Maple Ridge Pitt Meadows hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık! 1993 yılından bu yana, Maple Ridge & Pitt Meadows Okul Bölgesi 42, dünyanın her yerinden her yaştan öğrenciyi eğitmiştir. Eyalet hükümeti tarafından düzenlenen Okul Bölgesi 42, Vancouver şehrinin 44 kilometre doğusunda, Britanya Kolombiyası’nın güneyinde yer almaktadır.

Bölgemiz, eğitim, kamu güvenliği ve sağlıkta en yüksek standartları sağlamaktan gurur duymaktadır. Eğitimde mükemmeliyetimizle tanınırız – yüksek teknoloji, akredite eğitim, nitelikli öğretmenler ve motive olmuş öğrenciler.

Öğrencilerimiz Üniversite ve Kolej giriş programları, güzel sanatlar ve kariyer eğitiminde mükemmeldir. Uluslararası öğrencilere bir Kanada Lisesinde okumak ve gelecekteki Üniversite yaşamlarına hazırlanmaları için mükemmel fırsatlar sunuyoruz.

Modern ve yüksek donanımlı kampüslerimiz ayrıca futbol akademisi, hokey akademisi, binicilik akademisi, Uluslararası Bakalorya (IB) Programı, Dijital Sanatlar, Öğretmen Eğitimi, kısa programlar, aktivite ve kültürel programlar ve dil kampları dahil olmak üzere çeşitli özel programlar ve akademiler sunmaktadır.

Okul Bölgesi 42’nin ayrıca kendi ülkelerinde ortaokulu bitiren öğrenciler için güçlü bir Kanada üniversitesine hazırlık programı vardır. Saygın bölgesel üniversitelerle akredite ortaklıklarımız var ve sürekli olarak şampiyonluk düzeyinde spor takımları ve Üniversite ve Kolej bursluları sunuyoruz.

Maple Ridge Pitt Meadows Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1993

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Öğretmen Eğitimi

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  29

Uluslararası öğrenciler için liseler:  6

Toplam Öğrenci:  14,850

Toplam Uluslararası Öğrenci:  560

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı (YVR), Maple Ridge’e 55 kilometre uzaklıkta yer almaktadır.

Konumu

Güçlü Fraser Nehri kıyılarında yer alan ve Kıyı Dağları’nın karşısında yer alan Maple Ridge, açık hava meraklıları için bir macera mekanıdır. Vancouver’ın 44 kilometre doğusunda bulunan, güzel kırsalı ve muhteşem manzarasıyla tanınan ilerici bir topluluktur. Kırsal cazibesini koruyan bir kentsel karmaşıklık topluluğudur.

Maple Ridge & Pitt Meadows’un birleşik nüfusu, 90.000 nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Topluluklar, küçük kasaba cazibesini başarılı bir şekilde entegre ettiler, ancak yine de alışveriş ve eğlence için birçok fırsat sunuyor. Topluluklar, balık, kano, kano ve yürüyüş yapmak isteyen açık hava meraklıları için profesyonel calibur golf sahaları, binicilik merkezleri, dağ bisikleti parkurları, göller ve nehirler gibi birinci sınıf ortamlarla çevrilidir. Ayrıca bir sahne sanatları tiyatrosu, eğlence merkezleri, bowling merkezi, paten için 5 yaprak buz, su merkezi, hokey ve curling, sinema kompleksi ve özel ilgi alanı topluluk programlarına ev sahipliği yapıyoruz. Güzel sanatlar ve spor için fırsatlar sunan birçok park ve eğlence kulübü vardır.

Maple Ridge & Pitt Meadows toplulukları, öğrencilerin topluluk içinde gidip gelmelerini ve komşu toplulukları ziyaret etmelerini sağlayan bir toplu taşıma sistemi sunar.

Neden Kanada Liseleri ?

Konaklama

School District 42, toplumumuzda okulların hizmet alanı içinde bulunan, Kanada’da yardımsever aile yanında konaklamalar sağlar. Ailelerimiz Okul Bölge Görevlileri tarafından kayıt altına alınır ve izlenir. Aile yanında konaklama yöneticisi ve aile yanında konaklama destek personelinin rolü, uluslararası öğrenciyi izlemek ve onlara olumlu bir aile yanında konaklama deneyimi için rehberlik etmek için destek sağlamaktır. Aile yanında kalmaya ihtiyaç duyan öğrenciler, öğrencilerin kültürel eğitimine istikrar ve derinlik sağlamak ve İngilizce dil eğitimlerini desteklemek için İngilizce konuşan Kanadalı ailelerin bulunduğu tek aileli bir konuta yerleştirilecektir.

Okul Bölgesi 42’de bir akraba veya başka bir sorumlu kişi (25 yaşında veya daha büyük bir yetişkin) yanında ikamet edecekleri için aile yanında kalmaya ihtiyaç duymayan öğrenciler, eğitim programına kabul edilebilir ve ayrıca okulları ile ilgili danışmanlık desteği alabilir. . Bu seçeneği talep eden öğrencilerin Aile Yanı Konaklama Muafiyet formunu doldurmaları gerekir.

İlkokul öğrencileri söz konusu olduğunda, mevcut öğretim yılında 12 yaşını doldurmayan öğrenciler, ebeveyn veya bakıcı onaylı bir yerleştirme ile yaşamalıdır.

Faaliyetler

Tüm okullar, öğrencilerin aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda müfredat dışı aktivite ve kulüpler sunmaktadır. Bu kulüpler okul öncesi, öğle yemeği molası ve okul saatlerinden sonra sunulmaktadır. Kulüplerin çeşitliliği sanat ve el sanatları, açık hava macerası, spor, topluluk bilinci, müzik, bilgisayar ve kişisel gelişim arasında değişiyor. Okulların uluslararası irtibat görevlisi, öğrencilerin kişisel ilgi alanlarına uygun bir kulüp veya ders dışı etkinlik seçmelerine yardımcı olabilir.

Okullarda sunulan kulüplere ve etkinliklere ek olarak, Maple Ridge & Pitt Meadows toplulukları öğrencilerin eğlenmesi için çok sayıda fırsat sunar. Bunlar arasında, sağlıklı yaşam için kültürel olarak canlı ve aktif bir şehir yaratan çok sayıda sanat ve rekreasyon tesisleri bulunmaktadır. Maple Ridge, Caz ve Blues Festivali, Maple Rige Fuarı ve Santa Clause Geçit Töreni gibi yıl boyunca festivallerin ve festivallerin merkezi haline geldi. Şehir merkezi, son teknoloji eğlence / gençlik merkezi kompleksi, kütüphane ve sahne sanatları merkezi sunan bölgedeki toplum yaşamının odak noktasıdır. Bölgede çok sayıda butik tipi dükkan bulunmaktadır.

Maple Ridge Pitt Meadows School District Fiyatları

Son Başvuru Tarihleri:  200 $ (yalnızca bir kez)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 14,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 300 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  900 $

Yıllık Velayet Ücreti:  100 $ (yalnızca bir kez) ve 100 $ havalimanı karşılama ücreti

Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!