Kanada Dil Okulları

Kanada Dil Okulları ile Kanada’da Eğitim Görmenin & Yaşamanın En Kolay Yoluna Kanada Kültür Merkezi ile ulaşın!

Neden Kanada Dil Okulları için Bizi Seçmelisiniz?

1- Güvenle Başvurunuzu gerçekleştiriyoruz. Birden fazla okul ve programa alanında UZMAN danışmanlarımız ile başvurun.

2-Kanada Dil Okulları başvurusu için Kabul Mektubunun hızla alınması . ( Kanada Dil Okulu ve program seçimi, başvurular, vize ve seyahat konusunda uzmanlarımızın tavsiyesinden yararlanın)

3- Sürekli Destek ( Başvuru sonrasında da danışmak istediğiniz konularda uzman danışmanlarımızın desteğinden faydalanın.)

Kanada dil okulları programları hakkında tüm merak ettiğiniz soruların yanıtı aşağıda yer almaktadır. Kanada dil okulu öğrencilerine sunulan avantajları öğrenmek için yazıyı dikkatlice okumanızı tavsiye ederiz.

Kanada dil okullarını tercih etmek için 7 neden

Kanada’da eğitim almak sizin için farklı nedenlerle ön planda olabilir. Kaliteli eğitim, doğru bir kariyer planlaması ve daha pek çok şey. Ancak Kanada dil okullarını seçerken sizi gerçekten doğru eğitimi almaya sevk edecek birbirinden değerli nedenler keşfetmeye ne dersiniz? İşte o nedenler;

 • Kanada Dil Okulu fiyatları alternatiflerine kıyasla Kanada Doları kurunun avantajıyla fırsatlar sunmaktadır!
 • Kanada, dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir.
 • Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilmektedir.
 • Dil eğitimi sonrasında direk olarak akademik programlara geçiş sağlanabilir. IELTS veya TOEFL gibi zor ve yoğun sınavlara girilmesine gerek yoktur.
 • Teknolojik ve konfor odaklı kampüsler,
 • Öğrencilerin isteklerine göre düzenlenebilen konaklama seçenekleri.
 • Akıcı ve anlaşılabilir bir İngilizce aksanına sahiptir. Sınır komşusu olmasından dolayı Amerikan aksanına oldukça yakındır.

Kanada dil okulları, İngilizce veya Fransızca eğitim almak isteyen öğrencilere eşsiz imkanlar sunmaktadır. Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanada, bir göçmen ülkesidir. Bu yüzden orada kaldığınız süre boyunca herhangi bir yabancılık çekmeniz söz konusu dahi olmayacaktır. Anadili İngilizce olan bir ülkede, avantajlı döviz kuru fırsatıyla kolaylıkla eğitim alabilirsiniz.

Yurtdışında İngilizce eğitimi denildiğinde akla ilk gelen program şüphesiz Kanada dil okullarıdır. Yüksek refah seviyesi ve kaliteli eğitim programları Kanada dil okulu programlarının tercih edilmesindeki en önemli sebeptir. Toronto, Vancouver, Montreal, Calgary ve Ottawa dil eğitimi için en sık tercih edilen şehirlerdir.

Dil okullarında eğitim alırken birçok seçenek öğrencilere sunulmaktadır. Zengin eğitim programları ve diğer ülkelerde bulunmayan konaklama seçenekleriyle Kanada dil okullarını tercih edebilirsiniz.

 

Kanada Dil Okulu Sonrasında Göçmenlik Ve Çalışma İzni

Kanada dil okulu fiyatları ve sunulan imkanlarla öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. En merak edilen sorulardan biriside “Kanada’da dil eğitimi alırken çalışabilir ya da göçmenlik programına başvurabilir miyim ?” sorusudur.

Kanada Dil Okulu Programlarından Sonra Göçmenlik Başvurusu Yapabilir Miyim ?

Hayır, Kanada’da dil eğitiminden sonra doğrudan göçmenlik ya da çalışma vizesi başvurusu gerçekleştiremezsiniz. Eğer Kanada dil okulu programlarından sonra kolej, üniversite ya da yüksek lisans programlarına katılırsanız; Hem eğitim alabilir, hem de çalışma iznine sahip olabilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Sonrasında Çalışma İzni

Kanada üniversiteleri programlarına katılan öğrenciler, eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışabilirler. Katıldığınız programa bağlı olarak 1-3 yıl arasında çalışma iznine sahip olabilirsiniz.  Kanada dil okulu programlarında eğitim aldıktan sonra IELTS ya da TOEFL gibi sınavlara gerek kalmadan doğrudan geçiş yapamazsınız.

Kanada Sertifika Programları & Kolejleri Sonrasında Çalışma İzni

 Kanada’da dil eğitimi aldıktan sonra IELTS ya da TOEFL sınavına girmeden doğrudan Kanada kolejleri ya da sertifika programlarına katılabilirsiniz. Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacak, sonrasında Kanada göçmenlik başvurusu gerçekleştirebileceksiniz!

Kanada Dil Okulu Kayıt Aşamaları

Neden Kanada dil okulları sorusunun yanıtına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Neden Kanada Dil Okulları

Neden Kanada Dil Okulları

 ILAC Dil Okulları

Dünyanın en çok ödül alan İngilizce okullarından biri – 55 mükemmellik ödülü – ILAC, bugün İngilizceyi ikinci dil olarak öğreten liderlerden biridir. Unesco’ya göre , her yıl 14.000 öğrenci dünyanın yaşanabilecek en iyi şehirlerden ikisi olan Toronto ve Vancouver’da bulunan kampüslerde dolaşıyor.

 ILSC Dil Okulları

ILSC dil okulları, 3 ülke 7 şehide öğrencilere eğitim programı sunmaktadır. Öğrenciler başlangıç seviyesinden itibaren eğitim programlarına katılım sağlayabilirler. Toronto ve Vancouver şehirlerinde öğrencilere eğitim olanağı sunulmaktadır.

EC Dil Okulları

EC dil okulları tüm dünyada birçok farklı merkezde öğrencilere eğitim imkanı sunmaktadır. EC Kanada dil okulları: Toronto, Vancouver ve Montreal gibi 3 önemli merkezde öğrencilerine eğitim fırsatı sunmaktadır. Sunulan zengin eğitim programları ve benzersiz merkezlerle Kanada dil okulları eşsiz imkanlar sunmaktadır.

LSI Dil Okulları

Toronto ve Vancouver’daki merkezlerinde benzersiz eğitim programları öğrencileri bekliyor. Başlangıç seviyesinden itibaren öğrenciler eğitim alabilirler. Kanada Kültür Merkezi ile LSI dil okullarına başvurularınızı güvenle yapabilirsiniz.

Sprachcaffe Plus Dil Okulları

Toronto, Ottawa, Vancouver, Montreal, Calgary ve Victoria gibi birçok farklı şehirde öğrencilere eğitim olanağı tanımaktadır. Başlangıç seviyesinden itibaren daha fazla pratik yaparak eğitim alabilirsiniz.

Quest Language Studies

1997 yılından itibaren Toronto şehir merkezindeki kampüsünde eğitim programları sunmaktadır. Sunulan zengin eğitim programları ve olanaklarla Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir.

The Language Gallery

Kanada’nın en iyi dil okulları arasında yer alan The Language Gallery, Toronto ve Vancouver’daki merkezlerinde öğrencilere eğitim programı sunmaktadır. Benzersiz avantajlardan yararlanarak Kanada Kültür Merkezi ile güvenle başvurabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Fiyatları 2024

Kanada dil okulu fiyatları alınacak olan eğitim ve eğitim süresine göre farklılaşabilmektedir. Bu detay öğrenciler için oldukça değerli ve gereklidir. Çünkü pek çok öğrenci için Kanada dil okulları eğitimi almadan evvel bütçe planlaması yapmak oldukça değerli olacaktır. Çünkü pek çok öğrenci için Kanada erişilmez bir hayal olurken bu hayalde eğitim ücretlerinin en büyük engel olduğu bilinir. Siz de bütçe planlaması yapmak ve size en uygun seçenekleri öğrenmek için aşağıdaki detayları incelemenizi öneriyoruz.

ILAC Dil Okulu Fiyatları

4 Hafta 1032 CAD
8 Hafta 2064 CAD
12 Hafta 2976 CAD
16 Hafta 3968 CAD
24 Hafta 5160 CAD
28 Hafta 6020 CAD
36 Hafta 7740 CAD

ILSC Dil Okulu Fiyatları

4 Hafta 1050 CAD
8 Hafta 2100 CAD
12 Hafta 2925 CAD
16 Hafta 3992 CAD
24 Hafta 5165 CAD
28 Hafta 6050 CAD
36 Hafta 7750 CAD

EC Dil Okulları Fiyatları

4 Hafta 1360 CAD
8 Hafta 2720 CAD
12 Hafta 3900 CAD
16 Hafta 5200 CAD
24 Hafta 7560 CAD
28 Hafta 8820 CAD
36 Hafta 11340 CAD

LSI Dil Okulları Fiyatları

4 Hafta 1080  CAD
8 Hafta 2160 CAD
12 Hafta 3060 CAD
16 Hafta 4080 CAD
24 Hafta 5160 CAD
28 Hafta 6020 CAD
36 Hafta 7740 CAD

Sprachcaffe Plus Dil Okulları Fiyatları

4 Hafta 1080 CAD
8 Hafta 2160 CAD
12 Hafta 3060 CAD
16 Hafta 4080  CAD
24 Hafta 4700 CAD
28 Hafta 5640 CAD
36 Hafta 7050 CAD

Quest Language Studies Fiyatları

4 Hafta 808 CAD
8 Hafta 1560 CAD
12 Hafta 2340 CAD
16 Hafta 3024 CAD
24 Hafta 3780 CAD
28 Hafta 4368 CAD
36 Hafta 5996 CAD

The Language Gallery Fiyatları

4 Hafta 850 CAD
8 Hafta 1550 CAD
12 Hafta 2450 CAD
16 Hafta 3050 CAD
24 Hafta 3800 CAD
28 Hafta 4350 CAD
36 Hafta 5595 CAD

Kanada Dil Okulu Fiyatları 2024 ‘e Özel Ücretlerle Başvurmak İçin Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Dil Okullarında Çalışma İzni Var Mı ?

Dil Okullarında Çalışma İzni Var Mı ?

Kanada Dil Okulu Konaklama Seçenekleri

Kanada dil okulları eğitimi alırken öğrencilerin kafasını en çok karıştıran konulardan bir tanesi de konaklamadır. Çünkü eğitim kalitesi kadar güvenilir bir yerde konaklamak değerlidir. Konaklamanın bunun yanı sıra Kanada’da yaşayacağınız anları daha eğlenceli kılacak seçenekler sunacağını da ifade etmek gerekir.

Kanada dil okullarında eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok seçenek vardır.

Aile Yanında Konaklama: En sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

Ev Kiralama: Tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

 • Toronto – CAD $1,900
 • Vancouver – CAD $1,950
 • Ottawa – CAD $1,300
 • Montreal – CAD $1,050
 • Edmonton – CAD $1,500
 • Calgary – CAD $1,600

Yurtta Konaklama: Bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni Var mı?

Kanada dil okulu programlarında çalışma izni yoktur. Ancak eğitim programları sonrasında üniversite, yüksek lisans veya master gibi programlarda çalışma izni vardır. Detaylı Bilgi Almak İçin: Kanada’da Çalışarak Eğitim

Kanada Dil Okulu Vizesi

Kanada dil okullarında eğitim almak isteyen öğrencilerin muhakkak Kanada dil okulu vizesi sahibi olması gerekmektedir. Kısa süreli veya uzun süreli eğitim alacak öğrenciler için iki farklı seçenek vardır.

Kısa Süreli Kanada Dil Okulları Vizesi: 6 aydan daha kısa süreli öğrencilerin alabileceği vize türüdür. Öğrenci vizesinden ayıran tek yönü: Daha sonra uzatılamayacak olmasıdır. Eğer başka bir eğitim programına katılacaksınız; Tekrar Kanada dışına çıkıp, başvuru gerçekleştirmeniz gerekecektir.

Eminiz ki Kanada’yı oldukça beğenecek ve alacağınız eğitimden fazlasıyla memnun olacaksınız. Bu yüzden Kanada öğrenci vizesine ihtiyaç duyacağınızdan eminiz. Dilerseniz Kanada öğrenci vizesi nedir, ne değildir bunu açıklayalım.

Uzun Süreli Kanada Dil Okulları Vizesi (Kanada Öğrenci Vizesi); Yukarıda belirttiğimiz gibi eğer 6 ay ve 6 aydan daha uzun süreli eğitim alacaksanız; Kanada öğrenci vizesi sahibi olmaya hak kazanıyorsunuz.

Kanada’da Dil Okulları Kimler için Uygun?

Kanada dil okulları seçenekleri arasından bir tercih yaparken hangi okulu seçeceğiniz ya da nasıl bir okul seçmeniz gerektiği kadar önemli bir konu var! Kanada’da dil okuluna girebilmek için hangi şartları sağlayacağınız. Bir öğrenci olarak yüksek standartlara sahip bir okula giriş yapmak sizin için oldukça değerli ancak belli başlı koşulları sağlamak adına mutlaka detaylı araştırmalar yapmalısınız. Aksi takdirde karşı karşıya kalacağınız sorunlar sizi hayallerinizden uzaklaştırabilir.

Neden Toronto Dil Okullarını Tercih Etmeliyim?

Toronto Dil okullarında eğitim almak isteyen hemen herkes için cevaplanması gereken temel soru işareti bu okulları ayrıcalıklı kılan unsurlardır. Siz de Kanada’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Kanada’da eğitim seçeneklerini doğru değerlendirmelisiniz.

Neredeyse 3 Milyona yakın nüfusuyla Toronto, öğrencilerin en sık tercih ettiği şehirdir. Geniş ulaşım ağının yanı sıra öğrenciler için bir çok fırsat sunmaktadır. Geniş ve bütçeye uygun eğitim/konaklama seçenekleri, ulaşım ağı ve ulaşım sistemi tercih edilmesindeki önemli etkenlerden birisidir. Birçok dil okulunun merkezinin Toronto’da olduğundan bahsetmiştik. Özellikle öğrencilerin dil okulu konusunda geniş bir yelpazeye sahip olmaları sunulan en büyük şanstır.

Toronto Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Kanada dil okulu fiyatları hakkında net bir yorum yapmak mümkün değildir. Seçtiğiniz okul, katılmak istediğiniz hafta, ders yoğunluğu gibi birçok ek faktör daha Toronto dil okulları fiyatlarını etkilemektedir.

Özellikle kaç haftalık bir eğitim alacağınız, eğitimin yoğunluğu ve katılım sağladığımız program fiyatları etkileyen en önemli unsurlar arasındadır.

Neden Vancouver Dil Okullarını Tercih Etmeliyim?

Dünya’nın en güvenli ve yaşanabilir şehirleri arasında yer alan Vancouver’da öğrencilere birçok imkan sunulmaktadır. Eğitim zamanları dışında sosyalleşme ve İngilizce pratik şansı oldukça yüksektir.

Büyük bir şehir olmasından dolayı konaklama veya benzeri seçimlerde öğrencilere birçok seçim hakkı sunulmaktadır. Öğrenciler istekleri doğrultusunda tercihlerini gerçekleştirebilirler.

Vancouver Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar?

Eğitim ücretlerini etkileyen birçok faktör vardır. Özellikle eğitim alınacak süre ve eğitimin yoğunluğu bu ücretleri etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Kanada dil okulu programlarındaki ücretleri etkileyen birçok faktör vardır. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Vancouver dil okulları ücretlerinin yanı sıra konaklama imkanlarının oldukça fazla olması ve öğrencilerin birçok seçim yapma hakkı olmasından dolayı toplam ücretler oldukça değişken olabilmektedir.

Neden Montreal Dil Okulları?

Paris’ten sonra dünyanın en fazla Fransızca konuşulan şehrinin Montreal olduğunu biliyor muydunuz ? Fransızca dil eğitimi için en iyi tercihler arasında Montreal dil okulları yer almaktadır. Kanada dil okulu başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada dil okulları hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Kanada Kültür Merkezinin, Kanada dil okulu programları alanında uzman danışmanları sorularınızı yanıtladı.

Kanada dil okulları neden tercih ediliyor ?

Kanada dil okullarının tercih edilmesindeki en önemli sebeplerinden biriside eğitim ücreti ve yaşam giderlerinin daha avantajlı olmasıdır. İngiltere’deki okullara kıyasla neredeyse %40, Amerika Birleşik Devletlerindeki okullara kıyasla %20 civarında daha avantajlıdır. Kanada’nın anadili İngilizcedir. Anadili İngilizce olan ve uzman eğitmenler tarafından dil eğitimi verilmektedir.

Kanada dil okulu fiyatları nasıl hesaplanır ?

Kanada dil eğitimi fiyatlarını etkileyen en önemli soru: Ne kadar sürelik eğitim programına katılmak istediğinizdir. Kanada dil okulu programları 4 haftadan başlayan programlara sahiptir. Danışmanlarımızla iletişime geçerek merkezimize özel fiyatlardan yararlanarak özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

Kanada dil okulu programlarında yaş sınırı var mı ?

Dil okulu programlarında yaş sınırı yoktur. Katılmak isteyen tüm öğrencilere uygun dil okulu programları mevcuttur.

Kanada’da dil eğitimi alırken çalışabilir miyim ?

Kanada’da dil eğitimi alınırken maalesef çalışma izni verilmez. Ancak bir kolejde veya üniversitede en az 6 aylık bir programa katıldıysanız çalışabilirsiniz. Bu çalışma izni haftalık 20 saattir.

Kanada dil okullarından sonra göçmenlik başvurusu yapabilir miyim ?

Dil eğitimi programlarına katılacak öğrenciler için göçmenlik hakkı yoktur. Ancak Kanada devletine ait üniversiteler veya kolejlerinde eğitim alan öğrenciler sonrasında başvuru yapma hakkına sahiptirler.

Kanada dil okulu başvurusu nasıl yapılır ?

Kanada dil okulu seçimi yapıldıktan sonra başvuru yapılarak kabul mektubu alınması gerekmektedir. Kabul mektubu ve vize için gerekli evraklar hazırlandıktan sonra vize başvurusu gerçekleştirilir. Vizenin alınmasıyla birlikte Kanada dil okulu başvurusu sürecini tamamlar ve eğitime başlanır.

Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır ?

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler; Öncelikle bir okula başvurup, ardından kabul mektubu alması gerekmektedir. Gerekli evraklar ve kabul mektubu ile Kanada dil okulu vizesi başvurusu yapılır. Ortalama 2-4 hafta arasında başvurulara olumlu/olumsuz yanıt verilir.

Kanada’da ne kadar süre dil eğitimi almalıyım ?

Dil eğitimi süresi tamamen öğrenciye ve öğrencinin ihtiyaçlarına bağlıdır. Kanada dil eğitimi programları standart bir süre yerine, öğrencinin belirlediği sürelerde eğitim vermektedir. Merkezimizle iletişime geçerek ihtiyaç duyulan süre ve program hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Fiyatları 2024’e Özel Ücretlerle Başvurmak İçin Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.