Athabasca University


  Athabasca Üniversitesi, çevrimiçi ve uzaktan eğitimde dünya lideridir. Öğrenciler her yerde, her zaman ve kendi hızlarında çalışabilirler. AU aracılığıyla, Kanada’nın dört bir yanından ve dünyanın her yerinden 90 ülkeden gelen öğrenciler, evlerinden ya da işyerlerinden ayrılmadan yüksek kaliteli bir ortaöğretim eğitimi alırlar.

1970 yılında kurulan AU, orijinal Edmonton kampüsünü 1978 yılında çıkardı ve kuzeyi Athabasca, Alberta’ya taşıdı. Üniversite Calgary ve Edmonton’da uydu konumlarını koruyor.

 AU, beşeri ve sosyal bilimler, eğitim, sağlık disiplinleri, bilim ve teknoloji ve iş alanlarında çok çeşitli lisans ve yüksek lisans, diploma ve sertifika programları sunmaktadır. Sekizönüş sandalyeler de dahil olmak üzere araştırmacılar, bu alanlarda bir dizi alanda araştırma yürütmektedir.Önceki öğrenim deneyimine bakılmaksızın, 16 yaş ve üstü herkes lisans öğrenimine kabul için uygundur. Öğrenciler yıl boyunca kabul edilir ve çoğu lisans programına rahatlığıyla başlayabilirler.

Athabasca University Öğrenci Sayısı

Yarı zamanlı (lisans öğrencileri) 
37.500

Yarım zamanlı (mezunlar) 
4.800

Kaynak: Athabasca Üniversitesi (toplam kayıt kredisiz veya sürekli eğitim programlarına kayıtlı öğrencileri içerir) (2017 yılı başlangıç ön kayıt belgesi)

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*