Kanada’nın Pacific Rim School District (PRISP), tüm Uluslararası Öğrenciler için zorlu ve ödüllendirici eğitim programları sunmayı taahhüt eder. Öğrenci seçim sürecimiz çeşitliliği vurgular ve tüm katılımcılar için kaliteli bir deneyim sağlayan bir kayıt sınırı içerir. Pasifik Kenarı Uluslararası Öğrenci Programı, geçtiğimiz yirmi yıldır Japonya, Tayland, Kore, Çin, Hong Kong, Almanya, Fransa, Meksika, Çek Cumhuriyeti, Kazakistan, Arjantin, Lüksemburg, Brezilya, Danimarka, Finlandiya, Hollanda, İsveç’ten öğrencileri ağırladı. , Norveç, Belçika, Yeni Zelanda, Şili ve Macaristan bu ülkeler arasındadır.

Pacific Rim School District Program Ayrıntıları

Kuruluş: 1995

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları: Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı: 11

Uluslararası öğrenciler için liseler: 2

Toplam Öğrenci: 4,500

Toplam Uluslararası Öğrenci:  20

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: 8-12

En yakın havaalanı: Nanaimo Uluslararası Havaalanı

Pacific Rim School Board Nerede

British Columbia’nın görkemli ormanlarının çarpıcı Pasifik Okyanusu ile buluştuğu yerde, tüm Kanada’daki en nefes kesici manzaralardan bazılarını bulacaksınız. Alberni Vadisi’nin ormanlık yamaçları ve çarpıcı göllerinden Long Beach’in muhteşem kumlu plajlarına kadar Vancouver Adası’nın Batı Kıyısı, bol deniz yaşamı, yemyeşil yağmur ormanları ve doğal dağ manzaralarıyla dünya çapında bilinir.

Batı kıyısının kalbinde Port Alberni, Bamfield, Tofino ve Ucluelet toplulukları vardır. Nanaimo’ya ve Victoria’nın büyük şehirlerine ve Vancouver metropolüne yakın olmasına rağmen, bu batı kıyısı toplulukları benzersiz, rahat bir yaşam tarzı sürdürüyor. Nuu Chah Nulth First Nations’a da ev sahipliği yapan batı kıyısı, yerel ilk ulusların halklarından zengin bir şekilde etkilenir ve geleneksel ilk ulusların sanatını, dilini ve kültürünü gururla sürdürür ve sergiler.

West Coast’un engebeli doğal güzelliği, onu açık hava meraklıları için önde gelen bir yer haline getiren çok sayıda rekreasyon fırsatı sunar. Balina gözlemciliği, yürüyüş, kano, balık tutma ve yaban hayatı izleme, bölgede yapılan birçok spor ve rekreasyon faaliyetinin doğasını tamamlayıcı niteliktedir.

Pacific Rim School District, benzersiz bir Kanada konumunda kaliteli bir eğitim arayan Uluslararası Öğrenciler için ilk tercihtir.

Pacific Rim School District Konaklama

Aile Yanı Konaklama Programımız tüm uluslararası öğrenciler için bakım evleri sağlar. Konaklamaya oda ve yemek (günde 3 öğün) ile duygusal ve akademik destek dahildir. Aile yanında konaklama, öğrencinin ailesinin bizimle öğrenim gördüğü süre boyunca yerini alır. Aile Yanı Konaklama deneyimi, öğrencilerin İngilizcesine ve Batı Kıyısı Kanada yaşam tarzını anlamalarına da büyük ölçüde yardımcı olur.

Pacific Rim School Board Fiyatları

Giriş Tarihleri:  8 Eylül 2020 ve 1 Şubat 2021

Başvuru Tarihleri:  31 Temmuz   ve 31 Aralık

Başvuru Ücreti:  450 $

Sağlık Sigortası ve Yönetim Ücreti:  1100 $ (tam yıl), 550 $ (1 dönem)

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,500 $

Tam Yıl Aile Yanı Konaklama Ücreti:  9750 $ 

1 Dönem Aile Yanı Konaklama Ücreti:  5250 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!