Qualicum School District, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencilere yerel bir aileyle yaşama, bir Kanada okulunda eğitim görme ve Vancouver Adası’nda keyif aldığımız harika yaşam kalitesinin tadını çıkarma fırsatı sunar.

Öğrencilerimizin birçoğunun hedeflerinden biri Kanada ve Amerikan üniversitelerine kabul edilmek olduğundan, programlarımız bunu yapmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Uluslararası Öğrencilerin mümkün olan en iyi eğitimi almalarını sağlamak için özel olarak eğitilmiş ve deneyimli eğitmenlerle çok güçlü ve kapsamlı bir İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) programı sunuyoruz.

Qualicum Okul Bölgesi, çok sayıda spor, sanat ve kültür organizasyonuna sahiptir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin Müzik, Dans, Tiyatro ve Güzel Sanatlar’a katılmaları için birçok fırsat var. Sporcular, basketbol, ​​futbol, ​​beyzbol, voleybol, buz hokeyi, rugby ve Amerikan futbolu dahil olmak üzere birçok takım sporunda tutkularını takip etme ve üstünlük sağlama fırsatına sahiptir. Bireysel sporlar arasında tenis, golf, yüzme, el topu, kayak, snowboard, binicilik, karate ve tekvando bulunur. Akademi Programlarımız Golf, Futbol, ​​Müzik ve Hokeyi içerir.

Ortaokullar (8. – 12. Sınıflar):

Ballenas Secondary School, Parksville’de bulunur ve 1000 Kanadalı öğrenci ve 100 uluslararası Öğrenci kaydettirir.

Kwalikum Secondary School Qualicum Beach’te bulunur ve 750 Kanadalı öğrenci ve 75 Uluslararası Öğrenci kayıt eder.

Her iki okulun da mezunları BC’de, Kanada’nın diğer bölgelerinde ve ABD’de orta öğretim sonrası kurumlara devam eden bir Akademik Mükemmeliyet geleneği vardır. Her okulda bir Uluslararası Öğrenci Danışmanı Kanada yaşamına uyum sağlamak için akademik danışmanlık ve yardım sağlamak üzere görev yapmaktadır.

İkincil Fırsatları Yayınlayın:

Ayrıca Vancouver Island Üniversitesi, Victoria Üniversitesi, Simon Fraser Üniversitesi ve British Columbia Üniversitesi’ne de yakınız. Uluslararası Öğrencilerimizin çoğu, bu mükemmel orta öğretim sonrası programlara kabul edildi.

Qualicum School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1995

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Kış Kampı

Uzmanlık Programları:  Fransız Daldırma

Çalışma Dil (ler) i:  İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Japonca

Toplam Uluslararası Öğrenci:  170

En yakın havaalanı:  Nanaimo Havaalanı, Qualicum Beach Havaalanı (KD Air) veya Comox Valley Havaalanı

Qualicum Nerede

Qualicum Okul Bölgesi, Vancouver Adası, Britanya Kolombiyası, Kanada’da bulunur ve Oceanside bölgesindeki Qualicum Plajı ve Parksville gibi şirin sahil kentlerini kapsar. Doğal güzelliği, ılıman iklimi ve gelişen turizm sektörüyle birleşen genç aileler ve aktif yaşlıların harika bir karışımı, birçoklarının ideal batı kıyısı Kanada topluluğu olarak gördüğü şeyi yarattı.

Dünyanın dört bir yanından ziyaretçiler, bir veya iki hafta boyunca burada yaşayanların yıl boyunca keyif aldıkları şeyleri deneyimlemek için geliyorlar. İnsanlarımızın dost canlısı ve misafirperver doğası, muhteşem doğal ortamı zenginleştirir. Akdeniz altı bölgesinde bulunan bu bölge, Kanada’daki yıl boyunca en ılıman iklime sahiptir. Arada bir kar yağışı ve kar sörfü, yokuş aşağı ve kros kayağının deneyimlenebileceği yakındaki Washington Dağı Kayak Merkezi’ndeki aktivitelerin tadını çıkarmak için yeterli kışı yaşıyoruz.

Hava: West Coast Marine – Kanada’nın en ılıman iklimi Sıcaklık: 5 – 28 derece Celcius Misc. Kış aylarında Batı Kıyısında en az yağış miktarıdır.

Qualicum School District Konaklama

Biz bir aile yanında konaklama programıyız. Aileler ve öğrenciler öğrenci isteklerine göre özenle eşleştirilir. Talep üzerine öğrenciler başka bir uluslararası öğrenciyle birlikte evlere yerleştirilir, ancak normalde aynı dil grubuna yerleştirilmez. Aile Yanı Koordinatörü okul tabanlıdır ve öğrencilerimiz için kolayca erişilebilirdir.

Faaliyetler

Okul İçi Aktiviteler: 

 • Futbol, ​​futbol, ​​golf, rugby, basketbol, ​​voleybol, güreş, çim hokeyi ve saha pistinde rekabetçi okul takımları. Tenis ve lakros oynayın.

Okul Dışı Aktiviteler:

 • Ata binme
 • Dövüş sanatları eğitimi
 • Sertifikalı bir cankurtaran veya tüplü şoför olun
 • Kayak ve snowboard
 • Sörf yapmak
 • Buz pateni
 • Curling
 • plaj Voleybolu
 • Topluluk futbolu
 • Dans
 • Eğlence hokeyi
 • Topluluk beyzbolu
 • Yüzme

Uluslararası Program Düzenlenen Etkinlikler ve Geziler:

 • Britanya Kolombiyası’nın çeşitli adalarına kamp gezileri
 • Dünyaca ünlü Vancouver ve Victoria şehirlerine geziler
 • Profesyonel Spor etkinliklerine geziler
 • Washington Dağı, BC’ye Alp ve İskandinav Kayak gezileri
 • Vancouver Adası’nın batı kıyısında sörf gezileri
 • Balina izleme maceraları
 • Whistler’a (Kuzey Amerika’nın en büyük kayak merkezlerinden biri) ve Kanada Rocky Dağları’na kayak gezileri
 • İç mekan sporları ve kaya tırmanışının yanı sıra buz pateni, kaya tırmanışı, film gecesi ve bowling gibi haftalık akşam aktivitelerinin düzenli bir takvimi

Akademiler:

 • Golf Akademisi; Futbol Akademisi, Hokey Akademisi; Müzik Akademisi, Dans Akademisi

Programlar:

 • Nehir, Okyanus ve Dağ Okulu (ROAMS), kariyer hazırlığı, iş deneyimi, macera eğitimi ve topluluk liderliğine odaklanan bir açık hava liderlik programıdır. Program, öğrencilere endüstri tarafından tanınan sertifikalar (OFA 3, Radyo Operatörü, Bronz Haç, Gıda Güvenliği, Dünya Ev Sahibi ve daha fazlası) ile birlikte açık hava deneyimleri (rafting, sörf, tırmanma, balık tutma, kano ve kayak / snowboard) sunar.
 • Global ROAMS – Bu program ROAMS programının bölümlerini Çevre Bilimi ve İlk Milletler gibi akademisyenlerle birleştirecektir. Akademisyenler ve etkinlikler, öğrencilerin küresel sorunları çok disiplinli bir yaklaşımla incelemelerine ve karşılaştırmalarına olanak tanır. Faaliyetler arasında kayak / snowboard, rafting, kano, sörf ve tırmanma yer alacaktır.

Qualicum School District Fiyatları

Başvuru Ücreti:  500 $ aile yanında konaklama, tüm belgeler, velayet, havaalanından alma / bırakma (Nanaimo veya Comox havaalanları) içerir

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,250 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 900 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  900 $

Program Ücreti: 450 $ destek hizmetleri ve okul sonrası özel ders programı, ELL eğitimi, okul ders kitapları, çalışma kitapları ve okul dolabı kiralama, bazı program / okul aktivitelerini içerir.

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!