Cowichan Valley School District hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık! British Columbia devlet okulu sisteminin ayrılmaz bir bölgesi olan School District No 79, dünyadaki en iyi eğitimlerden birini sunmaktadır. Bölgemizde toplam 8300 öğrencinin kayıtlı olduğu dört lise, dört ortaokul ve yirmi bir ilkokul bulunmaktadır.

Akademik, spor ve sahne sanatları (özellikle film, drama ve müzik) programları Kanada’daki en iyilerden bazılarıdır. Bilgisayar teknolojisi programları ve ekipmanları güncel ve mükemmeldir ve öğrencilerin üzerine inşa etmeleri için son teknoloji bir temel sağlar.

21 yılı aşkın süredir uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapıyoruz ve çeşitli Uluslararası Öğrencilere ev sahipliği yapıyoruz (Belçika, Brezilya, Çin, Almanya, Hong Kong, Japonya, Kore, Makao, Meksika, İspanya, İsviçre, Tayland, Tayvan ve Türkiye’den) .

Yalnızca uluslararası öğrencilerimizle çalışan ESL uzman öğretmenleri olan birkaç programdan biriyiz. Bu ESL desteği, öğrenim ücretlerine dahildir ve normal okul yılı boyunca mevcuttur.

Cowichan Valley School District Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  1999

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Kış Kampı, Öğretmen Eğitimi

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  27

Uluslararası öğrenciler için liseler: 5

Toplam Öğrenci:  8,000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  185

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı, Nanaimo Uluslararası Havaalanı

Cowichan Valley Nerede

Vancouver Adası’nda yer alan Cowichan Vadisi, Victoria ve Nanaimo arasında yer alan bir dizi küçük topluluğun bulunduğu güvenli ve güzel bir kırsal alandır. Vancouver’a çok yakındır ve sadece manzaralı bir feribot yolculuğu mesafesindedir. Vadi, Kanada’daki en sıcak ortalama sıcaklıklara sahiptir. Yazları çok ılık ve güneşli, kışlar ise çok ılık ve az kar yağışlı veya hiç yoktur. Şaraplık üzümler, meyve ağaçları ve biberler, burada yetişen pek çok şeyden sadece birkaçıdır, ayrıca bir dizi çiçek ve çalı vardır.

Konaklama

Tüm öğrencilerimiz onaylı aile yanında kalır. Kanada’daki en deneyimli aile yanında konaklama programlarından birine sahibiz ve öğrencilerimizin ihtiyaçlarını denetlemek için tam zamanlı bir aile yanında konaklama yöneticisine sahibiz.

Cowichan Valley School District Faaliyetler

Etkinlikler arasında binicilik, yelken, kürek, futbol, ​​voleybol, çim hokeyi, buz hokeyi, basketbol ve diğer birçok spor yer alır. Ayrıca, bir seçenek dengesi sağlayan çok aktif tiyatro ve müzik programları da vardır.

Cowichan Valley School District Fiyatları

Başvuru Ücreti:   250.00

Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:   350.00

Sağlık Sigortası:   900.00

Öğrenim Ücretleri:   13,500.00

Aile Yanı Konaklama Ücretleri:   8,500.00

Ulaşım Ücreti:  200.00

Toplam: 23,700.00

Bir Dönem Ücretleri:

Başvuru Ücreti:  250.00

Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  350.00

Sağlık Sigortası:   450.00

Öğrenim:   6,750.00

Ulaşım Ücreti:   100.00

Aile Yanı Konaklama Ücreti: 4.250

Toplam: 12.150.00

Tüm ücretler Kanada Doları üzerinden verilmiştir.

 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!