Kamloops Thompson School District, tepeler, dağlar, nehirler, göller ve otlaklar dahil olmak üzere çeşitli bir doğal çevreye sahip çok geniş bir coğrafi alanı kapsamaktadır.

Bu ortam, dışarıda eğlenmek için birçok fırsata sahiptir. Kamloops, topluluğumuzun kalbinde Thompson Rivers Üniversitesi’nin bulunduğu bir Üniversite Şehri.

%97 anadili İngilizce olan bizler, öğrencilere Kanadalı bir ailenin bir parçası olarak evlerinde ve sınıfta ve daha geniş toplulukta arkadaş edinme şansı veren zengin bir yoğunlaşma deneyimi sunuyoruz.İlçemiz, 33 ilkokul, 10 lise ve 1 ortaokulda okuyan 15.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir.

Uluslararası öğrenciler, birden fazla okul arasında seçim yapabilir ve eğitim ihtiyaçları ve diğer ilgi alanlarına en uygun olanı bulmada yardım edilir. Uluslararası Öğrenciler, Kamloops’ta kaldıkları süre boyunca rahat, ilgili aile yanında kalan aileler, çalışkan öğretmenler, gerektiğinde İkinci Dil Olarak İngilizce desteği ve danışmanlık desteği ile iyi bir şekilde desteklenirler.

Her ay çeşitli aktiviteler içeren canlı Aktivite Programı, öğrencilerin bağlantıda kalmasını sağlar ve spor ve kültürel deneyimlerden keyif alırken arkadaş edinmelerine yardımcı olur.

Takım yaklaşımı ile öğrenciler yeni ortamlarında tanışmak için iyi bir şekilde yönlendirilirler.

Program Hakkında Bilgiler

Kuruluş:  1990

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı: 47

Uluslararası öğrenciler için liseler:  6

Toplam Öğrenci: 15.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 180

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  8-12, İlköğretim, doğal ebeveyn eşliğinde

En yakın hava alanı: Kamloops Havalimanı (YKA)

Lokasyon

BC’nin En Dost Şehrine ve Kanada’nın Turnuva Başkenti’ne hoş geldiniz! Şehrimiz, Britanya Kolombiyası’nın heyecan verici güney-orta iç kesiminde yer almaktadır ve eyaletimizin en büyük şehri olan Vancouver’a kısa bir sürüş veya uçuş mesafesindedir. Enerji veren rekreasyon fırsatlarını sıcak, misafirperver insan kültürüyle harmanlayan Kamloops, her öğrencinin kaliteli bir BC eğitimi alması için harika bir yerdir. Eşsiz coğrafyamız ve ılıman, yarı kurak iklimimiz, öğrencilerimize dağ bisikleti, yürüyüş, tekne gezintisi ve dünyanın en iyi yokuş aşağı kayak ve snowboard gibi çeşitli ilginç aktiviteler de sağlar. Bir Üniversite şehri olarak, harika alışveriş ve muhteşem restoranların yanı sıra mükemmel atletik ve kültürel tesislere sahibiz.

Konaklama

Kamloops Thompson School Distinct, öğrenci misafirlerimize okul bölgemiz tarafından yönetilen bir aile yanında konaklama programı sunar – katılımcılarımızın bizden sorduğu herhangi bir soruya veya duruma çok hızlı yanıt vermemize olanak tanır. Şehrimizin% 97’si İngilizce konuşuyor ve doğal olarak okullarımızda olduğu gibi evlerimizde de zengin bir yoğunlaşma ortamı sağlıyoruz. Uluslararası misafirlerimiz için mümkün olan en iyi aile yanında konaklama eşleşmesini sağlamaya çalışıyoruz.

Öğrenci Faaliyetleri

Uluslararası Öğrenci Programı, her ay çeşitli etkinliklerle devam eden bir etkinlik programı sunar, öğrencilerin bağlantıda kalmasını sağlar ve spor ve kültürel deneyimlerden keyif alırken arkadaş edinmelerine yardımcı olur. Takım yaklaşımı ile öğrenciler, yeni ortamlarında tanışmak için iyi yönlendirilirler. Öğrencilerimiz ayda en az iki kez birlikte aktivitelerden zevk alırlar ve kayak / snowboard, kano / kayak, yürüyüş, alışveriş gezileri, çöpçü avları, danslar, karaoke geceleri, balon futbolu ve çok daha fazlası gibi etkinliklere katılırlar. Kamloops, deneyimler ve olanaklar açısından zengin bir şehirdir Gelin ve kendiniz görün, sizi ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Neden Kanada Liseleri ?

Kamloops Thompson School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat (kısa vadeli pazarlık yapılabilir)

Son Başvuru Tarihleri:  15 Haziran ve 15 Aralık

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,750 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 300 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 875 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 1.200 $

Yıllık Saklama Ücreti:  450 $, Faaliyet Ücreti 300 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!