Waterloo Üniversitesi, 1957 yılında akademik faaliyetlerine başlamıştır. Üniversite ismini aldığı Waterloo şehrindedir.

Neden Kanada Üniversiteleri ?

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik

Waterloo Üniversitesi Hakkında Bilgiler

Waterloo Üniversitesi, 33.000’den fazla öğrencisi olan büyük bir üniversite olarak kabul edilir. Kanadalı ve yabancı öğrenciler bir arada eğitim almaktadır. Öğrenciler arasında 5 öğrenciden 1’i yurt dışından gelmiştir. Üniversitenin profesyonel kadrosu 1600’den fazla öğretmenden oluşmaktadır.

Waterloo Üniversitesi Sıralaması

Waterloo Üniversitesi, Kanada’daki en iyi on üniversite arasında yer almaktadır. Waterloo Üniversitesi geleneksel olarak dünyanın en iyi üniversiteleri listesinde yer almaktadır. Uzmanlara göre, en iyi bölümleri: “Sanat ve Beşeri Bilimler”, “Mühendislik ve Teknoloji”, “Yaşam Bilimleri ve Tıp”, “Doğa Bilimleri”, “Sosyal Bilimler ve Yönetim”, “Matematik”, “Kimya” , “Bilişim”, “Ekonomi ve İşletme”. Üniversite, öğretim kalitesi açısından ilk 200’de yer almaktadır. Uluslararası sıralamalara göre, üniversite dünya çapındaki işverenler arasında mükemmel bir üne sahiptir.

Kabul Koşulları Ve Eğitim Maliyetleri

Waterloo üniversitesi oldukça rekabetçidir. Öğrencilerin geçmiş başarıları ve çalışmaları göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Eğitim maliyetlerini etkileyen en önemli faktör hangi bölümde eğitim almak istediğinizdir. Ortalama yıllık eğitim maliyetleri 15.000 CAD ile 20.000 CAD arasındadır.

Üniversitenin Altyapısı: Eğitim kurumunun kütüphanesi öğrencilerin hizmetindedir. Waterloo Üniversitesi, Kanada Üniversiteleri ve Kolejler Birliği (AUCC), İngiliz Milletler Topluluğu Üniversiteleri Birliği (ACU), Onüç Grup (G13), Ontario Üniversiteleri Konseyi (COU), Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada (ATS), Canadian University Society for Intercollegiate Debate (CUSID), Canadian Bureau for International Education (CBIE), Canadian University Press (CUP).

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin.

Kanada’nın En Seçkin Okullarının Katılımıyla: