Kanada’da Çalışarak Yüksek Lisans Programı Hakkında Bilgilere Kanada Kültür Merkezi İle Ulaşabilirsiniz. Detaylı Bilgi Almak Ve Size En Uygun Seçeneği Öğrenmek İçin Yazıyı Dikkatlice Okumanızı Tavsiye Ederiz!

Özellikle son yıllarda Kanada yüksek lisans programları sıklıkla tercih ediliyor. YÖK denkliği olması, çalışma izni sunması ve en önemlisi eğitim sonrası göçmenlik izni vermesiyle bir adım önde çıkıyor.

Türkiye’nin Kanada’ya özel ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile okul başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilir, Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapabilirsiniz

Kanada’da Yüksek Lisans Yapın !

Eşsiz Fırsatları Kaçırmayın ! Hemen iletişime geçiniz.

Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle tanıdığımız Kanada, eğitim içinde ideal ülkelerden birisidir. Yüksek eğitim kalitesi bir yana dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim alma fırsatına sahipsiniz.

Hem daha iyi bir gelecek, hem de yaşamınıza katacağı değerler ile benzersiz bir seçenek olarak karşımızda duruyor. Aynı zamanda CV’niz ve şahsınıza olacak katkının ne kadar büyük olacağının farkındasınız.

Aynı zamanda ekonomik eğitim fırsatı sunması, eğitim alırken yarı zamanlı, eğitim sonrası tam zamanlı çalışma izni vermesi eğitiminize ve yaşamanıza katacağı değerlerden sadece birisidir.

Kanada Yüksek Lisans Eğitim Sistemi

Eğitim sürecinde ve eğitim sonrasında sunduğu fırsatlardan dolayı Kanada’da eğitim almak birçok öğrencinin hayalini süslemektedir. Özellikle Kanada yüksek lisans programlarına katılmak ve başvuru yapmak sanılanın aksine oldukça kolaydır. Kanada, eyalet sistemiyle yönetilir. Bu yüzden eyaletlere göre eğitim sistemi farklılık gösterir.

Birçok eyalette ortalama eğitim süresi 2 yıldır. Tabi bu hangi programa katıldığınıza bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bunun yanı sıra çok fazla tercih edilen Kanada tezsiz yüksek lisans programlarında süre biraz daha kısalmaktadır. Tezli yüksek lisans programlarının süreside ortalama 2 yıldır. 

Kanada Yüksek Lisans Şartları & Başvurusu

Belirtmekte fayda var ki; Diploma puanınız her ne olursa, olsun bir yüksek lisans programına katılma şansınız vardır.

  • Okulların, sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce veya Fransızca dil bilgisidir. Dilerseniz Kanada dil okulu programlarına katılarak IELTS ya da TOEFL’a gerek kalmadan başvurabilirsiniz.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı, gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Başvuru süreci doğrudan okullara yapılmaktadır. Öğrenciler başvurdukları bölümle ilgili aranılan şartları karşılıyorlarsa; Sonraki ya da başvurulan dönemde eğitim almaya başlayabilirler. Bununla ilgili detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada Yüksek Lisans Ücretleri Ne Kadar ?

Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencileri bekleyen iki seçenek vardır. Tezli yüksek lisans ve tezsiz yüksek lisans olarak ikiye ayrılır. Hangisini seçeceğinize bağlı olarak Kanada yüksek lisans ücretleri değişiklik göstermektedir.

**Aşağıda yer alan ücretler bilgi vermek amacıyla eklenmiştir. Güncel ücretleri öğrenmek ve  yüksek lisans başvurusu hakkında bilgi almak için 0212 252 90 35 numarasını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

CAD: Kanada Doları

Üniversite Kolejler: Kanada Yüksek Lisans Ücretleri
University of Toronto 40,000 – 55,000 CAD
McMaster University 20,000 – 25,000 CAD
University of British Columbia 35,000 – 37,000 CAD
University of Alberta  20,500 – 21,000 CAD
Simon Fraser University  25,000 – 27,000 CAD
Thompson Rivers University  14,500 – 16,000 CAD
University of Manitoba  14,500 – 17,000 CAD
Brock University  23,000 – 24,000 CAD
York University  27,000 – 28,000 CAD
University of Victoria  17,000 – 27,000 CAD
McGill University  27,000 – 30,000 CAD
Waterloo University  30,000 – 34,000 CAD
Wilfrid Laurier University  20,000 – 24,000 CAD
Carleton University  25,000 – 29,000 CAD
Fanshawe College  15,500 CAD
Niagara College  13,200 CAD
Seneca College  14,500 – 16,000 CAD
Humber College  14,000 – 17,100 CAD
Sheridan College  18,500 CAD

Kanada Yüksek Lisans Programlarında İki Seçeneğiniz Var

Eğitim programları tezli ve tezsiz yüksek lisans olarak ikiye ayrılmaktadır.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Bir senelik programlardır. Sosyal bilimler bölümlerinin ücretleri daha düşükken, Mühendislik vbg. bölümlerin programları biraz daha yüksektir.

Kanada tezsiz yüksek lisans ücretleri 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır.

Kanada Tezli Yüksek Lisans Programları

İki senelik programlardır. Programlara katılım için belli koşullar vardır. Diploma puanınız , dil bilginiz bunlardan sadece iki tanesidir. Detaylı bilgi almak için , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Hem Eğitim Alın, Hem de Çalışın !

Eğitim alırken çalışma fikri oldukça sıcak geliyor. Öyle değil mi? Kanada devleti ülkesinde yüksek lisans ve benzeri eğitim programlarına katılım sağlayan öğrencilere bu imkanı sunmaktadır.

Haftada 20 saate kadar sahip olacağınız çalışma hakkı ile oradaki geçiminizi kolaylıkla sağlayabilir, yeni bir hayat deneyimi elde edebilirsiniz.

Kanada’da yüksek lisans eğitimine katılabileceğiniz okulların listesi bilgi formunun altında yer almaktadır. Sana en uygun okulu bulmak için Şimdi Bilgi Formunu Doldur, Alanında Uzman Danışmanlarımız sizinle iletişime geçsin.

Yüksek lisans programına katıldınız ve bitirdiniz. Şimdi işin en can alıcı noktası olan Kanada çalışma iznini almaya geldi. Merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz başvurularda kolaylıkla sahip olacağınız çalışma vizesi ile yeni bir yaşama “Merhaba!” diyebilirsiniz.

Tam zamanlı çalışma iznini aldıktan sonra önce göçmen olma hakkını ardından vatandaşlığı kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit.  0 212 252 90 35-36 numarası ile iletişime geçip, randevu alarak yeni yaşamınıza ilk adımı atabilirsiniz.

Kanada’yı Bir Bilene Sor: Hayallerin Gerçek Olsun! 

**Kanada’da Yüksek Lisans hakkında bilgilerin devamı başvuru formunun altında yer almaktadır.

Kanada Yüksek Lisans Yapanlara Hangi Avantajları Sunuyor ?

Kanada yüksek lisans yapanlara birçok avantaj sunmaktadır. Öncelikle öğrencilere eğitim süresince sağlamış olduğu haftalık 20 saatlik yarım zamanlı çalışma şansı sunmaktadır. Sağlanılan yarım zamanlı çalışma izniyle beraber; Öğrencilerin yaşam giderlerinin kazanmasına ve eğitim süresi boyunca iş deneyimi kazanmaları için avantaj sağlamaktadır.

 Yüksek Lisans Programlarından Sonra Tam Zamanlı Çalışma İzni Hakkı !

Katılım sağlayan öğrencilere sunulan en önemli avantajlardan biriside; Tam zamanlı çalışma iznidir. Kanada’ya uyum sağlamaları ve iyi bir kariyerin başlangıcı olarak en önemli adımdır. Kanada’daki alacağınız eğitim ve çalışma deneyiminin tüm dünya’da geçerli olduğunu tekrardan hatırlatmak isteriz. Hatta eğitim sonrasında Kanada göçmenlik ve vatandaşlığı konusundaki en büyük kolaylıklardan birisidir.

Kanada Yüksek Lisans Yapanlara Göçmenlik Hakkı Tanıyor !

Kanada yüksek lisans eğitimi süresince sağlanan yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında sağlanılan tam zamanlı çalışma izniyle beraber; Kanada’da göçmenlik ve vatandaşlık kapılarını öğrencilere açmıştır.

Kanada Yüksek Lisans Başvuru Tarihleri Ne Zaman

Öncelikle Kanada yüksek lisans başvuru tarihleri katılmak istediğiniz okula göre değişiklik göstermektedir.  Hangi zaman diliminde katılırsanız katılın; En az 6-7 ay öncesinden başvurular gerçekleştirilmek zorundadır.  Çünkü başvuruya takiben işlemlerinizin takibi ve kabul sürecinizin sıkı bir takipten geçmesi gerekmektedir.

Okullar Ocak, Mayıs ve Eylül aylarında başlamaktadır. Zaman dilimlerinin değişiklik göstermesindeki en önemli etken eğitim kurumlarıdır. Katılacağınız programın başlangıç tarihini öğrenmek için muhakkak merkezimizle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Kanada yüksek lisans kaç yıl sürer ?

Tezli yüksek lisans programları ile tezsiz programlar arasında süre farkı vardır. Programlar 1 yıl ile 2 yıl arasındadır.

Kanada yüksek lisans sonrası göçmenlik izni var mı ?

Kanada'da eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve sürecin sonunda Kanada göçmenlik başvurusu yapma hakkınız vardır.

Yüksek Lisans Yapabileceğiniz Kanada Üniversiteleri

Yüksek lisans programları için hem Kanada üniversiteleri, hem de Kanada kolejlerinde eğitim alma imkanı bulunmaktadır.

Alberta Üniversiteleri

British Columbia Üniversiteleri

Manitoba Üniversiteleri

New Brunswick Üniversiteleri

Newfoundland and Labrador Üniversiteleri

Nova Scotia Üniversiteleri

Ontario Üniversiteleri

Prince Edward Island Üniversiteleri

Quebec Üniversiteleri

Saskatchewan Üniversiteleri

Yukon Üniversiteleri

Kanada’daki Özel Üniversiteler

Nasıl Öğrenci Vizesi Alacağım

Yüksek lisans programlarına katılmaya karar verdikten sonraki en büyük ihtiyacımız öğrenci vizesidir. Her zaman yanınızda olan Kanada Kültür Merkezi, öğrenci vizesi başvurularını şahsınız adına gerçekleştirmektedir. Hem de Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklara gitmenize gerek kalmadan !

Başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi’yle Gerçekleştirin, Bir Adım Önde Başlayın !

Türkiye’de “Kanada” denildiğinde akla gelen organizasyon olan Kanada Kültür Merkezi, başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Deneyimli ve tecrübeli danışmanlarımızın tavsiyeleriyle birlikte seçeceğiniz okullarda mutlu bir eğitim sizi bekliyor olacak!