Kanada’da çalışmak isteyen yabancı kişilerin Kanada çalışma vizesi sahibi olması gerekir. Kanada’da ki işveren Kanada İş ve İşçi Bulma Kurumuna başvuru yaptığı takdirde maksimum 4 yıllık davetiye gönderebilir. Gelen davetiye ile Kanada Konsolosluğuna başvuru yapılarak Kanada çalışma vizesi sahibi olunabilir.

Kanada Çalışma Vizesi Başvurusu

Her yıl yüz binlerce kişi yurt dışında çalışmak için Kanada’yı tercih etmektedir. Yabancıların Kanada’da çalışması için ihtiyaç duyduğu en önemli şey Kanada çalışma vizesidir. Kanada çalışma vizesi başvurusu hakkında kafa karıştırıcı birçok soru vardır. Kişilerin Kanada çalışma vizesine başvuru yapabilmesi için muhakkak Kanada’dan resmi iş daveti alması gerekmektedir. Ancak gelecek bu belgeyle birlikte başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.

Kanada’da tarımdan, araştırma görevlisine kadar birçok farklı meslek grubu için çalışma vizesi başvurusu gerçekleştirme şansı vardır. Kişilerin Kanada’da çalışabilmesi için öncesinde Kanada’dan bir iş bulup, ardından gelen davetiye ile başvuru işlemi gerçekleştirilebilir.  Sanılanın aksine Kanada çalışma vizesi sahibi olmak zor değildir. Sürecin doğru yönetilmesi ve gerekli şartlar karşılanıyorsa kişi kolayca çalışma vizesi sahibi olabilir ve kariyerindeki yeni adımı gönül rahatlığıyla atar.

Kanada Kültür Merkezi, Kişilere İş Bulma Konusunda Destek OlMAMAKtadır. Kanada Çalışma Vizesi Başvurunuzu Davetiye Aldıktan Sonra Kanada Kültür Merkezi İle Başvurabilirsiniz.

Kanada’da nasıl iş bulabileceğinizi bilmiyorsanız; Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek öğrenebilirsiniz.

  Gelen davetiye sonrasında Kanada çalışma vizesine başvuru yapabilirsiniz. Elbette vize sahibi olmak için aranılan belli şartlar vardır. Bu şartlar belli durumlarda mesleklere göre değişiklik gösterebilmektedir. Kanada çalışma vizesinde olumlu yanıt almanın en önemli adımı eksiksiz ve hatasız başvuru gerçekleştirmektir. Kanada Kültür Merkezi, Kanada çalışma vizesi alanında kişi ve kurumlara profesyonel danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Kanada Çalışma Vizesi İçin Uygunluk Şartları Nedir ?

Vize başvurularında tüm adımlar dikkatli atılmalıdır. Çünkü Kanada Konsolosluğu gerekli görmedikçe yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme yapar. Bu yüzden başta Kanada çalışma vizesi olmak üzere tüm vize başvuruları Kanada Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirilmelidir.

Kanada çalışma vizesi başvurusu alanında uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir. Yorucu ve zorlayıcı bürokratik süreçler karşınıza çıkabilir. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanları çalışma vizesi başvurunuzu uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirmektedir. Sürecin doğru yönetimi ve güvenle vize başvurusu yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • İş Davetiyesine Sahip Olmak! Davetiye olmadan başvuru işlemleri gerçekleştirilemez.
  • Gerekli maddi bütçeye sahip olmak,
  • İngilizce veya Fransızca bilinirlik sınavlarının sonuçları gereklidir.
  • Gerekirse sağlık raporu almanız gerekebilir.
  • Gerekli evrak listesi eksiksiz olarak hazırlanmalıdır.

Kanada çalışma vizesi prosedürleri sanılanın aksine çok zor değildir. Ancak alanında uzman danışmanlarla birlikte yapılması vize alma şansınızı oldukça arttırmaktadır.

Kanada Çalışma İzni Nasıl Alınır ?

Kanada Kültür Merkezi yöneticisi İsmail İNCE, Kanada Çalışma İzninin nasıl alınacağını anlatıyor. 

Kanada Çalışma İmkanı

Refah seviyesi yüksek ve kaliteli yaşam imkanı sunan bir ülkede çalışmak, neredeyse tüm insanların hayalleri arasında yer almaktadır. Neredeyse her sektörden insan Kanada’da çalışma imkanına sahiptir.

Öncelikle iş araştırması gerçekleştirip, firmadan teklif almanız gerekmektedir. Bu iş teklifi ve Kanada Çalışma Bakanlığı onayladığı takdirde başvuru yapma şansını elde edebilirsiniz.

Kanada Maaşları Ne Kadar ?

Kanada maaşları ve saatlik çalışma ücretleri birçok faktöre göre değişiklik göstermektedir.

Maaş Sınıflandırılması Ortalama Saat Ücreti 2010 Ortalama Saat Ücreti(2009)
 Erkek  $23.84  $23.44
 Kadın  $20.18  $19.83
 Bütün Çalışanlar  $23.59 $21.66
Meslek Ortalama HaftalIk Ücretle
Eğitim Hizmetleri $863
Sağlık ve Sosyal Yardım $744
Bütün Endüstüriler $810
Halk Yönetimi $1041
Profosyonel, Bilimsel ve Teknik Hizmetler $1094

Popüler mesleklerin ücretleri aşağıda ki gibidir.

Meslek Ortalama Saat Ücreti
Parakende Satış / Tezgahtar $11
Veri Giriş Elemanı $15
Muhasebeci $16
Baş Muhasebeci $17
Kamyon Sürücüsü $19
Su Tesisatçısı $22
Marangoz $22
Sekreter $22
Elektrikçi $25
Mimar $27
Memur $28
Kıdemli Hemşire $32
Bilgisayar Mühendisi $33
Fizyoterapist $34
Avukat $36
Bilgisayar ve Bilişim Sistem Yönecisi $37
Mühendislik Yöneticisi $45
Diş Hekimi $60

Kanada İş İmkanları

Kanada iş imkanları her geçen gün artmaktadır. Kanada da iş çokken çalışacak kişi sayısının az olması, işverenleri yabancı iş gücüne itiyor. Orada çalışmak için meslek sahibi olmanız yeterlidir.

Kanada iş imkanlarından yararlanmak istiyorsanız bazı işlerde orta seviye diğer işlerde ileri seviye İngilizce bilmek zorundasınız. Kanada çalışma vizesi almak için orada iş bulmanız gerekiyor. İnternet üzerinde gezinirken bulabileceğiniz, Kanada’ya ait bir çok iş bulma sitesi var. Bunlar üzerinden başvuru yapıp davetiye aldıktan sonra vize süreciniz başlar.

Vize süreci doğru yapıldığı takdirde vize alabilirsiniz. Vize formunda yapacağınız bir hata bir daha vize alamamanıza sebebiyet verebilir. Kanada iş imkanlarından yararlandıktan sonra orada göçmen olarak kalmak istiyorsanız sizlere şartlar sunulacaktır. Bu şartları yerine getirmekle yükümlüsünüz. Şartlar eyaletlere ve mesleklere göre değişiklik gösterecektir.

Kanada Çalışma Başvurusu

Eğer elinizde kabul belgeleriniz ve davetiyeniz mevcutsa en önemli sürece geldik demektir. Kanada çalışma başvurusu için gerekli olan Kanada Kültür Merkezi üzerinden gerçekleştirmektedir.

Hem bürokratik işlemlerin yoğunluğundan uzaklaşıp, hemde eksiksiz ve hatasız gerçekleştirilen başvurular ile Kanada çalışma vizenizi, Kanada Kültür Merkezi ile alabilirsiniz.

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!