1969 yılında , Quebec eyaletinde kurulmuştur. Kanada Montreal üniversitesi , özel bir okul değil , devlete ait okullardan birisidir. Christy Chung, Pierre Karl Péladeau , Martin Lemay bu okulda öğrenim gören ünlülerden yalnızca bir kaçıdır.

Adres: 405 Rue Sainte-Catherine Est, Montréal, QC H2L 2C4, Kanada

İl: Québec
Telefon: +1 514-987-3000
Kuruluş: 9 Nisan 1969
Öğrenci sayısı: 43.140 (2013)
Renkler: Beyaz, Mavi

Neden Montreal Üniversitesi

Çeşitli alanlardaki araştırmaları finanse etmek için her yıl büyük hibeler almaktadır. 2014 yılında, Üniversitenin Matematiksel Araştırma Merkezi 1,15 milyon dolarlık hibe aldı. 2013 yılında, Quebec hükümeti, Montreal Üniversitesi’nde yeni bir bilim kompleksi oluşturmak için gereken 350 milyon $ ‘ın 173.4 milyon $’ ını yatırım yapmak istediğini açıkladı.

Ana fakültelere ek olarak benzersiz kinesiyoloji ve optometri okullarına sahiptir.
Üniversite, ormanlık bir alanda, Mont Royal yamacında pitoresk bir yerde yer almaktadır. 180’den fazla kuş türünün yanı sıra düzinelerce böcek ve hayvan türüne ev sahipliği yapmaktadır. Kampüste sebze bahçeleri, üniversite tesislerinin çatılarında arı kovanları bulunmaktadır.

Montreal Üniversitesi Bilimsel Başarıları

Montreal Üniversitesi bilimsel ve pratiğe dayalı bir üniversitedir. Pratik eğitim ve bilimsel çalışmalar için oldukça büyük bir bütçeye ve hibeye sahiptir. Montreal Üniversitesi aktif olarak kanserle mücadele yöntemlerini araştırıyor. Üniversite bilim adamları, hamilelik hormonlarından birinin bir molekülünün kanser gelişimini durdurmaya yardımcı olduğunu gösterdi. Üniversitedeki bilim adamları, astımı tedavi etmek için kullanılan inhale steroidlerin çocukların büyümesini yavaşlattığını da buldular. Ayrıca üniversite, mühendislik ve astronotik alanındaki gelişmeleriyle tanınır. 2014’ün başlarında, Montreal Üniversitesi’ndeki gökbilimciler, bir yılın 80 bin yıl sürdüğü bir dış gezegen keşfettiler.

Montreal Üniversitesi Hakkında İlginç Bilgiler

Üniversite, nadir durumlarda insan beyninin ölümden sonra bile yaşadığını kanıtlayabildi. Burada 2014 yılında, daha önce ölümle karıştırılan derin bir koma keşfedildi.
Bilim adamları, fareler üzerinde ilginç bir deney yaptı. Bazıları yağlı yiyeceklerle beslendi, bazıları ise diyete alındı. Bu deney, yağlı yiyecekler ve depresyon arasındaki bağı ortaya çıkarmayı başardı.
1943’te bilim adamları Manhattan Nükleer Silahlar Projesi’ne katıldı. Burada ağır su reaktörü oluşturmak için geliştirmeler yapıldı. Araştırma sırasında yeni radyoaktif elementler keşfedildi.

Kanada üniversitelerine başvuru yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi, Kanada üniversiteleri alanında uzman bir kuruluştur. Sizde Kanada’da eğitim almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz