Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler Kanada öğrenci vizesi sahibi olmak zorundadır. Vize başvurusu yapabilmek için Kanada’daki katılım sağlanacak eğitim programından davetiyenin olması gerekmektedir. Kanada öğrenci vizesini 6 aydan daha kısa ve 6 aydan daha uzun olarak ikiye ayırmamız mümkündür.

Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Başvuru yapılırken tüm adımlar dikkatli atılmalıdır. Öğrenci vizesi başvurusu yapmak için Kanada’daki bir okuldan kabul alınmalıdır. Öğrenci vizesi başvuru formunun doldurulması, gerekli evrakların teslim edilmesi ve biyometrik işlemlerin tamamlanmasıyla birlikte Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilir.

Vize Aşamaları

Başvuru gerçekleştirilirken tüm adımlar ve prosedürler eksiksiz olarak yerine getirilmelidir.

Kanada Vizesini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!

Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen öğrencilerin Kanada’daki eğitim programlarından herhangi birisinden kabul mektubunun olması gerekmektedir.

Kanada dil okulları, Kanada liseleri, Kanada üniversiteleri, Kanada kolejleri gibi birçok program daha öğrencilere sunulmaktadır. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada eğitim başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Vize Başvuru Formunun Doldurulması

Kanada öğrenci vizesinin en önemli adımı vize başvuru formunun doldurulmasıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. (İstisnai durumlar hariçtir.) Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu aracılığıyla değerlendirmektedir.

Başvuru formunda kişinin şahsına ait ve eğitim alacağı programlarla ilgili bilgiler girilmektedir. Girilen bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır.

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler öğrenci vizesi sahibi olmak zorundadır. Başvuru yapabilmek için Kanada’daki katılım sağlanacak eğitim programından davetiyenin olması gerekmektedir. öğrenci vizesini 6 aydan daha kısa ve 6 aydan daha uzun olarak ikiye ayırmamız mümkündür.

Ücret Ne Kadar ?

Kanada öğrenci vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir. Harç bedeli 235 Kanada Dolarıdır.

Red Sebepleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek vize red nedenleri arasında yer almaktadır.

Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Vize başvurularındaki en önemli adımlardan biriside Kanada öğrenci vizesi için gerekli evrakların hazırlanmasıdır. Eğitim alacağınızı, eğitim maliyetini karşılayacağınızı ve eğitim sonrasında geri döneceğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu ve süreç hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 • En az 6 ay geçerli pasaport ( Eğer varsa eski pasaportlar )
 • Vize başvuru formları
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf.
 • Vize başvuru ücreti: Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu
 • Okul kabul belgesiGideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklama bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi. Bu belge Kanada Kültür tarafınca eklenecektir.
 • Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri.
 • Kendinize ya da eğitim masraflarını karşılayacak olan kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri
 • Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
 • Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları
 • Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve Öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrağın bir fotokopisi
 • Kanada’da seçtiğiniz okulun meslek ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu.(İngilizce )
 • Kanada Turisti vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce )
 • Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge.
 • Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
 • Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi.
 • Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı
 • Kanada Vizesi için Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Askerliğinizi yaptıysanız  terhis belgesi
 • Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri
 • Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları

Kanada Öğrenci Vizesi İçin Bankada Ne Kadar Para Olmalı?

Vize başvurusu gerçekleştirilirken maddi durumunuzu belgelemeniz gerekmektedir. Ancak banka hesabındaki ücretin bir standart tutarı yoktur. Bu tamamen katılacağınız eğitim programına bağlıdır. 6 aylık bir dil okulu programı ile 4 yıllık üniversite eğitimi alacak öğrencilerin maliyetleri farklılık göstermektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada Öğrenci Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Kanada öğrenci vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir. Kanada öğrenci vizesi harç bedeli 235 Kanada Dolarıdır.

Kanada Öğrenci Vizesi Çalışma İzni Var Mı?

En çok merak edilen sorulardan biriside öğrencilerin eğitim süresince çalışma izninin olup, olmadığıdır. Bazı programlarda eğitim süresince yarım zamanlı çalışma iznine sahip olabilirsiniz. Özellikle Kanada kolejleri, üniversiteler veya yüksek lisans gibi programlara katılacak öğrenciler yarım zamanlı çalışabilir.

CAQ Vizesi Nedir?

Quebec eyaletinde öğrenci olmak isteyen bireylerin öncesinde başvurusunu gerçekleştirdiğimiz ayrı bir vize kategorisidir.

Kanada öğrenci vizesi gerçekleştirilmeden hemen önce başvurulmaktadır. Ne yazık ki CAQ vizesinesahip olmadan başvurunuzu gerçekleştirmemiz mümkün değildir.

Gerçekleştirilen başvurular Fransızca veya İngilizce olmak zorundadır.

Kimler CAQ Vizesine Başvuru Yapmalıdır?

Quebec eyaletinde eğitim alacak, 6 ay ve 6 ayın üzerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin CAQ vizesi gerçekleştirmesi gerekmektedir. CAQ başvuru süreçleri Kanada vize başvurusundan oldukça farklıdır. Hızlı ve güvenli başvuru yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.