Peace River North School District, mezunları kolej, üniversite ve kariyer için iyi bir şekilde hazırlayan birinci sınıf bir akademik program sunar. Uluslararası öğrenciler, British Columbia hükümeti sertifikalı öğretmenler tarafından modern, iyi donanımlı okullarda öğretilen esnek ve tam gelişmiş programlardan yararlanır. Küçük topluluklarımız ve kurumlarımız mükemmel bir personel / öğrenci oranına sahiptir ve destekleyici bir çalışma ortamı sağlar.

Bölgemiz, dikkatle taranan ve izlenen aile yanında kalan ailelerin yanında kalmayı seçebilecek öğrenciler için “evden uzaktaki bir ev” haline gelecektir. Modern okul tesisleri, çeşitli kurs teklifleri, yüksek akademik standartlar, keyifli kültürel yerler ve topluluklarımızın güvenliği, uluslararası eğitim için ideal bir ortam sağlar.

Peace River North School District Program Ayrıntıları

 Kuruluş:  2004

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  İleri Yerleştirme, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  22

Uluslararası öğrenciler için liseler: 2

Toplam Öğrenci:  5.500

Toplam Uluslararası Öğrenci: 60

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: 9-12

En yakın havaalanı: Fort St John Havaalanı

Neden Kanada liseleri ?

Peace River North School District Nerede

İlk öncüler, Fort St. John’u British Columbia’nın kuzeydoğu bölgesindeki en büyük şehir haline getirdi. Modern zamanın öncüleri, etrafındaki fırsatları başarılı ve sorumlu bir şekilde yöneten Şehre taze bir keşif, yenilik ve topluluk ruhu getirmeye devam ediyor.

Fort St. John, yalnızca petrol, doğalgaz, ormancılık ve tarımdan oluşan geniş kaynak tabanımızı değil, aynı zamanda çok şey veren bir toplulukta yaşamak ve çalışmak isteyen sakinlerimizin canlılığını da yansıtan Enerjik Şehirdir. Fort St. John, vahşi doğa ve eko-maceraların yanı sıra avlanma ve balık tutma ile gezginleri cezbetmektedir. Şehir, yıl boyunca mükemmel spor tesislerine sahiptir.

Fort St. John, 1794’te bir ticaret merkezi olarak başlangıcından bu yana, 1942’de bir nüfus patlamasına yol açan Alaska Otoyolunun tamamlanması ve 1951’de Şehrin rotasını British Columbia’nın rotasını belirleyen yüksek kaliteli petrolün keşfi gibi fırsatlarla büyüdü. Petrol ve Gaz Sermayesi.

Bugün, çoğu çocuklu genç aileler olan 19.000’den fazla insan, Fort St. John’u evine çağırıyor. Görkemli Barış Nehri ülkesinin kalbinde yer alan Şehir, MÖ kuzeydoğudaki en büyük bölgesel servis merkezidir ve bölgede 60.000 kişiye hizmet vermektedir.

Konaklama

School District # 60 kendi aile yanında kalma programını yürütmektedir. Bölgemiz, dikkatle taranan ve izlenen aile yanında kalan ailelerin yanında kalmayı seçebilecek öğrenciler için “evden uzaktaki bir ev” haline gelecektir.

Etkinlikler

İlgi alanlarınız ne olursa olsun, sizin için bir şeyimiz var! Ya Bölge içinde ya da topluluk içinde, Peace River North çok çeşitli kulüplere, ekiplere ve aktivitelere sahiptir. Bunlar çevredeki bölgeye günübirlik geziler, kayak gezileri, konserler, festivaller veya kültürel etkinlikleri içerebilir. Öğrenciler beceri veya performans yarışmaları, tiyatro prodüksiyonları ve sanat gösterileri aracılığıyla yeteneklerini sergileyebilirler. Öğrencilerin fiziksel olarak aktif olması önemlidir ve topluluk içinde öğrencilerin dövüş sanatları, dans, dağ bisikleti, tenis, golf, su sporları, beyzbol ve voleybola katılmaları kolaydır.

Peace River North School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  15 Haziran – 15 Kasım

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,900 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 6,450 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  300 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  dahil

Yıllık Saklama Ücreti:   500 $

Yıllık Faaliyet Ücreti: 400 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!