1906 yılında kurulan Richmond School District, British Columbia eyaletindeki 60 okul arasında 5. en büyük okul bölgesidir. Richmond öğrencileri, tutarlı bir şekilde yüksek mezuniyet oranları, eyalet hükümeti sınav sonuçları, burslar ve üniversiteye giriş kabul oranları ile gösterilen eşsiz başarı seviyelerini sürekli olarak sergilemektedir.

Richmond Uluslararası Öğrenci Programları, her yaştan uluslararası öğrencilere yıl boyunca çok çeşitli zorlu ve heyecan verici eğitim seçenekleri sunar:

 • British Columbia Ortaokul Mezuniyet Programı
 • Bir Yıllık Ortaokul Deneyim Programı
 • Tek Dönem Ortaokul Deneyim Programı
 • Kısa Süreli Okula Daldırma Deneyim Programı
 • Özelleştirilmiş Grup Programları
 • Öğretmen Yetiştirme ve Yetiştirme Uzmanları Programları
 • İngilizce Öğrenimi ve Dijital Medya Yaz Kampları
 • İlkokul Yılı Programı

Richmond School District, İngilizce Öğrencileri (ELL) olan öğrencileri destekleme konusunda geniş deneyime sahiptir. Kanada genelinde Richmond, ELL müfredatı ve değerlendirmesinin geliştirilmesinde önde gelen okul bölgesi olarak kabul edilir. Richmond’daki uluslararası öğrenciler İngilizce akıcılığı elde etmekte çok başarılı olmuşlar ve aynı zamanda ortaokul eğitimlerini mükemmel notlarla tamamlamışlardır.

Uluslararası öğrenciler, Richmond’da kendilerine sunulan kapsamlı ve çeşitli kurs seçeneklerinden yararlanır. Temel müfredat akademik kurslarına (İngilizce, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler) ek olarak, uluslararası öğrenciler ayrıca Modern Diller, Beden Eğitimi, Teknoloji, Bilgi Teknolojisi, Görsel ve Sahne Sanatları, Müzik, Kayıt dahil olmak üzere çeşitli seçmeli dersler arasından seçim yapabilirler. Stüdyo Teknolojisi, Masaüstü Yayıncılık ve Bilgisayar Destekli Tasarım ve Çizim (CADD).

Uzmanlık programları, uluslararası öğrencilere gelişmiş zenginleştirme fırsatları sunar. Richmond’da, uluslararası öğrenciler aşağıdaki uzmanlık programlarına katılabilir: Uluslararası Bakalorya (IB) Son Yıllar Programı (IB-SYP); Uluslararası Bakalorya Orta Yıllar Programı (IB-SYP); Bilimler, Matematik, Modern Diller, İngilizce ve Tiyatro Sanatlarında İleri Yerleştirme (AP). Masa Tenisi, Golf ve Futbol için akademiler sunulmaktadır.

Richmond okullarında uluslararası öğrencilere sunulan bir dizi başka benzersiz kurs seçenekleri de vardır: Mühendislik; Moda Tasarımı; Havacılık; Turizm ve misafirperverlik; Çevre Biyolojisi; Bilgisayar animasyonu; Müzik kompozisyonu; Aşçı Eğitimi; ve çeşitli Çıraklık Programlarıdır.

Richmond School District Program Ayrıntıları

Program:  1998

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Öğretmen Eğitimi

Uzmanlaşmış Programlar:  Fransız Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar, Mühendislik, Spor Akademileri, Aşçı Eğitimi, Liderlik.

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  48

Uluslararası öğrenciler için liseler:  10

Toplam Öğrenci:  22.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  1000

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı (YVR)

Richmond School District Nerede

Vancouver şehir merkezine 22 dakika ve North Shore Dağları’ndaki kayak tepelerine 40 dakika uzaklıkta ideal bir konumda bulunan çok az topluluğa toplu taşıma – otobüs ve SkyTrain – ve mükemmel bir şekilde korunan kamu hizmetleri ile de hizmet verilmektedir. Ilıman bir Batı Kıyısı iklimi, Richmond sakinlerinin tüm yıl boyunca konforlu sıcaklıklara sahip olduğu anlamına gelir. Kanada’daki diğer yerlerden farklı olarak, çiçekler Şubat ayında çiçek açar ve sonbaharda sonbaharda.

Richmond, Microsoft ve Nintendo da dahil olmak üzere Britanya Kolombiyası bölgesindeki en iyi 100 yüksek teknoloji şirketinden 14’üne ev sahipliği yapıyor. Yüksek teknoloji endüstrisine ek olarak, Richmond ekonomisinin çekirdeği havacılık ve uçakla ilgili işler, bilgi ve bilgisayar sistemi teknolojileri, biyoteknoloji geliştirme, konaklama ve turizm ve eğitimden gelmektedir.

Kwantlen Polytechnic University (KPU) ve British Columbia Institute of Technology’nin (BCIT) her ikisi de canlı Richmond kampüslerine sahiptir. British Columbia Üniversitesi (UBC), Simon Fraser Üniversitesi (SFU) ve Langara Koleji (LC) kısa bir yolculuk mesafesindedir.

Richmond, misafirperverliği ve besleyici çok kültürlü topluluğuyla dünyaca ünlüdür ve ulusal ve uluslararası alanda her kökenden ve yetenekten insanlara erişilebilirliği ile tanınmaktadır. Yaşanabilirliği ve sağlıklı çevresi, Richmond sakinlerinin Kanada’nın en hafif yaşam beklentisine sahip olmasına katkıda bulunur.

Neden Kanada Liseleri ?

Konaklama

Aile yanında konaklama, aileleri aile yanında kalma deneyimi boyunca destekleyebilen ve aileleri ağırlayabilen Richmond Okul Bölgesi aile yanında konaklama yöneticisi tarafından yönetilir ve organize edilir.

Aile yanında konaklamalar şunları içerir:

 • Arkadaş canlısı, yerel bir aile ile Richmond şehri içinde yerleştirme
 • İngilizce konuşulan bir ortam
 • Yatak, masa, pencere ve dolap içeren özel, mobilyalı oda
 • Günde üç sağlıklı öğün artı atıştırmalıklar
 • Gerektiğinde aile yanında konaklama yöneticisinden yardım

Aile yanında kalan tüm ailelere Richmond okullarına şehir içi otobüsle, bisikletle veya yürüyerek ulaşılabilir. Ev sahibi aileler, dahil olan herkes için mümkün olan en iyi eşleşmeyi sağlamak için dikkatlice seçilir ve hazırlanır. Her ailenin kapsamlı bir sabıka kaydı kontrolü yapması gerekir ve evin öğrenciler için uygun olduğundan emin olmak için aile yanında kalma yöneticisi tarafından ziyaret edilir.

Richmond School District Faaliyetler

Okulda ve toplumda uluslararası öğrenciler için festivaller, spor etkinlikleri, müzik, müzeler, sanat galerileri, 2010 Kış Olimpiyatları eski programları ve etkinlikleri, basketbol, ​​voleybol, masa tenisi, badminton dahil olmak üzere çeşitli kültürel ve sportif faaliyetler mevcuttur. futbol, ​​ragbi, tenis, frizbi, futbol, ​​hokey, yüzme, curling, lakros ve golf bu sporlar arasındadır.

Ayrıca, okul bölgesi kayak, bowling, buz pateni ve ABD’ye günübirlik geziler gibi uluslararası öğrenciler için ücretsiz olarak çeşitli aktivitelere sponsorluk yapmaktadır.

Banff, Tofino ve Yukon gibi yerlere gecelik geziler de her yıl mevcuttur.

Eğitim Ücretleri

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Son Tarih Yok

Başvuru Ücreti:  200 $

Dokümantasyon Ücreti (banka havalesi dahil): 150,00 $

Öğrenim Ücreti:  15.000 $ (bir yıl)

Öğrenim Ücreti:  7,500 $ (bir dönem)

ELL Değerlendirmesi : 100.00 $

Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  500 $ (bir seferlik ücret)

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  950 $

Sağlık Sigortası ve İdare:  975 $

Velayet Ücreti:  300 $ (bir seferlik ücret)

Yukarıda ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!