleri yükledikten sonra, bir kredi kartı kullanarak vize ücretini ödemelisiniz (ödeme için VISA, MasterCard kabul edilmektedir).

Ücret ödendikten sonra, başvuru otomatik olarak CIC’ye gönderilecek ve başvuru sahibi, kayıt sırasında verilen ve yazdırılması gereken e-posta adresine onayı gelecektir.

Başvuru incelendiğinde ve hakkında bir karar verildiğinde, başvuru sahibi e-posta ile ilgili bir bilgilendirme yapılacaktır. Eğer vize başvurusu olumlu sonuçlandıysa Kanada Vize Merkezlerinden birisine teslim edilmesi gerekmektedir.

Kanada Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport,
 • 3,5×4,5 cm boyutlarında 2 adet fotoğraf CIC gerekliliklerine uygun olması gereken fotoğraf,
 • İngilizce veya Fransızca doldurulmuş vize başvuru fornu (Türkçe doldurulmuş formlar kabul edilmez.) (IMM 5257 başvuru formu)
 • İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış Ek Aile Bilgi Formu (IMM5645E)
 • İngilizce veya Fransızca olarak doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış “Geçici İkamet Vizesi Başvurusuna İlişkin Ek Bilgiler”;
 • Seyahat için yeterli ücretin gösterilmesi: Banka hesap dökümleri veya maddi durumu belgeleyen evraklar,
 • Varsa uçak bileti, otel rezervasyon numarasını gösteren belgeler,
 • İş yerinden talep edilen belgeler,
 • Öğrenciler için öğrencilik belgesi,
 • Gerekli durumlar noter onaylı muvafakatname,

 

Kanada Vize Ücreti

Vize başvurusunun tamamlanması için vize ücretinin muhakkak yatırılması gerekmektedir. Vize ücreti başvurunun gerçekleştireceği kategoriye göre değişiklik göstermektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti: 185 Kanada Doları

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti: 235 Kanada Doları

Biyometrik İşlemler

Kabaca parmak izi ve uygun fotoğraf olarak ele alınabilir. Biyometrik işlemler İstanbul ve Ankara’daki Kanada Vize Merkezlerinde gerçekleştirilmektedir. 14 yaşından küçük çocuklar ve 79 yaşından büyük kişiler bu işlemlerden muaftır.

Fotoğraf Ölçüleri

Fotoğraf ölçüleri online formda 40×320 piksel çözünürlükte 60-240 KB boyutunda olması gerekir. Yüz görüntüsü fotoğrafın %70 ile %80 arasında kapsamalıdır. Fotoğrafın eskiliği maksimum 6 aylık olmalıdır.

Normal vize başvurularında fotoğraf ölçüsü: 35×45 mm’dir. Aynı şekilde yüz net olarak gözükmelidir. Omuz ve üzerinin çekilmesi gerekmektedir. Örnek fotoğraflar aşağıda yer almaktadır.

Vize Kaç Günde Çıkar ?

Vize başvurularının sonuçlanmasını etkileyen birçok faktör vardır. Başvuru amacınız, ne zaman başvuru gerçekleştirdiğiniz, konsolosluğun yoğunluğu gibi birçok faktör daha vize başvurusunun sonuçlanma süresini etkilemektedir. Ortalama süre 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada Vizesi Red Sebepleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan  vize red sebepleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek red nedenleri arasında yer almaktadır.
Vize Red Sebepleri Nelerdir ?

Vize Red Sebepleri Nelerdir ?

Vize Başvurunuzu Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Amerika Vizesi İle Kanada'ya Gidilebilir Mi ?

Amerika Vizesi İle Kanada'ya Gidilebilir Mi ?

Kanada Turist Vizesi

Vize başvurusu gerçekleştirilmeden önce seyahat amacının belirlenmesi gerekir. Doğru vize kategorisinde ve eksiksiz olarak başvurunun gerçekleştirilmesi sürecin en önemli parçasıdır.

Kanada Turist Vizesi Başvurusu

Turist vizesi başvuru formu ve gerekli belgelerle birlikte kolaylıkla başvuru gerçekleştirilebilir. Kanada Konsolosluğu, yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapmaktadır.

Kanada Turist Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Vize Başvuru Formu: Kanada Konsolosluğu vize değerlendirmesini başvuru formuna göre yapmaktadır. 
 • Kanada Aile bilgi formu,
 • Geçerli pasaport
 • Varsa eski vize fotokopileriniz,
 • 2 adet fotoğraf, (Kanada Vizesi Fotoğraf Ölçüleri)

Yukarıda yer alanlar temel evrak listesidir. Detaylı bilgi almak için lütfen buraya tıklayın.

Kanada Turist Vizesi Başvuru Formu

Kanada vize başvurusunun en önemli aşamalarından biriside başvuru formunun eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Vize başvuru formunda kişinin bilgileri ve seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır.

Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu üzerinden değerlendirme gerçekleştirilmektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Kanada turist vizesi ücreti 185 Kanada Dolarıdır. Vize harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir.

Kanada Turist  Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada turist vizesinin sonuçlanma süresi kişiye ve başvurunun gerçekleştirildiğine döneme bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ortalama süre 2-5 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Çocuklar İle Seyahat

Çocuklarla seyahat etmeyi planlıyorsanız: Yaşlarına bakılmaksızın onlar içinde vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Ebeveynlerinden biriyle veya farklı bir kişiyle seyahat edeceklerse noter onaylı vekaletname olması gerekmektedir.

Çocuğun her iki ebeveyni de refakatsiz seyahat etmesi durumunda, çocuğun tam bakımını Kanada vatandaşına veya daimi ikametgahına emanet eden noter tasdikli bir Ebeveyn Bakımı Onayı sağlaması gerekir. Onay her iki ebeveyn tarafından imzalanmalıdır.

Ayrıca , Kanada’da kaldığı süre boyunca çocuğa bakacak bir Kanada vatandaşı veya en az 19 yaşında daimi ikamet eden bir vasi tarafından imzalanmış noter tasdikli bir beyanname sağlamalısınız.

Önemli Not: Çocuk kaç yaşında olursa, olsun seyahat için pasaportu olması gerekmektedir.

Sizde Vize Sahibi Olmak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Öğrenci Vizesi

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler Kanada öğrenci vizesi sahibi olmak zorundadır. Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapabilmek için Kanada’daki katılım sağlanacak eğitim programından davetiyenin olması gerekmektedir. Kanada öğrenci vizesini 6 aydan daha kısa ve 6 aydan daha uzun olarak ikiye ayırmamız mümkündür.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada öğrenci vizesi başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Başvuru yapılırken tüm adımlar dikkatli atılmalıdır. Öğrenci vizesi başvurusu yapmak için Kanada’daki bir okuldan kabul alınmalıdır. Öğrenci vizesi başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların teslim edilmesi ve biyometrik işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilir.

Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ?

 

Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin, Kanada öğrenci vizesi alanında uzman danışmanlarıyla birlikte güvenle başvurunuzu yapabilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir ?

 • En az 6 ay geçerli pasaport ( Eğer varsa eski pasaportlar )
 • Vize başvuru formları
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf.
 • Vize başvuru ücreti: Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu
 • Okul kabul belgesiGideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklama bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belge Kanada Kültür tarafınca eklenecektir.
 • Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri.
 • Kendinize ya da eğitim masraflarını karşılayacak olan kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri
 • Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
 • Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları
 • Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve Öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrağın bir fotokopisi
 • Kanada’da seçtiğiniz okulun meslek ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu.(İngilizce )
 • Kanada Turisti vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce )
 • Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge.
 • Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
 • Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi.
 • Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Askerliğinizi yaptıysanız  terhis belgesi
 • Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri
 • Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı ?

Vize başvurusu gerçekleştirilirken maddi durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Ancak banka hesabındaki ücretin bir standart tutarı yoktur. Bu tamamen katılacağınız eğitim programına bağlıdır. 6 aylık bir dil okulu programı ile 4 yıllık üniversite eğitimi alacak öğrencilerin maliyetleri farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Kanada öğrenci vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir. Kanada öğrenci vizesi harç bedeli 235 Kanada Dolarıdır.

Kanada Öğrenci Vizesi Red Sebepleri

 

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek vize red nedenleri arasında yer almaktadır.

Kanada Transit Vizesi

Kanada üzerinden farklı ülkelere seyahat edecek kişilerin transit vizeye ihtiyacı vardır. Kanada transit vize sahipleri havalimanının dışına çıkamazlar! Sadece Kanada havalimanlarından başka ülkelere seyahat ederken kullanma izinleri vardır. Kara veya deniz yoluyla seyahat edecek kişiler transit vize uygulamasından yararlanamaz. Kişilerin vize başvurusu gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Kanada Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Süreç vize başvuru formunun doldurulmasıyla başlamaktadır. Kanada transit vize başvurusu yapılırken hangi ülkeye seyahat edileceği, seyahatin amacı ve planları eksiksiz olarak paylaşılmalıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme gerçekleştirmektedir.

Kanada transit vize başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Seyahatinizi riske atmadan, güvenle başvuru yapmak için bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Transit Vize Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada transit vize başvuruları olabildiğince erken gerçekleştirilmelidir. Normal koşullarda ortalama 7-15 gün arasında sonuçlanmaktadır. Ancak seyahati riske atmamak için 4 hafta öncesinden başvuru gerçekleştirmek çok daha yararlı olacaktır.

Kanada Çalışma Vizesi

Yurtdışında çalışmak isteyen kişiler için en iyi seçeneklerden biriside Kanada’dır. Kanada çalışma vizesi başvurusu yapmak oldukça dikkat ve deneyim gerektirmektedir. Kanada devleti vize konusunda oldukça dikkatlidir. Resmi makamlardan onaylı iş daveti olan kişiler Kanada çalışma vizesi başvurusu gerçekleştirebilirler.

Kanada çalışma izni nasıl alınır ?

Kanada Çalışma Vizesi İçin Uygunluk Şartları Nedir ?

Kanada çalışma vizesi başvurusu alanında uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir. Yorucu ve zorlayıcı bürokratik süreçler karşınıza çıkabilir. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanları çalışma vizesi başvurunuzu uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirmektedir. Sürecin doğru yönetimi ve güvenle vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 • İş Davetiyesine Sahip Olmak! Davetiye olmadan başvuru işlemleri gerçekleştirilemez.
 • Gerekli maddi bütçeye sahip olmak,
 • İngilizce veya Fransızca bilinirlik sınavlarının sonuçları gereklidir.
 • Gerekirse sağlık raporu almanız gerekebilir.
 • Gerekli evrak listesi eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Kanada çalışma vizesi prosedürleri sanılanın aksine çok zor değildir. Ancak alanında uzman danışmanlarla birlikte yapılması vize alma şansınızı oldukça arttırmaktadır.

Vize Başvurusunu Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Vize Başvurusu Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.