Greater Victoria School District, Victoria Uluslararası Eğitimi, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası öğrencilere yüksek kaliteli akademik ve kısa vadeli programlar sunma konusunda uzun süreli bir itibar olarak.

Halk eğitim sisteminin bir parçası olarak, programlarımız British Columbia Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış ve akredite edilmiştir ve aşağıdakileri içerir:

Akademik Lise Programı – Öğrenciler bu programa bir dönem veya bir yıl için kaydolmayı veya mezun olana kadar kalmayı seçebilirler. Zorunlu derslere ek olarak, öğrencilerin çalışmalarını kişisel ilgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uygun hale getirmelerine olanak tanıyan ELL desteği ve çok çeşitli seçmeli dersler sunuyoruz.

Uplands Akademik Geçiş Programı – Bu yenilikçi akademik program, uluslararası öğrencileri Kanada devlet okulu ortamına geçişlerinde destekler. Temel konularda eğitim verilmektedir ve programı başarıyla tamamlayan öğrenciler kredi almaya hak kazanır ve liselerimizden birine giriş garantilidir.

Kısa Süreli Lise Deneyimi Programı – Kısa Süreli program, öğrencilerin Kanadalı öğrencilerle lise derslerini deneyimlemelerine olanak tanır. ESL’ye ek olarak, öğrenciler daha etkileşimli (drama, sanat, beden eğitimi vb.) Sınıflara entegre edilerek onlara Kanadalı arkadaşlar edinme ve daha az resmi ortamlarda İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı verir. Ekstra bir meydan okuma isteyen öğrenciler için akademik konular da mevcuttur.

Camp Victoria ELL Yaz Programı – Camp Victoria, öğrencilere eğlenceli ve destekleyici bir ortamda İngilizcelerini geliştirme, yeni arkadaşlar edinme ve güzel Victoria’da heyecan verici kültürel, spor ve turistik etkinlikleri keşfetme fırsatı verir. Bu, Temmuz ve Ağustos aylarında sunulan, haftada altı günlük bir programdır.

Eğitim Programları

Program Kuruluş:  1992

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Öğretmen Eğitimi

Uzmanlaşmış Programlar : İleri Düzey Yerleştirme, Fransız Daldırma, Spor Akademileri

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Okul Sayısı : 45

Uluslararası Öğrenciler için Liseler : 7

Toplam Öğrenci : 20.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 1000

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: K-12

En yakın havaalanı: Victoria Uluslararası Havaalanı

Victoria Nerede

Britanya Kolombiyası’nın başkenti Victoria, yıl boyunca ılıman bir iklime sahiptir ve ülkenin en güneşli şehirleri arasında yer alır. Kanada’nın batı kıyısındaki Vancouver Adası’nın güney ucunda yer alan güzel ortamı ve dost canlısı topluluk ortamı, onu dünya çapında turistler için popüler bir yer haline getirmiştir.

Victoria canlı ve kültür açısından zengindir. İki ünlü üniversitesi ve bir kolej, birinci sınıf bir müzesi, senfoni, opera şirketi, profesyonel tiyatro şirketi, çeşitli spor tesisleri ve alışveriş ve eğlence için birçok yeri vardır.

Yalnızca 367.000 kişiyle Victoria, büyük şehir olanakları ve kozmopolit bir atmosfer ile küçük bir merkezin avantajlarını sunuyor. Şehrimiz temiz, samimi ve güvenlidir – Kanada kültürünü incelemek ve deneyimlemek için mükemmel bir yer.

Konaklama

Misafir öğrencileri aktif Kanadalı ailelerle destekleyici, istikrarlı evlere yerleştiren kendi aile yanında konaklama departmanımızı işletiyoruz. Her aile yanında konaklama, dünyanın her yerinden gençleri ağırlamak için beklentilerimizi ve yüksek standartlarımızı karşıladığından emin olmak için dikkatle incelenir. Ev sahibi aileler eğitim alır ve aile yanında kalma koordinatörlerimiz tarafından desteklenir ve denetlenir.

Kanadalı ailelerle aile yanında kalmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Aile yanında konaklamalar, Kanada’nın yaşam tarzına ilişkin paha biçilmez, otantik bir içgörü ve İngilizce dil becerilerini geliştirme fırsatları sağlar. Sonuç olarak, öğrenciler Kanada toplumunda kolaylıkla ve güvenle hareket ederler.

Faaliyetler

Uluslararası öğrencileri, okullarında mevcut olan ders dışı etkinliklere katılmaya teşvik ediyoruz. Ders dışı kulüplere ve spor takımlarına katılmak, öğrencilerin Kanada lise deneyimlerini zenginleştirmenin yanı sıra benzer ilgi alanlarına sahip yeni arkadaşlar edinmeleri için harika bir yoldur.

Okullarımızda sunulan ders dışı etkinliklerin seçimi her okulda farklıdır ve yıldan yıla değişebilir. Bölgemizde sunulan etkinliklerin örnek listesi aşağıdadır:

Anime, akvaryum, grup dizeleri, köprü, satranç, koro, dans, drama, çevresel, fitness ve kondisyon, balık tutma, gay / heteroseksüel ittifakı, doğaçlama tiyatro, caz grubu, hokkabazlık, örgü, liderlik, açık havada / kamp, ​​müzikal tiyatro, akran akıl hocalığı / özel ders, fotoğrafçılık, siyaset, kürek çekme, yelken, slam şiiri, konuşma ve tartışma, öğrenci gazetesi, değişim için gençlik

Spor – tam sınıfların en az bir dönemine kaydolan öğrenciler, okul spor takımları için deneyebilir. Bunlar şunları içerir:

Badminton, basketbol, ​​bowling, arazi koşusu, curling, bisiklet, çim hokeyi, golf, kürek, ragbi, futbol, ​​softbol, ​​yüzme, tenis, atletizm, voleybol, güreş bu sporlar arasındadır.

Neden Kanada liseleri ?

Greater Victoria School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: Aralık ve Nisan

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  14,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  7,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  325 $

Aile Yanı İzleme Ücreti:  500 $ tam yıl / 300 $ 1 dönem

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  975 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!