Powell River School District hakkında merak ettiklerinize aşağıdan ulaşabilirsiniz. Pasifik Okyanusu’nun kıyı kıyıları boyunca uzanan Powell Nehri, nefes kesici, muhteşem manzarası ve doğal olarak huzurlu ortamıyla bilinir. Okyanus, dağlar, göller, nehirler, şelaleler, yemyeşil yağmur ormanları ve vahşi yaşamla çevrili Powell River, öğrenmenin doğal olarak geldiği yenilikçi, benzersiz Eko-Eğitim programlarımız için ideal bir yerdir!

1985 yılından bu yana, Powell River Okul Bölgesi, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere Uluslararası eğitimde en yüksek standartları sağlamıştır. Sınırlı bir Uluslararası öğrenci kaydı ile Uluslararası öğrenciler, 25 Kanadalı öğrenci ile birlikte küçük sınıfların tadını çıkarırlar. Yüzde 100 İngilizce konuşan insanlardan, öğretmenlerden, ev sahibi ailelerden ve Kanadalı sınıf arkadaşlarından oluşan bir topluluğun içine dalmış olan Uluslararası öğrenciler, akademik çalışmaların tüm seviyelerinde hızlı bir şekilde mükemmeldir.

Uluslararası öğrenciler British Columbia Mezuniyet Diplomasını kazanmak için liseye gidebilirler veya kültürel deneyim kazanmak ve İngilizce yeterliliğini geliştirmek için ortaokula veya ilkokula gidebilirler. Powell River, aşağıdakiler gibi olağanüstü Uzmanlaşmış Programlar sunmasıyla tanınır:

Tek Programda Lise Mezuniyet ve Üniversite Kredisi
Üniversite Giriş Hazırlık kursları
Powell River Müzik Akademisi / Üniversite Hazırlık
Mutfak Sanatları – Profesyonel Aşçı Eğitimi
Powell River Film Okulu
Kampüs İçi Kariyer ve Teknik Eğitim Tesisi

Powell River’ın son teknoloji ürünü, tam donanımlı, teknolojik olarak gelişmiş okulları ile birleştirilen benzersiz öğrenci merkezli English Immersion programı, en yüksek düzeyde başarılı eğitim deneyimi sağlar.

Canlı Kanadalı öğrenci nüfusumuz, son derece eğitimli profesyonel öğretim kadromuz, güçlü akademik temelimiz ve sosyal bakım, öğrencilerin dünyanın en iyileriyle rekabet etmeye hazır olmalarını garanti eder.

Powell River School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1985

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem, Yaz Kampı

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  9

Uluslararası öğrenciler için liseler:  2

Toplam Öğrenci:  3,300

Toplam Uluslararası Öğrenci:  25

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı / Powell River Havaalanı

Powell River Nerede

Powell River, ekolojik sürdürülebilirlik için güçlü bir tutku, çevre bilinci ve doğaya gerçek bir saygı ve takdirle eşsiz bir sahil topluluğuna ev sahipliği yapmaktadır.

Powell River, 20.000 misafirperver ve dost canlısı İngilizce konuşan Kanadalı nüfusu ile güvenli, sessiz, küçük bir şehirdir.

Vancouver’ın hemen kuzeyinde, Pasifik Okyanusu’nun batı kıyısında yer alan Powell River, tüm Kanada’daki en muhteşem nefes kesici manzaralardan bazılarına sahiptir.

Kanada’nın Tüplü Dalış Başkenti olarak bilinen Powell Nehri, mamut ama zarif Orka balinaları, foklar, deniz aslanları, yunuslar ve canlı renkli yıldız balıkları gibi dünyanın en hayranlık uyandıran mercan resifleri ve vahşi deniz yaşamıyla dolu muhteşem bir okyanusla çevrilidir.

Ilık yazlar, ılık kışlar, uçsuz bucaksız dağ manzarası, kilometrelerce doğa yürüyüşü parkurları, tatlı su gölleri, nehirleri, şelaleleri ve kel kartallar, geyikler ve ayılar gibi el değmemiş bir vahşi yaşam dünyasına ev sahipliği yapan yemyeşil yağmur ormanları ile Powell Nehri ideal bir yerdir. Kanada yaşam tarzını en iyi şekilde yaşamak, incelemek ve deneyimlemek.

Powell River, Öğrenmenin Doğal Olarak Geldiği gerçek Kanada yaşamını yaşamak isteyen herhangi bir öğrenci için ideal bir Uluslararası eğitim yeridir!

Powell River School District Konaklama

Powell River’da, aile yanında kalmanın Uluslararası programın en önemli yönü olduğuna inanıyoruz. Uluslararası öğrencilerin çalışmalarında başarılı olmaları ve mükemmelleşmeleri ve gerçekten zenginleştirici bir deneyime sahip olmaları için, aile yanında kaldıkları ortamlarda kendilerini rahat, güvende, rahat, memnun ve güvende hissetmeleri gerekir.

Tüm Uluslararası öğrenciler, Aile Yanı Koordinatörümüz tarafından özenle seçilen, taranan, görüşülen, kaydedilen ve izlenen tek aileli evlere yüzde 100 İngilizce konuşan Kanadalı ailelerle yerleştirilir.

Koordinatör, tüm uluslararası öğrenciler için mümkün olan en iyi aile yanında kalma eşleşmesini bulmaktan sorumludur. Tüm öğrencilerin güvende ve mutlu olmasını sağlamak Koordinatörün görevidir.

Tüm öğrencilere her gün 3 öğün yemek ve atıştırmalıklar ile kendi özel yatak odası, yatak takımı, dolap, şifonyer, çalışma masası, internet erişimi, ortak çamaşırhane, mutfak ve banyo olanakları sağlanmaktadır.

Powell River’da Uluslararası öğrencilerimiz, aile yanında konaklama ailesinin eşit bir üyesi olarak son derece saygı, özen, özen ve dikkatle muamele görürler.

Aile yanında kalan ailelerimiz, sevgi dolu bir ailenin güvenliği ve bakımı ile tüm Uluslararası öğrencilere ‘evden uzakta bir ev’ ve öğrencilerin “gerçek” Kanadalı yaşamını en iyi şekilde deneyimlemelerini sağlayacak bir ev ortamında kültürel bir eğitim sağlar!

Aktiviteler

Powell River’ın ılıman iklimi nedeniyle, birçok aktivite yıl boyunca mevcuttur. Okul saatlerinden sonra kulüpler, sporlar ve aktiviteler sunulmaktadır. Etkinlikler okulda ve Powell River topluluğu içinde spor sahalarında, spor salonlarında, spor / atletik kulüplerde, rekreasyon tesislerinde, orman / dağ yollarında, göllerde, okyanuslarda, plajlarda, tiyatrolarda ve toplum merkezlerinde gerçekleşir.

Powell River, muhteşem okyanus deniz yaşamıyla dünyanın en görkemli mercan resiflerinden birine sahiptir ve Kanada’nın Scuba Dalış Başkenti ve kış dalışı SICAK NOKTASI olarak bilinir. Powell River, dünyaca ünlü Uluslararası Müzik Festivalleri, Uluslararası Sanat Sergileri, Uluslararası tekne ve açık hava sporları etkinliklerine ev sahipliği yapmaktadır ve Powell River Müzik Akademisi, Sahne Sanatları Merkezi, 18 delikli şampiyona golf sahası, regülasyon hokeyi sahaları ve Olimpik yüzme havuzuna ev sahipliği yapmaktadır.

Powell River’da bulunan ekstra müfredat etkinlikleri, kulüpler ve sporlar şunlardır: Okçuluk, Badminton, Bale, Band, Beyzbol, Basketbol, ​​Bowling, Kamp, Koro, Satranç, Kros koşusu, Curling, Dans, Drama, Davul / Davul, Çevre bilinci / aksiyon, Film yapımı, Balık tutma, Futbol, ​​Golf, Grad komitesi, Gitar, Jimnastik, Hokey, Ata binme, Interact kulübü, Caz, Dövüş Sanatları, Dağ bisikleti, Müzik konseyi, Kano, Akran eğitimi, Piyano, Fotoğrafçılık, Kaya tırmanışı, Yelken, Kayak, Paten, Futbol, ​​Öğrenci konseyi, Yüzme, Tenis, Tiyatro, Atletizm, Diğer ülkelere geziler, Voleybol, Su Topu, Balina izleme ve daha fazlası!

Powell River School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Son tarih yok

Başvuru Ücreti:  0 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  0 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 900 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  900 $

Yıllık Velayet Ücreti: 900 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!