Langley School District, Britanya Kolombiyası Eğitim Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. Devlet onaylı öğretmenler, tüm okullarda devlet tarafından onaylanmış ve onaylanmış eksiksiz bir müfredat öğretir. 1989’dan beri uluslararası öğrencileri ağırlıyoruz. Uluslararası Öğrenci Programımız, İlköğretim, Ortaöğretim ve Yaz İngilizce Öğrenme Programlarını içeren çok çeşitli eğitim seçenekleri sunmaktadır. Orta öğretim programına (8. sınıftan 12. sınıfa kadar) gelmek isteyen öğrenciler, eğitimlerine Eylül’de okul yılının başında veya Şubat ayında ikinci dönem başında başlayabilirler.

İlköğretim programı, belirli ilkokullarda (anaokulundan 7. sınıfa kadar) okumak için sınırlı sayıda uluslararası öğrenciyi ağırlamaktadır. Bölge, 13 yaşın altındaki çocukların öğrenimleri süresince bir ebeveynle ikamet etmelerini şart koşmaktadır.

Her yaz, 10-18 yaş arası öğrenciler için heyecan verici kısa süreli Yaz İngilizce Öğrenme Programları sunuyoruz.

Okullarımız, uluslararası öğrencilerin seçebileceği çok çeşitli akademik ve seçmeli derslerle mükemmel bir öğrenme ortamı sunar. Ayrıca başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyelere kadar tam ELL desteğine sahibiz. Her öğrenci vardıklarında değerlendirilir ve yeteneklerine ve hedeflerine bağlı olarak uygun seviyelerde İngilizce ve akademik eğitim verilir. Her ortaokul, akademik, sosyal ve duygusal ihtiyaçlarının ele alınmasını ve böylece çalışmalarına odaklanmalarını sağlamak için öğrencilerle yakın işbirliği içinde çalışan özel bir Uluslararası Öğrenci Koordinatörüne sahiptir.

Langley School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1989

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  43

Uluslararası öğrenciler için liseler:  8

Toplam Öğrenci: 22.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  900

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler : K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı

Langley Nerede

Langley BC’de bulunan Langley Okul Bölgesi, Vancouver’ın sadece 45 kilometre doğusundadır. Küçük bir şehir atmosferi ve güçlü bir topluluk ruhu ile arkadaş canlısı ve aile odaklı bir topluluktur. Şehir, büyük bir alışveriş merkezi, tiyatro kompleksi ve şehrin her yerinde bulunan birçok dinlenme ve sosyal tesis içeren ticari bir bölge dahil olmak üzere tüm olanaklarla iyi bir şekilde hizmet vermektedir. 130.000 vatandaşımızın neredeyse tamamı İngilizceyi ana dilleri olarak konuştuğundan, uluslararası öğrenciler Kanada kültürünün içindeyken İngilizcelerini geliştirme fırsatına sahip olacaklar.

Konaklama

Uluslararası Öğrenci Programının en başından beri kendi aile yanında kalma programımızı yürütüyoruz. Kendi personelimiz, öğrencilerin Kanada kültürünü ilk elden deneyimlemelerini sağlamak için kalplerini ve evlerini açacak ev sahibi aileleri dikkatle seçer. Öğrenciler okullarına yürüme mesafesinde yaşarlar veya aileleri okula gidiş-dönüş ulaşım sağlar.

Faaliyetler

Uluslararası öğrenciler, okullarda ve toplumda bulunan müfredat dışı etkinliklere, etkinliklere, kulüplere ve spor takımlarına katılmaya teşvik edilir.

Neden Kanada Liseleri ?

Langley School District Fiyatları

Başvuru Ücreti:  200 $ (sadece bir kez)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  14,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  7,250 $

Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  350 $ (yalnızca bir kez)

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  900 $

Yıllık Velayet Ücreti:  100 $ (yalnızca bir kez)

Havaalanı Karşılama Ücreti : 175 $

Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!