Kanada dil okulları hakkında bütün bilgiler aşağıda yer almaktadır. Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak, bu sayfadaki bilgilerden yararlanmak için aşağıda yer alan bilgileri lütfen DİKKATLE OKUYUNUZ. 

Kanada dil okulu başvurularında, Kanada Kültür Merkezinden profesyonel destek alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak, aklınızdaki sorulara yanıt bulmak için sayfa içerisindeki bilgi formunu doldurmanız yeterli olacaktır.

Kanada Dil Okullarını Bir Bilene Sorun!

Kanada dil okulları, İngilizce veya Fransızca eğitim almak isteyen öğrencilere eşsiz imkanlar sunmaktadır. Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanada, bir göçmen ülkesidir. Bu yüzden orada kaldığınız süre boyunca herhangi bir yabancılık çekmeniz söz konusu dahi olmayacaktır. Anadili İngilizce olan bir ülkede, avantajlı döviz kuru fırsatıyla kolaylıkla eğitim alabilirsiniz.

 

Kanada Hakkında Genel Bilgiler

Para Birimi: Kanada Doları (CAD)

Nüfus: 36,5 Milyon

Konuşulan Dil: İngilizce ve Fransızca (İki Resmi Anadil Vardır.)

Türkiye’ye Uçak ile Uzaklığı: Yaklaşık 10 saat – 14 saat

Telefon Kodu: +1

Önemli Şehirleri: Toronto, Vancouver, Montreal, Ottawa, Halifax

 • Buz hokeyi, ülkenin milli sporu olarak bilinmektedir.
 • Kanada’daki göl sayısı, dünyanın geri kalanında bulunan diğer göllerin toplamından daha fazladır.
 • Toronto’daki Yonge Street dünyanın en uzun caddesidir.
 • Dünyanın en uzun sahil şeridi de Kanada’ya aittir.
 • Rusya’dan sonra dünyanın en büyük toprak alanına sahip olan Kanada’da 6 farklı zaman dilimi kullanılmaktadır.
 • Kanada Amerika sınırı dünyanın en uzun sınırıdır ve sınırda askeri savunma bulunmamaktadır.
 • Kanada nüfusunun yaklaşık yarısı farklı coğrafyalarda doğmuştur.
 • Çok büyük bir ülke olmasına karşın Kanada kilometrekare başına en az insan düşen ülkeler arasında 4.dür.
 • Kanada’nın bazı bölgelerinde yer çekimi, dünyanın geri kalanına nazaran çok daha düşüktür.
 • Kanada polisi iyi davranış gösteren kişilere “pozitif bilet” vermektedir.
 • Kanadalılar ve Kanada’da yaşayanlar dünyanın en mutlu 3. ülkesidir.
 • 24.3 metrekare ile dünyanın en küçük hapishanesi Kanada’da bulunur.
 • Dünyanın en eğitimli ülkesidir. Nüfusunun yarısından fazlasının yükseköğretim tahsili vardır.
 • Her yıl Noel’de, Noel Baba’ya ulaşması için bir milyonun üzerinde mektup Kanada’ya gönderilir. Dünyanın her yerinden çocuklar bir sonraki yıl için isteklerini dile getirirler.

Kanada’nın En İyi 11 Dil Okulu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

Toronto:

Guiness rekorlar kitabına adı yazılan Yonge Street Kanada Toronto şehrinde bulunmaktadır. Bu cadde dünyanın en uzun caddesi olma ünvanına sahiptir. Cadde üzerinde dil eğitimi alabileceğiniz birçok okul mevcuttur. Bunların yanı sıra birçok kafe, eğlence mekanı ve işletme mevcuttur.

Toronto’da görülmesi gereken birçok yer vardır. Şehrin simgelerinden CN Tower’a çıkıp EdgeWalk yaparak hem heyecanlı bir etkinliğe katılmış hem de şehrin güzel manzarasını görmüş olursunuz. CN Tower’a gitmişken 16,000 farklı türe ev sahipliği yapan Kanada Akvaryumunu da görmeden geçmek olmaz! Royal Ontario Müzesi dünya kültürü ve tarihi ile ilgili bilgi edinmek için en iyi lokasyon olabilir. St. Lawrence Market ise şehrin en güzel yemek marketlerinden biri olmasının yanı sıra National Geographic tarafından dünyanın en iyi yemek marketi olarak seçilmiştir. Merkezde gezmekten bahsetmişken Eaton Centre’a değinmemek olmaz. Alışveriş severler için birçok dünya markasını toplandığı merkez mağazalarının yanında güzel restoranları ile de iyi bir gün geçirmenizi sağlayacaktır. Peki ya internette gördüğünüz sakar panda videolarının kahramanlarıyla tanışmaya ne dersiniz? 460 farklı türe ev sahipliği yapan Toronto Hayvanat Bahçesi kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biridir.

Toronto’ya gelmişken neredeyse 40 dakika mesafedeki Niagara Şelalesini görmeyi ihmal etmeyin. Unutamayacağınız bir doğal güzellik olacaktır.

Vancouver:

Kanada’nın en ılıman iklimine sahip şehirleri arasındadır. Bunun yanı sıra UNESCO ve birçok kuruluş tarafından dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden birisi olarak gösterilmektedir.

Kanada Vancouver bölgedeki film ve tv çekimleri ve Hollywood filmleri prodüksiyonları nedeniyle “Kuzey’in Hollywood’u” olarak bilinmektedir.

Vancouver ve çevresi aynı zamanda doğa ve macera sporları açısından da oldukça fazla seçenek sunmaktadır. Vancouver’daki turlarla balinaları izleyebilir, Grouse Mountain’da Ziplining yaparak mükemmel ormanların arasında uçmaya en yakın deneyimi elde edebilir, bungie jumping, paragliding ile heyecanın parçası olup Vancouver’da kış sporları deneyimini Heli-Skiing ile bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz.

Vancouver Asya kökenli nüfusundan ötürü Asya kültürene ait birçok atraksiyonun da bulunduğu bir şehirdir. Asya mutfağı, Japon kiraz ağaçları, Asya-Kanada kültürü festivalleri, Chinatown dikkatinizi çekebilir.

Kanada’nın daha küçük şehirlerinde dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için farklı fırsatlar da bulunmaktadır. Dilerseniz Montreal, Başkent Ottawa’da veya Halifax gibi sakin bir şehirde de eğitim alabilirsiniz.

Neden Kanada Dil Okullarında Eğitim Almalıyım ?

Kanada, dünyanın en iyi eğitim sistemine sahip ülkeleri arasında gösterilmektedir. Ayrıca İngilizce eğitimi almak için en iyi seçenektir. Kanada Doları kuruyla, Amerikan Doları veya İngiliz Sterlinini karşılaştırdığımızda ne kadar avantajlı programlar sunduğunu görebiliriz.

 • Kanada Doları kuru; Amerikan Doları veya İngiliz Sterlinine kıyasla çok daha avantajlıdır.
 • Kanada, dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilmektedir. 
 • Çok uluslu yapısından dolayı yabancı öğrenciler memnuniyetle karşılanmaktadır. Bunun yanı sıra Amerika Kıtasının en güvenli ülkesidir.
 • Dil eğitimi sonrasında direk olarak akademik programlara geçiş sağlanabilir. IELTS veya TOEFL gibi zor ve yoğun sınavlara girilmesine gerek yoktur. 
 • Akıcı ve anlaşılabilir bir İngilizce aksanına sahiptir. Sınır komşusu olmasından dolayı Amerikan aksanına oldukça yakındır.

Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Kanada Dil Okulları Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Sizinle İletişime Geçsin!

 

Kanada Dil Okulu Programları Ne Zaman Başlar ?

Kanada dil okulu programlarının sabit bir başlangıç zamanı yoktur. Genellikle her pazartesi günü dersler başlamaktadır.  Okullar genellikle saat 09:00 gibi başlamakta, öğleden sonraya kadar devam etmektedir.

Kanada’da yaşam mastaflarını bir kaç kalemde incelemek çok daha faydalı olacaktır.  Konaklama seçenekleri aşağıda yer almaktadır.

 Kanada’da Yaşam Masrafları

Kanada’da yaşam masraflarını etkileyen faktörler vardır. Bunlardan biriside hangi eyalet/şehri tercih ettiğinizdir. Alacağınız ürün/hizmetin fiyatının değişiklik göstermesindeki en önemli etkenlerinden biriside budur.

Ortalama bir öğle yemeğinin kişiye maliyeti 10-15 CAD arasında olacaktır. Ancak Kanada Kültürü gereğince genellikle öğle yemekleri evden temin edilmektedir. 

Market fiyatlarıyla ilgili yorum yapmak oldukça zordur. Tamamen özel bir sektör olduğu için kampanyalar ve rekabet fiyatları etkilemektedir. Ortalam fiyatlar: 500 gr. Ekmek: 4 CAD, 12’li Yumurta: 3-5 CAD arasında değişiklik göstermektedir. Birçok kahve zincirinde 3-7 Dolar arasında dilediğiniz kahveyi alma şansınız vardır.

Ulaşım konusu her eyalette farklılık gösterdiği için Toronto şehrinden örnek vermek çok daha faydalı olacaktır.   Yetişkinler için 3.25 CAD, öğrenciler için 2,10 CAD olarak ücretlendirilir. *Ücretler, alınan kararlardan dolayı değişiklik gösterebilmektedir. Ulaşım paketi alındığı takdirde birim ücreti çok daha fazla düşmektedir. 

Kanada Dil Okulu Süresince Konaklama Ve Konaklama Masrafları

Konaklama seçiminiz maliyeti etkileyecek en önemli etkendir. Maliyetlerin her şehre hatta lokasyona göre dahi değişiklik gösterebileceğini unutmamakta fayda var. Şehir merkezine yaklaştıkça maliyetler artmaktadır.

Kanada Dil Okulu ve Konaklama Başvurularını Kanada Kültür Merkezi ile Gerçekleştirerek Özel Fırsatlardan Yararlanabilirsiniz. Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurunuz.

 Aile yanında konaklama en sık tercih edilen yöntemdir. Kanada devleti ve eğitim alacağınız kurumun anlaşmalı olduğu bir ailenin oda kiralamasıdır. Genellikle sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahildir. Bu kültüre sahip olmamızdan dolayı öğrencilerin yadırgadığı oluyor. Ancak orayı pansiyon olarak kabul edebilirsiniz. Ortalama aylık maliyet akşam yemeği dahil 700-900 CAD aralığında değişiklik göstermektedir.

 Ev kiralama tercih edilen ancak en masraflı yöntemler arasında yer almaktadır. Kiralayacağınız evlerin ücretini değiştiren en önemli faktör; Şehir merkezine olan uzaklığıdır. Aşağıdaki listede şehirlere göre ortalama ücretler yer almaktadır. Ancak bu ücretlerin altında veya üzerinde olabilir.

 • Toronto – CAD $1,900
 • Vancouver – CAD $1,950
 • Ottawa – CAD $1,300
 • Montreal – CAD $1,050
 • Edmonton – CAD $1,500
 • Calgary – CAD $1,600

Yurtta konaklama bir başka alternatiftir. Sizler gibi uluslararası öğrencilerin kaldığı bu yurtlar: İnsanları daha yakından tanımak, arkadaş edinmek için biçilmiş kaftandır. 750-2000 CAD aralığında değişiklik göstermektedir. Tabi buradaki şehirler ve merkeze olan uzaklık en önemli faktörlerden birisidir.

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak alanında uzman danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini ve merkezimize özel indirimler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanada Dil Okulu Vizesi Prosedürleri

Kanada dil okulu vizesini iki kısımda inceleyebiliriz. 6 aydan daha kısa süreli eğitim programları ve 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli programlar olarak ikiye ayırmakta fayda var.

Kanada Vizesi Başvuruları Deneyim Ve Güven Gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin Deneyimli Kadrosuyla Başvurularınızı Güvenle Gerçekleştirin!

6 Aydan Daha Kısa Süreli Eğitim Programına Katılacaklar: Eğitim süresi kadar ve sonrasında uzatma hakkı olmayan kategoridir.

6 Aydan Daha Uzun Süreli Eğitim Programına Katılacaklar: Öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirme hakkına sahiptirler. Eğitim alındığı süre boyunca vize uzatma işlemlerine devam edebilir, farklı bir eğitim programına kolaylıkla geçiş sağlayabilirler.

Neden Toronto Dil Okullarını Tercih Etmeliyim ?

Neredeyse 3 Milyona yakın nüfusuyla Toronto, öğrencilerin en sık tercih ettiği şehirdir. Geniş ulaşım ağının yanı sıra öğrenciler için bir çok fırsat sunmaktadır.

Geniş ve bütçeye uygun eğitim/konaklama seçenekleri, ulaşım ağı ve ulaşım sistemi tercih edilmesindeki önemli etkenlerden birisidir.

Birçok dil okulunun merkezinin Toronto’da olduğundan bahsetmiştik. Özellikle öğrencilerin dil okulu konusunda geniş bir yelpazeye sahip olmaları sunulan en büyük şanstır.

 En İyi 5 Toronto Dil Okulunu Öğrenmek İçin Videoyu İzleyebilirsiniz.

Toronto Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada dil okulu fiyatları hakkında net bir yorum yapmak mümkün değildir. Seçtiğiniz okul, katılmak istediğiniz hafta, ders yoğunluğu gibi birçok ek faktör daha Toronto dil okulları fiyatlarını etkilemektedir.

Özellikle kaç haftalık bir eğitim alacağınız, eğitimin yoğunluğu ve katılım sağladığımız program fiyatları etkileyen en önemli unsurlar arasındadır.


 Neden Vancouver Dil Okullarını Tercih Etmeliyim ?

Dünya’nın en güvenli ve yaşanabilir şehirleri arasında yer alan Vancouver’da öğrencilere birçok imkan sunulmaktadır. Eğitim zamanları dışında sosyalleşme ve İngilizce pratik şansı oldukça yüksektir.

Büyük bir şehir olmasından dolayı konaklama veya benzeri seçimlerde öğrencilere birçok seçim hakkı sunulmaktadır. Öğrenciler istekleri doğrultusunda tercihlerini gerçekleştirebilirler.

En İyi 5 Vancouver Dil Okulunu Öğrenmek İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.


Vancouver Dil Okulları Fiyatları Ne Kadar ?

Eğitim ücretlerini etkileyen birçok faktör vardır. Özellikle eğitim alınacak süre ve eğitimin yoğunluğu bu ücretleri etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Kanada dil okulu programlarındaki ücretleri etkileyen birçok faktör vardır. Detaylı bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Vancouver dil okulları ücretlerinin yanı sıra konaklama imkanlarının oldukça fazla olması ve öğrencilerin birçok seçim yapma hakkı olmasından dolayı toplam ücretler oldukça değişken olabilmektedir.

Formu Şimdi Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Paris’ten sonra dünya’nın en fazla Fransızca konuşulan şehrinin Montreal olduğunu biliyor muydunuz ? Fransızca dil eğitimi için en iyi tercihler arasında Montreal dil okulları yer almaktadır. Kanada dil okulu başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Özellikle yüksek döviz kurlarını göz önünde bulundurduğumuzda, Kanada dil okullarında eğitim almanın ne kadar avantajlı ve ekonomik olduğunu çok daha iyi görebiliriz. Kanada dil okulu programlarında başarılı ve eşsiz bir deneyim sizi bekliyor olacaktır.

Neden Montreal Dil Okulları
Fransızca eğitim için en iyi seçeneklerden birisi olan Montreal dil okulları, öğrencilere birçok farklı Fransızca programının kapısını açmaktadır.

Özellikle alternatif ülkelerle kıyasladığımızda ve döviz kurlarını göz önünde bulundurduğumuzda Montreal dil okullarında eğitim almanın ne kadar iyi bir seçenek olduğunu çok daha iyi anlayabiliyoruz.

 En İyi 5 Montreal Dil Okullarını Öğrenmek İçin Aşağıdaki Videoyu İzleyebilirsiniz.

Montreal Dil Okulu Fiyatları Ne Kadar ?

Dil okulu fiyatlarını etkileyen iki önemli unsur vardır: Eğitim alacağınız süre ve eğitim yoğunluğu Montreal dil okulları fiyatlarını etkileyen en önemli faktörler arasındadır. Kanada dil okulu fiyatları hakkında bilgi almak için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Kanada dil okulları hakkında detaylı bilgi almak, dil okulları alanında uzman danışmanlarımızla görüşmek için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Kanada’nın en çok tercih edilen dil okulu ILAC Toronto ve ILAC  Vancouver şubelerinden 2019 yılında Türk öğrencilere özel fiyatlardan Kanada Kültür Merkezi ile yararlabilirsiniz.

Aşağıda Yer Alan Okulların Ücretleri, Okullardan Kaynaklı Olarak Değişiklik Gösterebilmektedir. Detaylı Bilgi Almak İçin Merkezimizle İletişime Geçebilirsiniz.

ILAC Toronto ve ILAC Vancouver Kanada Dil okullarında haftada 30 ders saati program için fiyat listesi

Neden ILAC Toronto Dil Okulu;

Mükemmel alışveriş ve eğlence imkanlarıyla canlı gece hayatının,
• Çok kültürlü, samimi ve güvenli bir ortamın,
• Niagara Şelaleleri, CN Kulesi, Sky Dome, Harbour Front ve tarihi İçki
Fabrikası Bölgesi gibi dünyaca ünlü kültürel merkezlerin,
• Rahat toplu taşımanın (24 saat boyunca),
• New York, Niagara Şelaleleri, Ottawa, Montreal ve Quebec şehirlerine
yakın yaşamanın keyfini çıkarın.
Olanaklarımız:
• Toronto şehir merkezinin en sevilen semti Yorkville’de bir şube
• Butik tasarım ve yerleşim planı
• İki metro hattının (Bloor ve Yonge metro hatları) birleştiği ana metro
hattına yakınlık
• Toronto Üniversitesi’ne, restoran, sinema, kafe, müze ve alışveriş
merkezlerine yürüme mesafesi
• 90’dan fazla derslik
• 100’den fazla bilgisayar
• ÜCRETSİZ Yüksek Hızlı Kablosuz İnternet
• Öğrenciler için modern dinlenme odaları ve ortak alanlar

HAFTA İndirimli Fiyatlar Normal  Fiyatları
4 Hafta 1158 CAD 1410 CAD
8 Hafta 2246 CAD 2790 CAD
12 Hafta 3190 CAD 3970 CAD
24 Hafta 4990 CAD 7390 CAD
36 Hafta 7198 CAD 10700 CAD

Neden ILAC Vancouver Kanada Dil Okulları;

• Dağların ve Pasifik Okyanusu’nun olağanüstü manzarasının,
• Sahillerin, eğlence parklarının ve güzel semtlerin,
• Granville Adası’na, Gastown’a, Yaletown’a, Seawall’a, Stanley Park’a
ve Coal Limanı’na yakın olmanın,
• Temiz, güvenli ve samimi bir ortamın,
• Şehrin güzel ikliminde yapabileceğiniz açık hava aktivitelerinin ve,
• Whistler, Victoria ve Seattle gibi şehirlerin yakınında yaşamanın keyfini çıkarın.
Olanaklarımız:
• Vancouver şehir merkezinin en sevilen caddesindeki konum
• Butik tasarım ve yerleşim planı
• Önemli ulaşım araçlarına (SeaBus (deniz otobüsü) terminali, Sky-
Train (raylı ulaşım hatları) ve Granville otobüs güzergahı) kısa sürede
ulaşabileceğiniz Ana Ulaşım İstasyonu’na yakınlık
• Hem alışveriş merkezi, restoran ve kafelere hem de Simon Fraser
Üniversitesi ve British Columbia Teknoloji Enstitüsü’ne yürüme mesafesi
• 73 Derslik
• 100 Bilgisayar
• ÜCRETSİZ Yüksek Hızlı Kablosuz İnternet
• ETS Ruhsatlı TOEFL iBT Merkezi
• Cambridge Ruhsatlı Sınav Merkezi
• Tüm şubelerde modern öğrenci dinlenme odaları
• İçinde koltukları olan yeşil bir bahçe
• TV, bilgisayar oyunu ve film geceleri için büyük projeksiyon ekranı

 

ILSC Toronto Dil Okulu, ILSC Montreal Dil Okulu ve ILSC Vancouver Dil Okulundan Türk öğrencilere özel fiyatlardan Kanada Kültür Merkezi ile yararlabilirsiniz.

ILSC okullarında haftada 24 derslik program için örnek fiyat listesi

Neden ILSC Kanada Dil Okulları;

 • Toronto, Vancouver ve Montreal gibi 3 önemli lokasyonda eğitim şansı,
 • Deneyimli ve tecrübeli eğitmenler,
 • Tüm dünya’da geçerli eğitim imkanı,
 • Birçok kültürel aktivite,
HAFTA İndirimli Fiyatlar Normal  Fiyatları
4 Hafta 990 CAD 1410 CAD
8 Hafta 1910 CAD 2750 CAD
12 Hafta 2830 CAD 3910 CAD
24 Hafta 4660 CAD 7390 CAD
36 Hafta 6910 CAD 11050 CAD

 Kanada’daki tüm dil okullarına, Kanada Kültür Merkezi ile GÜVENLE BAŞVURun! Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçin!

EC English Vancouver, EC Toronto ve EC Montreal Kanada dil okullarında Türk öğrencilere özel fiyatlardan Kanada Kültür Merkezi ile yararlabilirsiniz.

EC Toronto ve Vancouver okullarında haftalık 20 derslik program için örnek fiyat listesi

Neden EC Kanada Dil Okulları;

 • Tüm dünya’da geçerli bir İngilizce eğitimi,
 • Kanada’nın en popüler iki şehrinde eğitim fırsatı,
 • Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik programlar,
 • Güvenli ve kaliteli konaklama imkanları,
HAFTA İndirimli Fiyatlar Normal  Fiyatları
4 Hafta 990 CAD 1270 CAD
8 Hafta 1970 CAD 2470 CAD
12 Hafta 2775 CAD 3770 CAD
24 Hafta 5070 CAD 6770 CAD
36 Hafta 7495 CAD 9970 CAD

LSI Toronto ve LSI Vancouver Kanada Dil Okullarında Türk öğrencilere özel çok uygun fiyatlar!

LSI Toronto ve Vancouver Kanada dil okullarında haftalık 20 ders program için örnek fiyat listesi

Neden LSI Kanada Dil Okulları;

 • Kanada’nın en popüler şehirlerinde eğitim fırsatı,
 • 50+ yıllık deneyim,
 • Öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar,
HAFTA İndirimli Fiyatlar Normal  Fiyatları
4 Hafta 890 CAD 1370 CAD
8 Hafta 1680 CAD 2570 CAD
12 Hafta 2385 CAD 3570 CAD
24 Hafta 4590 CAD 6100 CAD
36 Hafta 6690 CAD 9100 CAD

Not: Yukarıda yer alan ücretler okullardan kaynaklı olarak değişiklil gösterebilmektedir. Detaylı bilgi almak için lütfen aşağıdaki bilgi formunu doldurunuz.

Aşağıdaki Formu Doldurun: Kanada Kültür Merkezinden Ücretsiz Danışmanlık Hakkı Kazanın!

Erken Başvurun; Özel İndirimlerden Yararlanın! 

Eylül ve sonrasındaki başlangıçlı Kanada dil okullarına  Kanada Kültür Merkezine özel indirimlerle eğitim yaşamınıza bir adım önde başlayın!

Kanada’da İngilizce Eğitimi ve Kanada Dil Okulları

 

Bizimle Danışmadan KARAR Vermeyin !

 Alanında UZMAN olan Kanada Kültür Merkezi ile başvurunuzu ÜCRETSİZ olarak GÜVENLE ve Profesyonel Danışmanlarla gerçekleştirin.

BİLGİ FORMUNU buraya tıklayarak doldurun, profesyonel danışmanlarımız sizinle iletişime geçsin!

Kanada Dil Okulları hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ofiste olmadığımız saatlerde bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın iletişim kurmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kanada’ya Ücretsiz Okul Başvurusu ve güvenli Kanada vizesi başvurusu için bizimle iletişime geçin !

0 212 252 90 35-36

info@kanadakulturmerkezi.com

Kanada Dil Okulları Öğrenci Vizesi Başvurusu için aşağıdaki videomuzu izleyin !

 

Başvurularınız İçin Sizinle İletişime Geçelim!

Kanada dil okullarına başvuru uzmanlık gerektirir. Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurun!

  Dil eğitimi için karar verilirken en önemli soru işaretlerinden biriside Kanada dil okulları fiyatlarıdır.  Neredeyse tüm dil okulları haftalık programlar sunmaktadır. Ücretler günlük veya saatlik değil, haftalık olarak hesaplanmaktadır.

Elbette ücretler dil okullarına göre değişiklik göstermektedir. Bireysel başvurularda ortalama 4 haftalık eğitim ücreti 1100-1300 CAD arasında değişiklik göstermekle beraber, Kanada Kültür Merkezi öğrencilerine özel indirimler uygulanma, merkezimiz başvurularınızı ÜCRETSİZ gerçekleştirmektedir.

  Bu uygulamadan yararlanmak, ekonomik ücretlerle dil eğitimi almak için hemen-şimdi merkezimiz ile iletişime geçmelisiniz.

Danışmanlarımızla iletişime geçerek Kanada dil okullarına profesyonel olarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Buraya Tıklayarak Bilgi Formunu Doldurun: Uzman Danışmanlarımız Hemen Arasın!

 

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak alanında uzman danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini ve merkezimize özel indirimler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kanada Toronto Dil Okulları

Kanada’nın en popüler ve en çok tercih edilen şehri Toronto’dur. Gerek iş gücü, gerekse nüfusuyla öğrencilerin ve orada yaşamak isteyenlerin gözdesidir. Benzetme yapmak gerekirse Kanada’nın İstanbul’u diyebiliriz.

Neden Kanada dil okullarını tercih etmeliyim ?
f

ILAC, LSI, EF, EC, HANSA gibi birçok dil okulu Toronto’da bulunmaktadır. Kanada Kültür Merkezi ile Toronto dil okulları kayıtlarınızı ekonomik ve benzersiz fırsatlarla gerçekleştirebilir, en iyi konumlarda konaklama fırsatı kazanabilirsin.

Kanada Dil Okulu Tavsiyesi

 Öğrencilerin akıllarındaki en büyük soru işaretlerinden biriside en iyi dil okulunun hangisi olduğunu bulmak, öğrenmektir.

Ancak Kanada eğitim sistemi kendini kanıtlamış, birçok ülkenin örnek aldığı eğitim kalitesine sahiptir. Lütfen “Şu okul çok kötü!”,”Kanada’da dil eğitimi alınmaz!” diyenlere itibar etmeyin. Memnun olmayan öğrencilerin neredeyse tamamı herhangi bir danışmanlık ALMAMIŞ, hedeflediği eğitim programına katılım sağlayamamıştır.

Her okulun eğitim kalitesi oldukça yüksektir. Bu yüzden “Şu okul daha iyi” demek doğru olmayacak, yanlış yönlendirmekten öteye gitmeyecektir.

Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle dil okullarına ve vize başvurunuzu güvenle gerçekleştirin. Detaylı bilgi almak için İletişime Geçin!

Danışmanlarımız, Kanada dil okulları hakkında  tavsiyelerde bulunurken; İhtiyaçlarınızı belirleyip, istediğiniz şehirlerde, bütçenize uygun okulları şahsınıza özel olarak araştırıyor.  Bu araştırmanın ardından Kanada dil okulu tavsiyesinde bulunmaktadır.

Hedeflediğiniz seviyeyi, kaç hafta, kaç saat eğitim alacağınızı bilmeden Kanada dil okulu tavsiyesinde bulunmak doğru olmayacaktır.  Detaylı bilgi  ve doğru tercih için için ofisimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada dil okulları için gerekli vize başvurularınızı; Merkezimizle ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. 

Kanada dil okulu vizesi nasıl alınır ?

 

Kanada Dil Okulları ile İngilizce Dil Eğitimi Ve Çalışma

  Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerimiz çalışma izinleri olup, olmadığını sıklıkla sormaktadırlar.

Kanada dil okullarında eğitim alırken ne yazık ki çalışma iznine sahip olamayacaksınız. Üniversite, kolej, yüksek lisans, doktora programlarında öğrenciyken yarım zamanlı, mezuniyet sonra tam zamanlı olarak 2 veya 4 yıl çalışma iznine sahip olacaksınız. Ardından göçmenlik başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.
Kanada’da İngilizce Eğitimi ve Kanada dil okulları

Yurtdışında İngilizce Dil Eğitimi almak isteyen öğrenciler Kanada’dan daha ideal bir yer bulamazlar. İster bir ay süreli genel İngilizce kursuna devam etmek veya herhangi bir İngilizce yeterlilik testine yönelik hazırlanmak isteyin, ister doktora çalışmaları yapın, yurtdışı eğitiminizi sürdürme yolunda Kanada, mükemmel bir yerdir.

Kanada Kültür Merkezi ile Kanada Dil okulları hakkında ayrıntılı bilgi almak veya başvurusu yapmak için iletişime geçebilirsiniz. Başvuru işlemleri merkezimizde Kanada Konsolosluğuna direk yapılmaktadır.

Kanada Dil Okulları
Kanada Dil Okulları

KANADA DİL OKULLARI

 TOEFL (Test of İngilizce as a Foreign Language/Yabancı  Dil olarak İngilizce Testi), TOEIC (the Test of English for International Communication/Uluslararası İletişim için İngilizce Testi) ve University of Cambridge Local Examinations Syndicate (UCLES/Cambridge Üniversitesi Yerel İmtihanlar Sendikası) tarafından hazırlanıp yürütülen Cambridge Certificate imtihanları için öğrencileri hazırlayan çok sayıda kurum bulunmaktadır.

Buna ek olarak, Kanada’da bazı merkezler, UCLES, British Council ve IDP Education Austraila tarafından ortaklaşa yürütülen IELTS (the International English Language Testing System/Uluslararası İngilizce Bilgisini Ölçme Sistemi)’ne yönelik testler sunmaktadır.

Ayrıca, bazı TOEFL test merkezlerinde GMAT (Graduate Management Admission Test / Üniversite Giriş Testi) ve GRE test sınavlarına girmek de mümkündür. İş İngilizcesi öğrenmek isteyenler için birkaç okul, bugün dünya genelinde uygulanan ESL/EFL sınavları için  Kanada dil okulları ile bağlantılı hazırlık kursları ve testler sunmaktadırlar.

 

Eğitim danışmanımız Tuba Sevim GÜRLE ve sevgili öğrencimiz Bugra CANSEV dil okullarını anlatıyor. 

Öğrencilere yapacağımız ilk tavsiye, hazırlanmak için hangi imtihana girmeleri gerektiğini ve bunun için ne kadar zamanları bulunduğunu belirlemeleridir. Bütün okullar her test için kurs düzenlememekle birlikte seçim imkanları geniştir. Mesela, IELTS birçok üniversite ve öğrenci için hızla bir alternatif haline gelmiştir.

Kanada’da Kanada dil okulları bağlantılı üç test merkezi bulunmaktadır: İkisi Vancouver, B.C.’de ve birisi Ontario, Kitchener’da.

Kanada Dil OkullarıEducational Testing Services tarafından hazırlanan TOEFL sınavına her yıl yaklaşık bir milyon insan girmektedir ve bu test dünyanın en yaygın İngilizce testidir (Çin’de her yıl 2 milyon insanın girdiği College English Test bunun tek istisnasıdır).

1998’den itibaren bu test çoğu ülkede (Çin, Japonya, Kore ve Tayvan dışında) bilgisayara uyarlandı ve CBT (Computer Based Test) adını aldı. Bu arada, zorunlu yazılı metin dahil testin orijinal biçiminde birçok değişiklik yapılmıştır.

 

Kanada  İngilizce Dil Okulları

Şayet bu sınava Kanada Dil okulları ile Kanada’da girmek istiyorsanız,  önemli şehirlerin tümünde birçok test merkezi bulabilirsiniz. Temel fiyat 150 Kanada dolardır, ayrıca % 7’lik bir federal vergi ilavesi vardır.

Test merkezine ve zamanına bağlı olarak, genellikle sınav tarihinden en az dört hafta önce telefon edip kayıt yaptırmanız gerekir. Kredi kartıyla ödeme yapabilir ve ETS vasıtasıyla makbuzu gönderebilirsiniz veya onaylanmış bir çekle test için kayıt yaptırmak üzere doğrudan test merkezine başvurabilirsiniz.

Amacınız  Kanada’da Kanada Dil okulları ile bir TOEFL hazırlık kursuna devam etmek ise, seçim yapmadan önce birçok okulla temas kurun. Ne tür TOEFL programı takip edildiğini, sınıflarda kaç öğrenci bulunduğunu araştırın. TOEFL programı veya müfredatının neleri kapsadığını okula açıkça sormaktan çekinmeyin.

Bilgisayarlı CBT, yazılı TOEFL biçiminden hayli farklı olduğu için, teste girmeyi planlayan bir kimsenin hem TOEFL CBT Bulletin’in bir kopyasını hem de bir TOEFL Sampler CD ROM’u edinmesi gerekir. Bu CD ROM, resmidir ve yeni bilgisayar imtihanına benzeyen tek materyaldir. Bunların her ikisi de doğrudan ETS’den veya TOEFL hazırlık kursları veren okullardan temin edilebilir.

Kanada’daki bilgisayarlı TOEFL testinin en önemli alternatifi ise IELTS ve CAEL’dir. Bu sınavlar, yabancıların İngilizce konuşma yeterliliğinin bir göstergesi olarak çoğu Kanada üniversitesi ve ABD’deki birçok kurum tarafından kabul edilmiştir.

Halen Kanada’da Kanada İngilizce Dil okulları bağlantılı üç IELTS test merkezi bulunmaktadır: Ontario-Kictchener’deki Conestoga College, British Columbia’daki Simon Fraser Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi . Test ayda bir yapılır ve sonuçlar test tarihinden sonraki 10-15 işgünü içinde açıklanır.

Testten üç gün öncesine kadar kayıt yaptırabilirsiniz ve ücret 150 Kanada dolarıdır Test, özellikle şahsi iletişim becerileri üzerine yoğunlaşan bir kişisel mülakat da dahil olmak üzere çeşitli becerilerin değerlendirilmesini içerir.

Şahsi mülakat (teybe alınmış) ve iki kompozisyon, tecrübeli gözlemciler tarafından değerlendirilir

Kanadada İngilizce Dil Okulları , Kanada İngilizce dil okulu, Kanada İngilizce dil okulları fiyatları, Kanada dil okulları hakkında bilgi almak için iletişime geçiniz.

Kanada Liseleri , hakkında bilgi almak için ilgili linkle tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

info@kanadakulturmerkezi.com

 

 

 

 

 

 

 

 

Kanada Dil Okulu Çalışma İzni Var Mı?

Maalesef Kanada dil okullarında çalışma izni yoktur. Ancak Kanada’da eğitim alırken çalışma hakkında sahip olacağınız programlar mevcuttur. Kanada üniversiteleri, Kanada kolejleri, Kanada yüksek lisans programları veya Kanada Master programlarında öğrencilere çalışma izni verilmektedir.

Not: Kanada Dil Eğitimi Çalışma izni olduğunu söyleyenlere lütfen dikkate almayınız. Kanada dil eğitimi çalışma hakkı yoktur!

Kanada Dil Okulu Şartları Nelerdir ?

Kanada dil okulu şartları kadar önemli olan farklı bir detay; Başvurunun doğru ve eksiksiz yapılmasıdır. Kanada Kültür Merkezi ile başvurunuzu güvenle ve eksiksiz gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada dil okulu şartlarını merkezimizle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Katılacağınız program Kanada dil okulu şartlarını etkileyen faktörler arasında yer almaktadır.

Ancak Kanada dil okulu için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

 • Güncel Pasaport
 • Kanada Dil Okulu Başvuru Formu (Kanada Kültür Merkezi tarafından sağlanmaktadır.)
 • Konaklama Başvurusu (Kanada Kültür Merkezi tarafından sağlanmaktadır.)

 

Kanada Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır ? 

Dil okulu başvurusu ve tercihi kadar önemli bir süreç daha vardır. Kanada dil okulu vizesi başvurularında adımların dikkatlice ve profesyonel danışmanlar eşliğinde atılması gerekir. Kanada dil okulu vizesi sahibi olmadan, Kanada’da eğitime başlayamazsınız!

 Kanada Dil Okulu vizenizi Kanada Kültür Merkezi profesyonel danışmanlarıyla gerçekleştirmektedir.

Kanada dil okulu vizesini iki farklı grupta inceleyebiliriz:

6 Aydan Daha Kısa Süreli Eğitim Programları 

Hem vize hemde kısa süreli öğrenim vizesine sahip olma hakkında olacaksınız. 6 aydan kısa süreli Kanada dil okulu vizesi sahiplerinin tek dezavantajı; Farklı bir eğitim programına katılacakları zaman vize süresini Kanada dışından gerçekleştirmesidir.

Kanada öğrenci vizesi ve Kanada dil okulu vizesi hakkında bilgileri İsmail İNCE aktarıyor;

6 Ay ve 6 Aydan Daha Uzun Süreli Eğitim Programları 

6 aydan daha uzun süreli eğitim programlarına katıldığınız takdirde Kanada öğrenci vizesi almaya hak kazanacaksınız. Bu hakkın en önemli avantajı; Eğitim süresince sürekli ve zahmetsizce yenileniyor olmasıdır. Kanada’da akademik bir eğitim programı veya farklı bir türdeki eğitim programına kolaylıkla katılım sağlayabilirsiniz.

Kanada Dil Okulları Listesi

Kanada dil okulları listesi aşağıda yer almaktadır.

Alberta Eyaletindeki Dil Okulları
Anne’s Language House
Bow Valley College
CCI — Cultural Connections Institute
Concordia University College of Edmonton
Equilibrium School

SC GEOS Languages Plus – Calgary

Global Village English Centres – Calgary
Grant MacEwan University
Lethbridge College
Maple Leaf Academy
Medicine Hat College
Mount Royal University
NorQuest College
Northern Alberta Institute of Technology
OHC Calgary
SAIT Polytechnic
Solomon College
Stafford House Calgary University of Alberta
University of Calgary
University of Calgary
University of Lethbridge International

British Columbia Eyaletindeki Dil Okulları

Camber College

Canadian College of English Language

Capilano University

College of the Rockies Columbia College

Coquitlam College

CSLI Canadian Second Language Institute

Discover English Academy

Dorset College

EC Vancouver

EF International Language Campus

Vancouver ELS Language Centers – Vancouver

English as a Second Language International (ESLI)

Eurocentres – Vancouver

SC GEOS Languages Plus

Vancouver SC GEOS Languages Plus

Victoria Global College

Global Education Language Institute

Global Village English Centres

Vancouver Global Village

English Centres – Victoria

ILSC Language Schools – Vancouver

Inlingua Vancouver Inlingua Victoria

International House Whistler International House Vancouver

International Language Academy of Canada (ILAC) – Vancouver ISS Language and Career College of BC

iTTTi Vancouver

Kaplan International Vancouver

Kwantlen Polytechnic University Langara College

Language Studies International

Vancouver North Island College

Northern Lights College

OHC Vancouver

SELC Canada Smrt English Ltd.

Sprott Shaw Language College

Surrey (Formerly KGIC Surrey)

Sprott Shaw Language College

Vancouver (Formerly SEC, KGIC and PGIC Vancouver)

Sprott Shaw Language College

Victoria (Formerly KGIC Victoria)

St. George International College St. Giles International Vancouver

Tamwood International College

Vancouver Tamwood International College – Whistler

UCW University Canada West

University Access Program  University of Victoria (Continuing Studies French Language Program)

VIC – Vancouver International College of English

Vancouver Island University

Maritimes Eyaletlerindeki Dil Okulları

Acadia University

Apex Language and Career College

CLLC Halifax (Canadian Language Learning College) Dalhousie University

East Coast School of Languages Eurocentres Atlantic Canada

Halifax Language Institute of Canada

ICEAP – International Centre for English Academic Preparation International Language Institute (ILI)

Saint Mary’s University

Study Abroad Canada Language

Institute McKenzie College,

Language Learning Centre Université de Moncton-Shippagan

University of New Brunswick

Ontario Eyaletindeki Dil Okulları

ABCE Language School Inc.

Access International English Language Centre

Ace Acumen Academy

Algoma University (ESL@Algoma)

Algonquin College

Birmingham International College of Canada

Bond International College

Braemar College

Brock University

Cambrian College of Applied Arts & Technology

Can Pacific College of Business & English

Canada College of Education Toronto Center

Canada College of Education Toronto Center

Canadian International Student Services

Canadian Language Centre

Canadore College

Capital English Solutions

Centennial College

CLLC Ottawa (Canadian Language Learning College)

CLLC Toronto (Canadian Language Learning College)

Conestoga College

Connect School of Languages

CultureWorks ESL (London)

Cultureworks ESL (Ottawa)

Destination Canada

Dewey College

Duke College

EC Toronto

EF International Language Campus – Toronto

ELS Language Centers – Toronto

Embassy Centre for English Studies, Inc. (Toronto)

English Encounters

English Lab Toronto

ESC- English School of Canada

Eurocentres – Toronto

Fanshawe College

Georgian College

Global Education Language Institute

Global Village English Centres – Toronto

Hansa Language Centre

Hanson School of Language

Heartland International English School

Humber College

ICEAP – International Centre for English Academic Preparation

ILSC Language Schools – Toronto

Interlangues Language School

Interlangues Language School

International Language Academy of Canada (ILAC) Toronto

Kaplan International Toronto

Manitoba Eyaletindeki Dil Okulları

Heartland International English School

Manitoba Institute of Trades and Technology Providence University College

Université de Saint-Boniface University of Winnipeg

Winnipeg Global Education Language Institute

Saskatchewan Eyaletindeki Dil Okulları

University of Regina

University of Saskatchewan

Quebec Eyaletindeki Dil Okulları

Académie Linguistique Internationale (ALI)

Bouchereau Lingua International Inc.

Bouchereau Lingua International Inc.

Collège Canada / Canada College – Montreal

Collège de Sainte-Anne-de-La-Pocatière

Collège Jade

Concordia University

EC Montreal

École Québec Monde

École internationale de langues des YMCA du Québec.

Edu-Inter

SC GEOS Languages Plus – Montreal

ILSC Language Schools – Montreal

Jade College – Montreal

McGill University

Montréal International Institute of Language Arts (MIILA)

Montréal International Language Centre (MILC)

POINT3 Language Center

Université de Montreal

Université du Québec à Montréal, École de langues

Université du Québec à Trois-Rivières

Université McGill

Upper Madison College Montreal

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak alanında uzman danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini ve merkezimize özel indirimler hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Canada Edu Days’e Ücretsiz Katıl: Ücretsiz Danışmanlık Hizmetinden Yararlan!