Kanada Kolejleri

Kanada Kolejleri, kaliteli eğitim sağlayan bir eğitim kurumudur. Kanada Kolejler pratik odaklı eğitim programları sunmaktadır. Kolejler, çeşitli uzmanlık alanlarında zorunlu uygulama içeren birçok program sunar. Kanada’daki kolejler hükumet denetimindedir. Eğitim seviyesi uluslararası gereksinimleri karşılar ve Kanada’daki birçok kolej, dünyadaki en iyi eğitim kurumları listelerine dahil edilmiştir.

Kanada Kolejleri, iş dünyası ile aktif temas halindedir. Bu sayede öğrencilerin eğitim sonrasında kariyerlerine çok daha hızlı başlamalarına olanak sunmaktadır.

Kanada Kolejlerine başvuru yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin, Kanada Kolejleri alanında uzman danışmanlarıyla başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Neden Kanada Kolejleri ?

Kanada’da Kolej Nasıl Seçilir ?

Kanada’daki tüm devlet özel kolejler öğrenciler yüksek standartlarda eğitim sunmaktadır. Bu nedenle özellikle dikkat edilmesi gereken birkaç faktör vardır.

 • Katılmak istediğiniz eğitim programı,
 • Konumu,
 • Eğitim maliyetleri.

Kanada’daki üniversiteler kamusal ve teknik olmak üzere ikiye ayrılır. Sizi ilgilendiren uzmanlık derecesine özellikle dikkat edin. Örneğin, Humber College (Toronto) politeknik
uzmanlık alanlarında en iyisi olarak kabul edilir , George Brown College (Toronto) – tasarım programlarında, Red Deer College (Red Deer) – yenilikçi teknolojilerde, Conestoga – robotik ve BT teknolojilerinde, Seneca College (Toronto) –
iş programları, animasyon ve BT programlarda uzmandır.

Kanada Kolejleri Eğitim Programları

Çeşitli uzmanlık alanlarında 500’ü aşkın eğitim programı öğrencilere sunulmaktadır. Eğitim programlarına katılmak isteten öğrenciler için birçok eğitim programı vardır. Özellikle uzmanlık alanlarına yönelik eğitim programları sunuyor olması öğrenciler için büyük bir avantajdır. Öğrenciler eğitim almak ve kariyerlerine devam etmek istedikleri konuda kendilerine uzmanlık alanı elde edebilirler.

Kanada kolejleri , uluslararası öğrenciler için üç eğitim seviyesi sunar ve ardından öğrenci alır:

 • Diploma Sonrası Sertifika Programları
 • Diploma Programları
 • Uygulamalı Alanlarda Lisans Derecesi

Kimler Kanada Kolejlerinde Eğitim Alabilir ?

Kanada Kolejleri merkezi bir sınava bağlı olarak öğrenci kabulü gerçekleştirmez. Öğrencilerin başvurusu ve değerlendirmesine bağlı olarak öğrenci kabulü gerçekleştirilir.

1. Lise mezunları için programlar (süre 2,3,4 yıl. Maksimum derece – lisans);
2. Lisans veya Yüksek Lisans derecesine sahip üniversite mezunları için programlar (Süre 1-2 yıl. Uzmanlık alanınızda yeniden eğitim almanıza veya ek eğitim almanıza izin verir).

Kanada’nın En İyi 5 Koleji Hangisidir ?

Kanada’da Eğitim Standartları Yüksek Mi ?

 Kanada Kolejlerinde Çalışarak Eğitim Alabileceğinizi Biliyor Muydunuz ?

Kanada Kolejleri Kabul Şartları

Kanada kolejlerinde eğitim almak isteyen öğrencilerin en merak ettiği sorulardan biriside kabul koşullarıdır. Kanada Kolejleri kabul şartları tüm öğrenci adayları için uygundur. Aşağıda yer alan kabul koşulları en temel şartlardır. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kabul Koşulları:

 • Diploma (Lise veya Üniversite)
 • Transkript
 • İngilizce eğitim için IELTS veya TOEFL skorunuz,
 • Özgeçmiş veya portföyünüz.
 • Bölüme bağlı olarak ek mülakat veya test yapılabilir.

Kanada Kolejleri Fiyatları

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler için birçok seçenek olduğundan bahsetmiştik. Kanada kolej fiyatlarını etkileyen birkaç faktör vardır. Hangi okulda ve hangi bölümde eğitim almak istediğiniz maliyetleri ve ücretleri etkileyen en önemli faktördür. Alternatif seçenekler olan ABD veya İngiltere’ye kıyasla çok daha avantajlı ücretler sunmaktadır.

Kanada Kolejleri fiyatları 14.000 CAD ile 19.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir. (CAD: Kanada Doları) Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak: Kanada Kültür Merkezine özel Kanada Kolejleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Kolejleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kanada Kolejleri İsimleri

Alberta Kolejleri

British Columbia Kolejleri

Manitoba Kolejleri

New Brunswick Kolejleri

Newfoundland and Labrador Kolejleri

Northwest Territories Kolejleri

Nova Scotia Kolejleri

Nunavut Kolejleri

Ontario Kolejleri

Prince Edward Island Kolejleri

Quebec Kolejleri

Saskatchewan Kolejleri

Yukon Kolejleri

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Previous

Aile fertleri

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*