Kanada göçmenlik testi ve Kanada göçmenlik puan hesaplama ile ilgili merak ettiğiniz birçok soru olduğunu biliyoruz. Kanada Kültür Merkezi olarak merak ettiğiniz soruları birlikte yanıtlayacağız.

Yüksek refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle yeni bir yaşam kurmak isteyen kişiler için en iyi seçeneklerden biriside Kanada’dır. Göçmen dostu ve destekleyici politikasıyla ön plana çıkmaktadır. Kanada göçmenlik başvurusu yapacak kişileri birçok süreç beklemektedir. En merak edilen süreçlerden biriside Kanada göçmenlik puan hesaplama işleminin nasıl yapıldığıdır. Kanada göçmenlik puanları, göçmen olmak isteyen adaylar için belirleyicidir.

Kanada Göçmenlik Testi Nedir ?

Kanada göçmenlik testi, Kanada göçmenlik başvurusu yapacak kişilerin uygunluklarını ve uygunlarsa hangi kategoride başvuru yapmaları gerektiğini belirlemek amacıyla hazırlanmış bir testtir. Kanada göçmenlik testi sayesinde uygunluk durumu belirlenir ve süreçle ilgili yol haritası çizilir.

Test içerisinde birçok soru vardır. Her soru kendi içerisinde farklı puanlara sahip ve göçmenlik başvurusu sürecini doğrudan etkilemektedir. Şahsi bilgileriniz, aile bilgileriniz, eğitim bilgileriniz, çalışma bilgileriniz ve varsa Kanada deneyimi ile ilgili birçok soru sorulur. Bu sorulara eksiksiz ve dürüst yanıt verilmelidir. Çünkü ilerleyen aşamada Kanada Göçmenlik Bakanlığı bu bilgileri göz önünde bulundurarak evraklarla kanıtlamanızı isteyecektir.

Kanada Göçmenlik Puan Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Kanada devleti her yıl on binlerce göçmeni ülkesine kabul etmektedir. İhtiyaç duyulan iş gücü ve nüfusunu göçmenlerle arttırmayı hedeflemiştir. Kanada göçmenlik puan hesaplaması tamamen kişinin uygunluğu içindir. Belli programlarda aranılan puan farklılık göstermektedir.

Kanada göçmenlik başvurusu gerçekleştirecek kişileri bekleyen birçok soru vardır:

  • Eğitim seviyesi,
  • Dil bilgisi,
  • Yaşı,
  • İş tecrübesi,
  • Kanada deneyimi,
  • Kültürel uyumu,
  • Medeni durumu,
  • Varsa ebeveyn veya çocuk sayısı,
  • Varsa Kanada’daki akrabaları,

Bu sorular başta olmak üzere birçok soru daha Kanada göçmenlik puan hesaplamasını etkilemektedir.

Başvurumu hangi kategoriden yapmalıyım ?

Kanada Göçmenlik Puanını Kim Hesaplamalıdır ?

Göçmenlik başvurusu ve kabulü kişinin hayatını kökünden değiştirmektedir. Bu yüzden başvuru süreci ve prosedürleri eksiksiz olarak yerine getirilmek zorundadır. Başvurulan kategoriye göre sonuçlanması vakit alır.

Kanada göçmenlik puanı hesaplarken doğru kurumdan profesyonel danışmanlık hizmeti almanız: Sürece bir adım önde başlamanızı ve diğer insanların önüne geçmenizi sağlar.

Kanada Kültür Merkezi olarak 10 yılı aşkın tecrübemiz ve binlerce referansımızla Kanada göçmenlik başvurunuzu güvenle gerçekleştiriyoruz.  Siz de yeni yaşamınıza ilk adımı atmak için bizimle hemen iletişime geçin.

Kanada Göçmenlik Puanları

Önemli Uyarı: Puan hesaplama sistemi dönemsel olarak değişiklik gösterir. Lütfen güncel puanlamayı öğrenmek için iletişime geçin.

Yaş

21- 45 yaşları arası 10 Puan

18 altı veya 48 yaş üstü 0 Puan

18-47 yaş arası 4 Puan

Eğitim

Ortaokul-lise mezunları: 5- 10 Puan

Üniversite mezunları: 20 puan

3 yıllık meslek okulu: 20 puan

İki yıllık önlisans: 15 puan

Master-doktora yapmış olmak: 25 puan

Meslek eğitimi

Petrol mühendisi 17 puan alırken aynı rafineride çalışan işçi 2 puan alıyor.

Kanada’da önceden iş ayarlamak 10 puan

Mesleki tecrübe

En az 1 yıl çalışmış olmak: 10 puan İki yıl: 15 puan, 3 yıl: 20 puan,

4 yıl: 25 puan

Yabancı dil bilgisi

İngilizce veya Fransızca dil yeteneği: 20 puan. İki dilden birini ana diliniz gibi biliyorsanız 16 puan. Orta derecede biliyorsanız 12 puan. Diğer kategoriler : 0 puan

Kişisel uyum

Kanada yaşam tarzına ve kültürüne uyum ve motivasyon: 5-7 puan

Akrabalık

Birinci dereceden : 5 puan

Eşinizin yüksek lisans mezunu olması: 5 puan, lisans mezunu olması : 4 puan

Kanada hükümeti her katılımcıya 8 puan veriyor.

Kanada Göçmenlik Testi

Kanada göçmenlik başvurusu yapacak kişiler için Kanada göçmenlik testi büyük öneme sahiptir. Hangi programa uygun olduğunuzun belirlenmesi ve buna göre hangi adımların atılacağı belirlenmektedir. Birçok göçmenlik programı vardır.

Aşağıda yer alan Kanada göçmenlik testini ücretsiz doldurarak; Kanada Kültür Merkezinin uzman danışmanları tarafından testiniz değerlendirilecektir. Uygun görüldüğünüz takdirde sizinle iletişime geçilecektir.

*Uygun görüldüğünüz takdirde sizinle iletişime geçilecektir.