Kanada Kültür Merkezi İle Kanada Kolejleri Hakkında Tüm Merak Ettiğiniz Sorulara Yanıt Bulacaksınız. Kanada’da Çalışarak Kolej Eğitimi Almak, Eğitim Ücretlerini Öğrenmek İçin Yazıyı Dikkatlice Okumanızı Tavsiye Ederiz!

Kanada’daki bir Kolejden veya bir Kanada Üniversitesinden bir diplomaya sahip olmak, iyi bir iş ile mükemmel bir iş arasındaki fark kadar olabilir ve şüphesiz bu eşsiz bir fırsattır! Kanada’da bir Kolej eğitimi almak göründüğü kadar zor değildir.

Kanada Kültür Merkezi ekibi bir Kanada Kolejine kaydolma sürecinde sizlere yardımcı olacaktır! Kanada’da sizin için doğru olan Koleji seçmeniz için programları ve sürelerinin yanı sıra en iyi destinasyon seçenekleri öğreneceksiniz.

Neden Kanada Kolejleri ?

Neden Kanada Kolejleri ?

Kanada Kolejleri Kabul Şartları

TOEFL veya IELTS veya CAEL sertifikalarından birini kanıtlayan orta üstü düzeyde bir İngilizce seviyeniz olmalıdır. Bu sınavlardan birine sahip değilseniz, Kanada Kültür Merkezi Kanada’daki en iyi okulları bulmanıza yardımcı olabilir.

Kanada’da IELTS, TOEFL sınavları için hazırlık kursları sunan uzmanlaşmış Kanada dil okulları bulunmaktadır. Kanada’daki çoğu Üniversite ve Kolej, denklik olduğu için Türkiye’nin lise diplomasını kabul etmektedir.  Lise diploması, sertifikalı bir tercüman tarafından İngilizceye çevrilmeli ve Kanada’daki kuruma sunulmalıdır. Bu da kabulünüze karar vermek için notlarınızı analiz edilmesine yardımcı olacaktır.

Lisans dersleri, aşağıdaki gibi alanlar dahil olmak üzere değişebilir:

  • Muhasebe
  • Mühendislik
  •  Pazarlama
  •  Tasarım
  •  İşletme
  •  Finans
  •  Yönetim
  •  Bilgi Teknolojisi

Kanada Kültür Merkezi, ülkedeki ana destinasyonlarda Kanada’daki en iyi Üniversite ve Kolej seçeneklerini sizlere sunmaktadır. Bir Kanada Üniversitesinden ya da kolejinden diploma almanın yanı sıra, kesinlikle hayatınızın geri kalanında da olağanüstü bir deneyim yaşayacaksınız. Daha fazla ayrıntı ve Kanada’daki en iyi mezuniyet seçenekleri için danışmanlarımızdan biriyle iletişime geçiniz!

Kanada'da Eğitim Sonrası Göçmenlik

Kanada'da Eğitim Sonrası Göçmenlik

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

En İyi Kanada Devlet Kolejleri

Kanada’nın en iyi devlet kolejlerinde çalışarak eğitim alabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Kanada'nın En İyi Özel Kolejleri

Kanada’nın özel kolejlerine başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirin. Kanada Kültür Merkezi, Kanada Kolejleri resmi temsilcisidir.

Kanada Kolejleri Fiyatları & Maliyetler

Program ücretleri, koleje ve seçilen kursa bağlı olarak yıllık ortalama 18.000 Kanada dolarıdır . Bu miktar akademik dönemin başlangıcından yaklaşık 3 ay önce olmak üzere dönem başına ödenir; yani dersler Ocak ayında başlıyorsa, yarıyıl yaklaşık olarak Ekim / Kasım aylarında ödenmelidir.

Kanada’da koleje gitmek isteyenler için, kitaplar ders başına yaklaşık 100 Kanada Doları ile 200 Kanada Doları arasındadır ve bu kursa göre değişebilir. Yalnızca üniversitedeyken sahip olacağınız bu maliyeti aklınızda bulundurun. Bazı öğrenciler daha uygun fiyata kullanılmış kitapları satın almayı seçerler ve kursu bitirdikten sonra da satabilirler.

Fiyatlar, seçilen şehir ve koleje göre değişebilmektedir. 4 haftalık bir süre için konaklama ve yemek için ortalama 1000 Kanada doları hesaplamanız önerilir.

Çoğu şehir, sabit bir ücret ödediğiniz ve ay boyunca toplu taşıma araçlarına sınırsız erişime sahip olduğunuz aylık geçiş kartı sunar. Bu aylık kartların maliyeti ortalama 120 Kanada dolarıdır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada’da, Türkiye'de olduğu gibi her ay taksitli ödeme yapabilir miyim ?

Kanada'daki kolejler, okul ücretinin tamamının peşin ödenmesini talep eder; bu nedenle, öğrenci dönemleri önceden ödemeye hazır olmalıdır (her dönemin başlangıcından en az 2 ay önce). Boş pozisyonların bitiminden önce ilk sömestr için ödeme yapmalısınız, çünkü ancak o zaman sizinkini garanti edebileceksiniz. Açık pozisyonlar, her kursa bağlı olarak belirli bir süre için müsaittir ve tamamen dolana kadar veya belirlenen sürenin sonuna kadar açıktır.

Kanada kolejlerinde nasıl burs alırım ?

Çoğu kolej, yalnızca Kanadalı öğrencilere burs vermektedir. Kanada Kültür Merkezi, Kanada’da okumak için burs sunmaz ve herhangi bir anlaşması yoktur.

Kanada’da okurken çalışabilir miyim?

Vizeniz bir öğrenci vizesi olacaktır, bu nedenle sadece eğitim alabilirsiniz. Üst üste 6 aylık eğitimden sonra, gelirinizi desteklemek için yarı zamanlı (haftada 20 saate kadar) çalışabilirsiniz. İş fırsatları genellikle hizmet bölgesinde (restoranlar, mağazalar, kafeler ...) ortalama 12 Kanada doları / saat ücreti ile. Kanada’da bir Kolej, Lisans ve Lisansüstü ders almanın yorucu olduğunu ve öğrencinin odaklanması ve özveri gerektirdiğini unutmayın. Çalışabilme olasılığı, öğrencinin aslında çalışacağı anlamına gelmez. Grup çalışması yapmak ve çalışmak için çok zaman harcayacaksınız ve bu, çalışmak için boş zamanınızı azaltacaktır.

Kanada’da lisans eğitimimi Kanada'da bitirdikten sonra ülkede devam edebilir miyim ?

Evet. Yüksek öğretim kurumlarında 9 aydan fazla süren kurslar için 9 aydan 3 yıla kadar çalışma vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz, çalışma süresi öğrenim gören süreden fazla olamaz. Yani, kursunuz 2 yıl sürüyorsa, iki yıllık çalışma vizesine başvurabilirsiniz. Kanada'daki kolej, yüksek lisans veya lisansüstü kurslarını bitirdikten (ve tüm dersleri geçtikten) sonra çalışma vizesi başvurusunda bulunmalısınız.

Kanada’da okurken profesyonel bir staj seçeneği var mı?

Bazı kolejler, Co-op adı verilen ücretsiz profesyonel staj imkanı sunar. Uluslararası öğrenci kooperatif programlarının çoğu, öğrenci lisans dersini tamamladıktan sonra gerçekleşir. Katılmak için, öğrencinin sınıf ortalamasının üzerinde notlara sahip olması ve doğrudan okula kaydolması gerekir, bu da ücretsiz mesleki staj boşluğuna yerleştirmeyi sağlayacaktır.

Üniversitemi Türkiye’den Kanada'daki bir Koleje transfer edebilir miyim?

Kursa bağlı olarak evet. Yüksek düzeyde düzenlenmiş kurslar (tıp, hukuk ve inşaat mühendisliği gibi) transfer için kabul edilmez, ancak yönetim, BT ve tasarım gibi kapsamlı kurslar kabul edilebilir. Türkiye’de öğrenim gören fakülte tarafından sağlanmasının yanı sıra, her konuda öğrenilen konuların ayrıntılı bir tanımıyla birlikte Türkiye’de bir okul geçmişine sahip olmak ve noter tarafından onaylı bir tercümeye sahip olmak gereklidir. Kanada koleji alınan notu analiz edecek ve konuları eleme olasılığını kontrol edecektir. Kanada kurumunun Türkiye fakültelerini tanımadığı için tüm konuları reddetmesi mümkündür. Kanada koleji tanındığında kursları kabul edebilir veya etmeyebilir. Bu süreç son derece karmaşık ve zaman alıcıdır. Kanada Kültür Merkezi bu hizmeti sunmamaktadır.

Kanada’da okul yılı ne zaman başlıyor?

Genel olarak, dersler Kanada'da okul yılının başlangıcı olan Eylül ayında başlar. En popüler kabul edilen kursların ek başlangıç tarihleri olabilir, genellikle Ocak veya Mayıs aylarında.

Kanada'daki bir koleje katılmak için akıcı İngilizce bilmem gerekiyor mu?

Evet. Bir koleje kaydolmadan önce, İngilizce seviyenizin kurumun gerekliliklerini karşıladığını onaylamanız gerekir. Her kurum farklı bir seviye gerektirir ve bunu TOEFL, IELTS, CAEL veya başka bir İngilizce yeterlilik sınavıyla kanıtlayabilirsiniz. İleri düzeyde İngilizceniz yoksa, eğitim programına başlamadan önce yoğun bir İngilizce kursu alabilirsiniz. İngilizce çalışma süresi seviyenize ve sınıf gelişiminize göre değişecektir.

Kanada'da bir koleje girmek için İngilizce dışında bir ön koşul var mı?

Liseyi bitirmiş olmalısınız. Üniversiteye ve Koleje seçilen kursa bağlı olarak, belirli konularda, kesin, bilim veya beşeri bilimler alanlarında iyi notlar almanız istenebilir. Bazı kurslar için bir portföy sunmak gerekmektedir.

Dersler başlayana kadar planlama arası ne kadar sürer?

İdeal olarak, çoğu kursun Eylül ayında başladığını dikkate alarak planlamaya altı ay önceden başlamalısınız. Eylül'de başlayan bir kurs için ideal olarak planlamaya Mart / Nisan'da başlamalısınız. Henüz ileri İngilizceniz yoksa, Kolej, Lisans veya Lisansüstü kurslarına devam etmeden önce İngilizce çalışmanız gerekeceğinden daha fazla zaman ayırmanızı tavsiye ediyoruz.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Kolejleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri İsimleri

Alberta Kolejleri

British Columbia Kolejleri

Manitoba Kolejleri

New Brunswick Kolejleri

Newfoundland and Labrador Kolejleri

Northwest Territories Kolejleri

Nova Scotia Kolejleri

Nunavut Kolejleri

Ontario Kolejleri

Prince Edward Island Kolejleri

Quebec Kolejleri

Saskatchewan Kolejleri

Yukon Kolejleri

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.