Kanada turist vizesi başvurusu gerçekleştirilmeden önce seyahat amacının belirlenmesi gerekir. Doğru vize kategorisinde ve eksiksiz olarak başvurunun gerçekleştirilmesi sürecin en önemli parçasıdır.

Kanada’ya gezi veya seyahat amaçlı seyahat edecek tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının turist vizesi sahibi olmaları gerekmektedir. İstanbul veya Ankara’daki Kanada vize merkezlerinde işlemler gerçekleştirilmektedir.

kanada turist vizesi

Kanada Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada vize başvurusu gerçekleştirilirken tüm adımların dikkatlice yerine getirilmesi büyük bir öneme sahiptir. Süreç seyahat amacınıza uygun olan vize başvuru formunun doldurulmasıyla başlamaktadır. Talep edilen evraklar İngilizce veya Fransızca olarak hazırlanmaktadır. Sonrasında Ankara veya İstanbul’daki Kanada Vize Merkezleri aracılığıyla biyometrik işlemler ve evrak teslimleri tamamlanmaktadır.

Gerekli Belgeler

  • Vize Başvuru Formu:Kanada Konsolosluğu vize değerlendirmesini başvuru formuna göre yapmaktadır. Eksiksiz ve güvenle Kanada vizesi sahibi olmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.
  • Kanada Aile bilgi formu
  • Geçerli pasaport
  • Varsa eski vize fotokopileriniz
  • 2 adet fotoğraf, (Kanada Vizesi Fotoğraf Ölçüleri)

Başvuru Formu

Kanada vize başvurusunun en önemli aşamalarından biriside başvuru formunun eksiksiz olarak hazırlanmasıdır. Vize başvuru formunda kişinin bilgileri ve seyahat amacına uygun olarak doldurulmalıdır. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu üzerinden değerlendirme gerçekleştirilmektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Ücreti 185 Kanada Dolarıdır. Kanada vizesi harç bedeli online olarak tahsil edilmektedir.

Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada turist vizesinin sonuçlanma süresi kişiye ve başvurunun gerçekleştirildiğine döneme bağlı olarak farklılık göstermektedir. Ortalama süre 2-5 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Çocuklar İle Seyahat

Çocuklar ile seyahat etmek ebeveynler için oldukça zordur. Ancak bu zorluğun boyut değiştirdiği konulardan bir tanesi de Kanada’ya çocuklarla seyahat etmektir. Kendi adınıza Kanada vize başvurusu yaptıysanız çocuklar için de sizleri bekleyen bir sürpriz var.

Çocuklarla seyahat etmeyi planlıyorsanız: Yaşlarına bakılmaksızın onlar içinde vize başvurusu yapılması gerekmektedir. Ebeveynlerinden biriyle veya farklı bir kişiyle seyahat edeceklerse noter onaylı vekaletname olması gerekmektedir.

Çocuğun her iki ebeveyni de refakatsiz seyahat etmesi durumunda, çocuğun tam bakımını Kanada vatandaşına veya daimi ikametgahına emanet eden noter tasdikli bir Ebeveyn Bakımı Onayı sağlaması gerekir. Onay her iki ebeveyn tarafından imzalanmalıdır.

Ayrıca , Kanada’da kaldığı süre boyunca çocuğa bakacak bir Kanada vatandaşı veya en az 19 yaşında daimi ikamet eden bir vasi tarafından imzalanmış noter tasdikli bir beyanname sağlamalısınız.

Önemli Not: Çocuk kaç yaşında olursa, olsun seyahat için pasaportu olması gerekmektedir.