Kootenay Lake School District, BC’deki Uluslararası Öğrenci Programı, uluslararası öğrencilere BC kamu eğitim sisteminde Kanadalı öğrencilerle birlikte çalışma fırsatı sunar. Okullarımız, üniversiteye giriş, teknik, uygulamalı ve görsel sanatlar, kariyer hazırlığı ve işletme alanlarına yol açan çok çeşitli akademik kurslar sunmaktadır. Tüm sınıf seviyelerindeki öğrenciler için olağanüstü entegre akademik programlar sunuyoruz.

Çekme sistemli ESL destek sınıfları, öğrencilerin İngilizce Dil Becerilerini hızla geliştirmelerine yardımcı olmanın hayati bir parçasıdır. Üniversite başvurularının yanı sıra ders seçimi ve sosyal / duygusal destek konusunda öğrencilere destek olmak için danışmanlık hizmetleri sunulmaktadır. Liselerimizden biri olan LVR, Honors English, Advanced Placement English ve Math Calculus kursları sunmaktadır. Bu okul ayrıca, eğitimli bir TOEFL öğretmeni tarafından öğrencilere okul sonrası ÜCRETSİZ ESL desteği sunar ve öğrencilere bir AVID programı sunar – (Bireysel Belirleme Yoluyla İlerleme), lisede başarılı olmak ve yüksek kaliteli bir üniversiteye gitmek isteyen öğrenciler için bir kurs. Kanada, ABD veya dünyanın herhangi bir yerinde. Bu program, akademik bir ortamda başarılı olmak için gereken tüm becerileri vurgulamaktadır.

Kootenay Lake School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1999

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Kış Kampı,

Uzmanlaşmış Programlar:  Fransızca Daldırma, ATLAS (açık hava programı), AVID, – üniversite programı, dans, ragbi, bisiklet ve kız voleybolunda sunulan akademiler.

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  6-12

En Yakın Havaalanı: Vancouver’dan Castlegar’a her gün 3 ve Calgary’den Castlegar’a her gün bir uçuş planlanmaktadır. Castlegar, Nelson’a arabayla 30 dakikalık mesafededir.

Nelson ve Creston Nerede

Nelson ve Creston, uluslararası öğrenciler için BÜYÜK fırsatlar sunan küçük şehirlerdir. Bu iki küçük şehir, büyük bir gölü çevreleyen dağlık bir bölgede yer almaktadır. Her şehir, mükemmel okulları ve harika sanat ve müzik olanaklarının bulunduğu güvenli bir alanda kendi çocuklarını yetiştirmek için her yerden bu bölgeye gelen profesyonel insanlardan oluşur.

Doğanın, ekonomik kalkınmanın ince ipuçlarıyla harmanlandığı bu nostaljik alan, çok sayıda büyük metropol şehirden uzaklaşan ruhu canlandırırken ruhu rahatlatıyor. Buradaki ılıman iklim sayesinde kışın donmadan kayak yapabilir, yazın kavurmadan sahilde oynayabilirsiniz. Gelin ruhunuzu yatıştırın ve ruhunuzu Nelson, BC Kanada’da canlandırın!

Neden Kanada Liseleri ?

Konaklama

Tüm öğrencilerimizin, eğitim programımıza kayıtlı oldukları süre boyunca bir aile yanında kalmaları gerekmektedir. Aile yanında konaklama, yemek ve bir odadan daha fazlasıdır. Aile hayatının ve Kanada kültürünün her alanında yer alma şansıdır. Öğrencilerimiz bize defalarca “evlerinden uzakta bir evleri” ve sıcak, şefkatli Kanadalı aileleriyle bağları olduğunu hissettiklerini söylüyorlar. Öğrencilerimiz için mümkün olan en iyi deneyimi sağlamak için tüm aile yanında kalan ailelerimiz dikkatle incelenir.

Okul bölgesi için aile yanında kalan 4 çalışandan oluşan bir personel tarama, görüşme, ev teftişi yapar ve bir öğrenciyle bir maçı beklemek için veri tabanımıza bir aile için sabıka kaydı kontrolünün tamamlanmasını sağlar. Aileler mobilyalı özel odalar, yemekler ve öğrencilerin ana dili İngilizce olan kişilerle İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı sunar.

Kootenay Lake School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Kış programı veya kış dönemi için 1 Kasım, güz dönemi için 1 Haziran

Başvuru Ücreti:  350 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  13,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  750 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  850 $

Aylık Bakım Ücreti: 50 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  1000 $

Yıllık Velayet Ücreti:  öğrenim ücretine dahildir

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!