Kanada Kültür Merkezi İle Kanada Sertifika Programları Hakkında Bilgi Almak, Özel İndirimlerden Yararlanmak İçin Yazıyı Dikkatlice Okumanızı Tavsiye Ediyoruz!

Kanada Sertifika Programının Avantajları Nedir ?

 • Kanada sertifika programları genellikle üniversitelerin ve kolejlerin bünyesinde bulunan ve alanında uzmanlaşmayı hedefleyen eğitim programlarıdır. Sadece özel branşlar üzerine uzmanlaşan kurumlar mevcuttur.
 • Kanada sertifika programlarının sıklıkla tercih edilmesinin en büyük nedeni; 1 aydan başlayarak maksimum 2 yıllık sertifika programlarına sahip olmasıdır. Hem mesleki İngilizce bilginizi geliştirmenizi hem de benzersiz deneyimler elde etmenizi sağlamaktadır.
 • Kanada 2 yıllık sertifika programlarından aldığınız belgelerin başka bir büyük avantajıda uzmanlığınızın kanıtlandığının belgelendiriliyor olmasıdır.
 • Eğitim Alırken Yarım Zamanlı, Eğitim Sonrasında Tam Zamanlı Çalışma İzni Ve Kanada Göçmenlik Başvurusu Yapabilmenize Olanak Tanır!

Kanada Sertifika Programlarında Çalışma İzni

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok seçenek vardır. Özellikle kısa süreli eğitim almak ve eğitim süresince çalışmak isteyen öğrenciler için Kanada sertifika programları en iyi seçenektir.  Özellikle eğitim süresi boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni sunuluyor olması büyük bir fırsattır.

Eğitim süresince haftalık 20 saatlik yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni, ardından tam zamanlı çalışma izni sunulur. Kanada sertifika programlarının en büyük avantajlarından biriside budur.

Kanada’da 1 yıllık eğitim almak isteyen öğrenciler için 1 senelik çalışma izni vardır. Bu süre eğitim süresince 1 yıl yarım zamanlı, 1 yıl tam zamanlı çalışma izni sunar. Çalışılan sürenin ardından çalışma vizesi başvurusunun süresi uzatılabilir ve ortalama 5 yılın ardından Kanada göçmenlik başvurusu yapılabilir.

Aşamalar Nelerdir ?

Neden Kanada Sertifika Programlarına Katılmalıyım ?

İş dünyasına profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen Kanada kolejleri birçok anlamda öğrencilere avantaj sağlamaktadır. Kısa süreli programlar sunması en göze çarpan avantajları arasındadır. Mesleki ağırlıklı eğitim veriyor olması ve sunulan eğitimin tüm Kanada’da geçerliliğe sahip olması bir başka tercih nedenidir.

Öğrencilerin Kanada’ya adapte olabilmesi için en önemli süreçlerden biriside çalışma iznidir. Haftalık 20 saatlik yarım zamanlı çalışma izni öğrenciler için eşsiz fırsatlardan birisidir. Eğitim sonrasındaki tam zamanlı çalışma izni ve Kanada Göçmenlik hakkı göz önünde bulundurulduğunda sertifika programlarını tercih etmek için sebeplerin arttığını görebiliriz.

Kanada Sertifika Programlarına Katılın: Çalışma İzni Kazanın!

Kanada’nın öğrencilere sunduğu en önemli avantajlardan biriside şüphesiz eğitim süresince ve eğitim sonrasındaki çalışma iznidir. Öğrenciler eğitim süresince yarım zamanlı çalışma hakkına sahipken, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olacaktır.

Eğitim süresince haftalık 20 saat, eğitim sonrasında tam zamanlı ve ardından Kanada göçmenlik hakkı elde edilebilir.

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik Hakkında Bilgileri Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE Aktarıyor.
Kanada Sertifika Programları 2024 Kimler Katılabilir: 

Her yaştans öğrenciye kapılarını açan Kanada Kolejleri, öğrencilerine başarılı bir geleceğin anahtarını sunmaktadır.

 • Bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları,
 • Kısa dönemli programlarda üniversite öğrencileri,
 • İş yaşamına başlamadan önce üniversite mezunları,
 • Yüksek lisans mezunları,
 • Profesyoneller ve yöneticiler,

Kanada Sertifika Programları Fiyatları Ne Kadar

*Aşağıda yer alan ücretler bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır. Güncel Kanada sertifika programları hakkında detaylı bilgi almak için 0212 252 90 35 numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Okul İsmi Sertifika Programı Ücreti
University of Toronto  43,000 – 52,000 CAD
McMaster University  20,000 – 26,000 CAD
University of British Columbia  30,000 – 35,000 CAD
University of Alberta  20,000 – 24,000 CAD
Simon Fraser University  21,000 – 28,000 CAD
Thompson Rivers University  14,500 – 19,000 CAD
University of Manitoba  13,000 – 17,000 CAD
Brock University  22,000 – 29,000 CAD
York University  24,000 – 30,000 CAD
University of Victoria  19,000 – 29,000 CAD
McGill University  27,000 – 30,000 CAD
Waterloo University  30,000 – 33,000 CAD
Wilfrid Laurier University  21,000 – 23,000 CAD
Carleton University  24,000 – 28,000 CAD
Sheridan College  18,000 CAD
Niagara College  12,500 CAD
Seneca College  14,000 – 16,000 CAD
Humber College  15,500 – 18,000 CAD
Fanshawe College  15,000 CAD

Kanada’nın en iyi kolejleri;

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin önünde birçok farklı eğitim programı mevcuttur. Kanada’da “kariyer kolejleri” olarak adlandırılan Kanada Sertifika Ve Diploma Programları oldukça yaygındır. İş dünyasına profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen programlarda IT başta olmak üzere işletme, sağlık veya bunun gibi birçok alanda eğitim alma şansına sahipsinizdir.

Kanada’da birçok farklı kolej bulunmaktadır. Kanada Kolejleri hakkında detaylı bilgi almak ve eğitim maliyetlerini öğrenmek için Kanada Kültür Merkezi ile güvenle iletişime geçebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Kanada sertifika ve diploma programlarında eğitim aldığınız süre boyunca haftalık 20 saatlik yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve sürecin sonunda vatandaşlık başvurusu yapma hakkınızın olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kanada Sertifika Programlarına Katılım Şartları

Katılım için aranılan temel şartlardan biriside en az lise mezunu olmanız gerektiğidir. Ancak bu kabul şartlarını etkileyen faktörler vardır. Bu faktörlerde katılım sağlamak istediğiniz bölümlere göre değişiklik göstermektedir.

Aranılan en önemli şartlardan biriside dil bilgisidir. Aynı zamanda IELTS veya TOEFL gibi sınavlarla bu bilgiyi kanıtlayabiliyor olmanız gerekmektedir. Katılacağınız bölüme göre aranılan dil bilgisi puanı değişiklik göstermektedir.

Kanada Sertifika Programlarına Kimler Katılabilir

Sertifika programlarına olan ilgi hayli fazladır. Bunun temelde birçok nedeni olsa dahi kimlerin katılabileceğini aşağıda belirtmek istedik.

 • Bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları,
 • Kısa dönemli programlarda üniversite öğrencileri,
 • İş yaşamına başlamadan önce üniversite mezunları,
 • Yüksek lisans mezunları,
 • Profesyoneller ve yöneticiler.

Aslına bakarsanız yukarıdaki listeyi zenginleştirmek mümkündür. Ancak lise eğitimi almış ve İngilizce bilgisine sahip her birey katılım sağlayabilir.

Ekonomik ve kaliteli yaşam sunmasından dolayı Kanada eğitim programları sıklıkla tercih edilmektedir. Programlar içerisinde yer alan Kanada sertifika programları fiyatları’da ekonomik olması dolayısıyla en sık tercih edilen programlardan birisidir. Eğitim sonrasında öğrencilere sunulan çalışma izninden kaynaklı olarak en önemli eğitim programları arasındadır.

 “Kanada kolejleri neden tercih ediliyor ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Ekonomik fiyatlara sahip olan Kanada sertifika programları, fiyatlarını etkileyen faktörler vardır. Eğitim alacağınız kurum, katılım sağlayacağınız bölüm gibi faktörler eğitim ücretini etkilemektedir.

Sertifika Programlarına Katılabileceğiniz En İyi Devlet Kolejler

Kanada’nın en iyi devlet kolejlerinde çalışarak eğitim alabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Sertifika Programlarına Katılabileceğiniz En İyi Özel Kolejler

Kanada’nın özel kolejlerine başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirin. Kanada Kültür Merkezi, Kanada Kolejleri resmi temsilcisidir.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Sertifika Programları Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada sertifika ve diploma programları hakkında merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Kanada Kültür Merkezi olarak merak ettiğiniz soruları yanıtladık.

Kanada sertifika programlarına ne zaman başvurabilirim ?

Kanada sertifika programlarına dilediğiniz zaman başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Yılın her döneminde başvuruya açıktır. Program kapasiteleri hızlı dolduğu ve çok fazla talep olduğu için erken başvuru yapmak her zaman yararlı olacaktır. Örnekle: Eylül ayında başlayan programlar için çoğunlukla Mart ayında başvurular tamamlanmış olur.

Kanada sertifika programlarına nasıl başvuru yapılır ?

Okul ve bölüm seçimi yapıldıktan sonra: Talep edilen belgeler ve başvuru ücreti yatırılmalıdır. Başvurular bu şekilde tamamlanır.

Kanada sertifika programlarına kabul edildikten sonra hangi süreçler beni bekliyor ?

Kabul mektubu geldikten sonra Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapılmalıdır. Kabul mektubu, vize başvuru formu, finansal belgeler ve talep edilen diğer evraklarla birlikte Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilmelidir. Kanada vizesine sahip olmadan eğitim programlarına başlayamazsınız.

Kanada sertifika programlarına çalışma izni var mı ?

Katılım sağlayan öğrencilerin çalışma izni vardır. Eğitim süresince yarım zamanlı çalışma izni vardır. (Bu durum katılım sağlanacak okula ve bölüme bağlı olarak farklılık göstermektedir.)

Kanada sertifika programlarından sonra göçmenlik iznine başvura bilir miyim ?

Elbette, Kanada sertifika programlarını tamamladıktan sonra Kanada’da çalışabilir ve uluslararası öğrenci olarak Kanada göçmenlik başvurusu yapabilirsiniz.

Kanada sertifika programlarına katıldıktan sonra iş bulma garantisi var mı ?

Kanada sertifika programları öğrencilere birçok imkan sunar. Kariyer merkezleri düzenli olarak uluslararası şirketlerle işbirliği içerisindedir. Öğrencilerin çok büyük bir bölümü mezun olduktan sonraki 3 ya da 6 ay içerisinde bir işe yerleşmektedir.

Kanada Sertifika Programına Katılabileceğiniz Kolejler

Kanada sertifika programlarına katılabileceğiniz birçok okul vardır. Kanada Kültür Merkezi, 10 yılı aşkın deneyimiyle size en uygun kolej seçimi için profesyonel destek sunmaktadır.

Alberta Kolejleri

British Columbia Kolejleri

Manitoba Kolejleri

New Brunswick Kolejleri

Newfoundland and Labrador Kolejleri

Northwest Territories Kolejleri

Nova Scotia Kolejleri

Nunavut Kolejleri

Ontario Kolejleri

Prince Edward Island Kolejleri

Quebec Kolejleri

Saskatchewan Kolejleri

Yukon Kolejleri