The King’s University hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Edmonton, Alberta , Kanada’da bulunan King’s Üniversitesi , sanat, beşeri bilimler, müzik, sosyal bilimler, doğa bilimleri, işletme ve eğitim alanlarında lisans derecesi sunan özel bir Kanadalı Hıristiyan üniversitesidir. King’s şu anda Kanada’nın dört bir yanından ve yurtdışından 900’den fazla öğrenciye hizmet veriyor ve 16’dan fazla ülkeyi temsil ediyor.

The King’s University Okul Tarihi

16 Kasım 1979’da Alberta Yasama Meclisi, The King’s College’a bir tüzük veren King’s College Yasasını onayladı. King’s, Christian College Association (Alberta) tarafından The King’s College adıyla kuruldu.

Aralık 1970’de, bir anayasa ve ilkeler beyanı, Hıristiyan Yüksek öğrenim vizyonlarına yazılı ifade verdi. King’s, Hristiyan Kolejleri ve Üniversiteleri Konseyi üyesidir . Etkinleştirici mevzuat, Ortaöğretim Sonrası Öğrenim Yasasıdır .

2 Kasım 1983’te, Alberta Üniversitesi ile resmi bir üyelik anlaşması imzalandı, King’s’teki derslerin büyük çoğunluğunun otomatik olarak Üniversiteye aktarılması ve kütüphane ve müfredat laboratuvarları gibi çeşitli Üniversite kaynaklarının üniversiteye sunulması sağlandı. öğrenciler. 1987 yılında, King’s College, birkaç disiplinde yoğunlaşan ilk akredite derecesi olan üç yıllık bir lisans derecesi verme hakkı aldı. O zamandan beri, bu takvimde listelendiği gibi birçok başka derece programı sunma yetkisine sahiptir.

1993 yazında, Kolej ilk kalıcı kampüsüne taşındı. Aynı yılın Kasım ayında, Alberta yasama organı, Kolej’in adını The King’s University College olarak değiştiren tasarıyı onayladı.  Kasım 2015’te Alberta yasama organı, özel bir üyenin adını “The King’s University” olarak değiştiren yasa tasarısını kabul etti.

King’s, öğrencilere eğitim fırsatları sağlamak için diğer Kanadalı kuruluşlarla ortaktır. En önemlisi, 2011’de King’s Environmental Studies (ENVS) Programı, Kanada Çevre Akreditasyon Komisyonu’nun (CEAC) sertifika kuruluşu olan Environmental Careers Organization ECO Canada’dan profesyonel akreditasyon almıştır. 2013 yılında King’s, Newman Theological College ile Edmonton Katolik Okul Bölgesi ile sürekli bir sözleşmeye hak kazanmak için gerekli olan din eğitimi kurslarını Eğitim Lisans öğrencilerine sunmak için bir anlaşma imzaladı.

King’s 2013 yılında dördüncü Başkan Dr. Melanie J. Humphreys’i göreve getirdi. Dr. Humphreys, Emeritus Başkanı Dr. J Harry Fernhout’un (2005-2013) emekli olmasının ardından 2 Temmuz 2013’te göreve başladı. Dr. Fernhout’tan önce Dr. Henk Van Andel (1985-2005) ve kurucu Başkan Dr. Sidney DeWaal (1979-1983) gelmektedir.

The King’s University Programları

Öğrenciler, 17 ana yoğunlaşma alanıyla 37 disiplinde 650’den fazla kursa kayıt olabilirler. King’s University, sanat, beşeri bilimler, sosyal bilimler, doğa bilimleri ve ticaret alanlarında üç yıllık ve dört yıllık lisans derecelerinin yanı sıra iki yıllık bir Lisans Sonrası Eğitim sunmaktadır. Öne çıkan programlar arasında Çevre Çalışmaları programı ve Politika-Tarih-Ekonomi (PHE) birleşik ana dal bulunmaktadır. Şu anda üniversite 900’ün üzerinde öğrenci bulunmaktadır. Sanatlar Lisans, Fen lisans, Müzik Lisans, Ticaret Lisans ve Eğitim programlarının Lisans kaydoldu. King’s University, programlarına her inançtan akademik olarak nitelikli öğrencileri kabul eder.

The King’s University Araştırmalar

Lisans öğrencilerinin laboratuar, alan veya edebi araştırma alanlarında eğitimi, King’s’te belirgin bir şekilde görülmektedir. Pek çok proje diğer üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, topluluk grupları veya uluslararası ortaklıklar ile işbirliği içindedir. King’s Center for Visualization in Science , lise fen öğretmenleri için kimya ve fizikteki özellikleri ve süreçleri simüle etmek için bilgisayar tabanlı öğretim araçları geliştiriyor. Sosyal politika için çıkarımları olan araştırmalar, Alberta’nın yağlı kumları, Alberta’nın halk eğitim sistemindeki çoğulculuğu ve erkek sağlık hizmetlerinin ulusal sunumu içerir. Afrika’daki işletmelerde, topluluklarda ve kaynak temelli geçimde sürdürülebilirlik, hükümet dışı kuruluşlar ve diğer üniversitelerle uluslararası ortaklıkların araştırma odağıdır.

Simona Maaskant Kitaplığı

King’s Üniversitesi kütüphanesi, 1998 yılında baş kütüphaneci Simona Maaskant’tan sonra Simona Maaskant Kütüphanesi olarak yeniden adlandırıldı. Simona Maaskant Kütüphanesi 75.000’den fazla fiziksel materyal (kitap ve görsel-işitsel materyal) ve 200.000 elektronik materyal içerir.

Kütüphane NEOS Kütüphane Konsorsiyumu üyesidir, bu nedenle kullanıcılara konsorsiyum aracılığıyla ek 10 milyon materyale erişim sunar.

Simona Maaskant Kütüphanesi ayrıca Gerry Segger Miras Koleksiyonu adlı özel bir koleksiyon ve arşiv bölümü içerir. Koleksiyon, Hollanda-Kanadalılarla ilişkili arşiv materyalleri için bir araştırma merkezi görevi görüyor.

Micah Merkezi

Micah Center, dönüşümsel gelişime odaklanmıştır ve sosyal adalet, öğrencilere eğitimsel ve mesleki tercihlerini şekillendiren daha fazla dönüştürücü deneyimler sunmayı amaçlamaktadır. Micah Center, Sonbahar ve Kış dönemlerinde düzenlenen iki günlük bir konferans olan Disiplinlerarası Çalışmalar Konferansına ev sahipliği yapıyor. Geçmiş konular şunları içerir: Hakikat ve Uzlaşma Komisyonu , Ekonomi ve Hıristiyan Arzu, Kültür Yapımı ve Alberta Oilsands’dır.

Micah Center , Alberta’nın Öğretim ve Öğrenim Uygulamasını Uluslararasılaştırma Üstünlük Ödülü’nü alan Honduras Su Projesi’ni de koordine ediyor.  Her yıl hem yoksulluk hem de kalkınma hakkında ilk elden bilgi edinmek ve birlikte çalışmak üzere uzak bir Honduras köyüne hizmet-öğrenme ekipleri gönderiyor sakinleri bir topluluk su sistemi inşa etmekte. Küresel STK ortaklarıyla yakın zamanda gerçekleştirilen Micah stajları, topluluk organizasyonunu (Bangladeş), HIV / AID’leri (Tanzanya) ve çevresel sürdürülebilirliği (Kenya) vurgulamaktadır.

Uluslararası Çalışmalar

King’in, Au Sable Çevre Çalışmaları Enstitüsü (Hindistan, ABD), Hollanda Eğitim Programı, Çin Çalışmaları, Rusya Çalışmaları, Orta Doğu Çalışmaları, Film Çalışmaları (Los Angeles) ve Uganda dahil olmak üzere çeşitli yerlerde 25’ten fazla kampüs dışı eğitim programı ile ortakları Çalışmalar. Uluslararası öğrenciler, diğerlerinin yanı sıra üniversite araştırma projelerinde, kütüphane, tesis ve arazi bölümünde, Tamil çalışmalarında ve yemek hizmetlerinde kampüste istihdam için uygundur.

The King’s University İstatistikler

  • Kayıt: 910
  • Öğrenci-Fakülte Oranı: 9: 1
  • Erkek Kadın Oranı: 5: 7
  • Fakülte Sayısı: 120
  • Tam Zamanlı Fakülte Sayısı: 50

Sıralamalar ve farklılıklar

King’s, son beş yıldır Öğrenci-Fakülte Etkileşimi, Sınıf Büyüklüğü, Öğretim Kalitesi ve Dünyada En Memnun Öğrenci ve Mail Canadian University Report için “sınıfının en iyisi” notlarıyla sektöründe lider konumdadır. Ayrıca Maclean’ın dergisi tarafından birkaç yıldır Kanada’nın en iyi küçük üniversitesi seçildi . King’s, son olarak, Ulusal Öğrenci Katılımı Anketi tarafından ölçüldüğü üzere, herhangi bir Kanada Kurumunun En Destekleyici Kampüs Ortamı seçildi ve Kuzey Amerika’daki tüm kolej ve üniversiteler arasında ilk yüzde on arasında yer alıyor.

King’s, Globe and Mail 2008, 2009, 2010, 2011 ve 2012 Kanada Üniversite Raporlarında genel öğrenci memnuniyeti için A + derecesi aldı.

The King’s University Kampüsü

King’in binaları 80.000 metrekarelik (861.113 fit kare) bir alanda 21.000 metrekarelik (226.042 fit kare) taban alanına sahiptir. Tesisler şunları içerir: 34 sınıf, sekiz bilim laboratuvarı, üç bilgisayar laboratuvarı, bir sera, güzel sanatlar stüdyoları, borulu bir performans salonu, 1.200 m 2 (12.917 fit kare) kütüphane, 900 m 2 (9.688 fit kare) spor salonu, geniş kafeterya , Öğrenci Derneği merkezi, tiyatro alanı, kitapçı, konferans salonları, atriyum toplanma alanı, açık hava spor alanları ve iki öğrenci yurdu.

The King’s University Önemli mezunlar

  • Ronald A. Kuipers (’91) – at dinin Filozof Hıristiyan Araştırmaları Enstitüsü içinde Toronto
  • William Choy (’95, ’97) – Alberta’daki Stony Ovası Kasabası Belediye Başkanı
  • Ann Vriend (’97) – Ottawa Bluesfest’in yükselen sanatçılar için 2013 ‘She’s the One’ yarışmasının kazananı
  • Dr. Harold Jansen (’97) – Lethbridge Üniversitesi’nde Guvernörler Kurulu Öğretim Başkanı
  • Dr. Kristopher J. Ooms (’01) – Kimya Profesörü, NMR spektroskopisi alanında

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.