Kanada Vize Başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi İle Yapabilirsiniz

Kanada’ya seyahat etmek isteyen kişilerin mutlaka Kanada vizesi sahibi olması gerekmektedir. Seyahat türüne bağlı olarak vize kategorisi farklılık gösterir. Kanada vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz. 

Kanada vizesi başvuru formunun eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması oldukça önemlidir. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve evraklar göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirmektedir.

Kanada Vize Başvurusu Deneyim Ve Güven Gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin, Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarıyla Güvenle Başvurun!

“Kanada vizesi nasıl alınır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

2018 yılından itibaren Kanada vizesi başvurusu yapmak isteyen kişiler tarafından parmak izi talep edilmektedir. Kanada vizesi başvuru formlarını, Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla hazırladıktan sonra parmak izi verilebilir.

Seyahat amacının doğrultusunda başvuru formu doldurulmalıdır.

Kanada Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Kanada’ya seyahat etmek isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Vize başvuru gerçekleştirilirken doğru kategoride ve istenilen evrakların eksiksiz olarak hazırlanıp başvurunun gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Vize başvuruları gerekli başvuru formunun hazırlanmasıyla başlamaktadır. Kanada Konsolosluğu gerekli durumlar haricinde yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine hazırlanan vize başvuru formu ve gerekli evrakları değerlendirerek yanıt vermektedir.

Kanada Vizesi Başvurusu Deneyim Ve Güven Gerektirir. Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarıyla Birlikte Kanada Vizesi Başvurunuzu Güvenle Gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Vizesi Kategorileri Nelerdir ?

Kanada vize başvurusu gerçekleştirilirken doğru kategoride başvuru yapılmalıdır.

Kanada Turist Vizesi: 

En sık başvuru gerçekleştirilen vize kategorisidir. Özellikle kısa süreli ve seyahat amaçlı Kanada’ya seyahat edecek kişilerin Kanada turist vizesi alması gerekmektedir.

Kanada Öğrenci Vizesi:

Kanada’da eğitim almak isteyen kişilerin başvuracağı vize kategorisidir. Kısa süreli öğrenci vizesi ve uzun süreli öğrenci vizesi olarak ikiye ayrılmaktadır.

CAQ Vizesi:

 Quebec eyaletinde eğitim almak isteyen öğrencilerin Kanada öğrenci vizesinden önce CAQ vizesi sahibi olması gerekmektedir.

Kanada Çalışma Vizesi:

Kanada’da çalışmak isteyen kişilerin Kanada çalışma vizesi başvurusu yapması gerekmektedir. Başvuru için muhakkak çalışma davetinin olması gerekir.

Kanada Vize Başvuru Ücreti Ne Kadar ?

Son yıllarda Kanada’ya olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Gerek öğrenci olarak gitmek isteyen , gerekse turist olarak gitmek isteyen kişi sayısı artıyor. Kanada , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.  Vize başvurularından önce , Kanada vizesi ücretini yatırmalısınız.

*2018 yılından itibaren Kanada vize harcı online olarak tahsil edilmektedir. 

Kanada vizesi ücreti üçe ayrılmaktadır.

Turistler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada’ya 6 aydan daha kısa süreli ziyaretlerde alınabilecek vizedir. Turistler için Kanada Vizesi ücreti 185 CAD (Kanada Doları).

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Öğrenciler için Kanada Vizesi ücreti 235  CAD (Kanada Doları.)

Kanada vizesi kaç günde çıkar ?

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Vize başvurularının sonuçlanmasını etkileyen birkaç faktör vardır. Başvurunuzun değerlendirilme süresi, Konsolosluğun yoğunluğu gibi birçok faktör daha bu sorunun yanıtını etkilemektedir. Aynı zamanda gerçekleştirilen kategoriye bu süre değişiklik göstermektedir.

Kanada Turist Vizesi: Ortalama olarak 2-4 hafta arasında sonuçlanmaktadır.

Kanada Öğrenci Vizesi: 2-6 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Başvuru formunun ve evraklarının eksiksiz olması büyük bir öneme sahiptir.

CAQ Vizesi: Ortalama olarak 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada Çalışma Vizesi: Kanada çalışma vizesi başvurularının yanıtlanma süresi ortalama 4 haftadır.

Kanada Vizesi Red Nedenleri

Gerçekleştirilen vize başvurularında bazı durumlarda olumsuz yanıtlar verilebilmektedir. Kanada vizesi red nedenleri arasında birçok sebep karşımıza çıkmaktadır. Aşağıda yer alan Kanada vizesi red nedenleri sadece birkaç tanesidir. Gelecek olumsuz yanıt için farklı sebeplerin karşınıza çıkabileceğini hatırlatmak isteriz.

Kanada vizesi red sebeplerini izlemek için: 

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.
 Kanada vizesi başvurusu yapılırken tüm adımlar ve prosedürlerin eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine gerekli hazırlanan Kanada vizesi başvuru formu ve evrakları göz önünde bulundurarak değerlendirme gerçekleştirmektedir.
 Kanada vizesi başvurusu alanında uzman danışmanlarla birlikte gerçekleştirilmelidir. Kanada Kültür Merkezi, Kanada vizesi başvurularında uzman bir kuruluştur. Bizimle iletişime geçerek Kanada konsolosluğunun istediği düzende Kanada vizesi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Turist Vizesi Başvurusu Nasıl Yapılır ?

Vize kategorileri arasında en sık tercih edilen tür Kanada turist vizesidir. Kısa süreli ve turizm amaçlı seyahatlerde Kanada turist vizesi tercih edilmelidir.

Kanada turist vizesinde seyahat amacının doğru olarak belirtilmesi ve buna uygun olarak başvuru işleminin gerçekleştirilmesi süreç için en önemli adımlardan birisidir.

Vize başvuru formunun doldurulmasıyla süreç başlamaktadır. Kanada konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine Kanada turist vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları inceleyerek vize talebine yanıt vermektedir. Bu yüzden eksik evrak veya hatalı bir formla başvurmak vize alma şansınızı ortadan kaldıracaktır.

Eksik gerçekleştirilen başvurular ya olumsuz olarak sonuçlanacak, ya da geçersiz sayılacaktır. Bu durum hem zaman, hemde planlarınızı ertelemenize sebep olabilir. Başvurular muhakkak Kanada Konsolosluğunun istediği düzende gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Bu yüzden vize başvuru formları alanında uzman danışmanlarla hazırlanmalıdır. Kanada Kültür Merkezi, Kanada turist vizesi başvurularında uzman danışmanlarla birlikte başvurularınızı güvenle gerçekleştirmektedir.


 

Farklı Vize Başvurunuz İçin:

 

Kanada Vize Ücreti Ne Kadar ?

Kanada turist vizesi harç bedeli 185 CAD’dır. Ancak biyometrik işlemler içinde farklı bedeller mevcuttur. Detaylı bilgi almak için lütfen iletişime geçiniz.


Kanada Vizesi Antalya’dan Başvuru Yapılabilir Mi ?

Kanada vizesi başvurularınızı tamamlamak için İstanbul veya Ankara’daki vize merkezlerine gidilmesi gerekmektedir. Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçerek Kanada vizesi başvuru formunun İstanbul’a gelmeden doldurulmasında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Sonrasında İstanbul veya Ankara’daki irtibat bürolarından biyometrik işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.


Kanada Vizesi İzmir’den Başvuru Yapılabilir Mi ?

Kanada vizesi İzmir’den başvuru gerçekleştirilemez. İstanbul veya Ankara’daki başvuru merkezlerinde biyometrik işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için şimdi iletişime geçiniz.


Kanada Turist Vizesi Ne Kadar Sürede Sonuçlanır ? 

Ortalama 2-4 hafta arasında Kanada vize başvurularına yanıt verilmektedir. Ancak bu ortalama süredir. Yoğunluğun az olduğu kış dönemlerinde bu süre bir haftaya düştüğü görülmüştür. Yoğunluğun arttığı dönemlerde 2-5 hafta arasına çıkabilmektedir.

Geçmiş tecrübelerimize dayanarak vize başvurusunu en az 4-8 hafta arasında gerçekleştirmenizi şiddetle tavsiye etmekteyiz.


Kanada Vizesi Kaç Yıllık Verilmektedir ?

Bu soruya net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir. Kanada vizesi süresi tamamen Kanada Konsolosluğuna bağlıdır.

 

Aşağıdaki bilgi formunu doldurun; Kanada Vizesi İçin Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Arasın!

Kanada Ziyaretçi Vizesi Başvurusu İle Kanada Turist Vizesi Arasında Fark Var Mı ?

Kanada VizesiKanada ziyaretçi vizesi ile Kanada turist vizesi aynıdır. Aralarında herhangi bir fark yoktur. Turist olacak veya kısa süreli seyahat gerçekleştirecek kişilerin Kanada ziyaretçi vizesi başvurusu gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Gerçekleştirecek vize başvurularında adımların dikkatli atılması gerekmektedir. Özellikle Kanada turist vizesi başvuru formu ve Kanada vizesi için gerekli evrakların eksiksiz hazırlanmış olmalıdır.

Kanada Konsolosluğu yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine doldurulan Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakları göz önünde bulundurarak vize taleplerinize yanıt vermektedir.

 

 Kanada Ziyaretçi Vizesi Başvuruları Deneyim Ve Güven Gerektirmektedir. Buraya Tıklayarak Kanada Kültür Merkezi ile GÜVENLE BAŞVURun! 

Kanada Vizesi Nasıl Alınır

Kanada Vizesi Almak İçin Doğru Adres - Kanada Kültür MerkeziKanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sadece gezmek için gideceği zamanlarda Kendine Özel  (Bordo) pasaport, bir hizmet ve görevi yerine getirmek için Hizmet (Gri) pasaportu, diplomatik işlerini halletmek için gidiyorsa Diplomatik (Siyah) pasaport ve kendi işlerini halletmek için gidiyorsa Husisi (Yeşil) pasaport alması ve Kanada Konsolosluğu’ndan vize almak için müracaat yapması gereklidir. Kanada ülkesine gitmek için müracaatta bulunan kişilerin onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru Yerleri tarafından yapılmaktadır.

Kanada’da vize işlemleri başvurusunda vizenin alınışına kadar tüm işlemler Vize Başvuru Merkezleri tarafından yapılmış olsa da Kanada’ya seyahat yapmak için vize başvuru yapan kişinin vize onayı için yetkili kurum Kanada Konsolosluğu’dur.

Hızlı ve kolayca Kanada vizesi sahibi olmak için ofisimizle şimdi iletişime geçin!

Vize Başvuru Merkezleri, vize onay işlemlerini Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu olan CIC’a ulaştırmaktan ve vize onayı için işlem yaptırmak isteyen kişilerin vizelerinin onaylanması durumunda o kişiye pasaportunu iletmekle yükümlüdür. Kanada’da yapılan vize müracaatlarında, müracaat yapmak isteyen kişinin tüm bilgilerini ve evraklarını hazırlayıp eksiksiz bir şekilde ulaştırması gereklidir. Kanada Konsolosluğu vizeyi değerlendirme ve vizenin onaylanma aşamasında kişiden her türlü bilgi, ek belge ve evrak isteyebilir.

Bununla beraber Kanada Konsolosluğu’na vize başvuru sırasında sahte belge sunulduğunda veya yalan bilgi verildiği anlaşıldığında Kanada’dan sınır dışı edilir ve yada hapis cezası verilir. Ayrıca sahte belge veya yalan bilgi veren kişinin 5 sene boyunca vize başvurusu yapması yasaklanır.


Kanada Vizesi Fotoğraf Ölçüsü

Kanada vizesi fotoğraf ölçüsü ve arka plan uygun olarak hazırlanmalı, büyükelçiliğe bu şekilde sunulmalıdır.

 • Yüz ağız kapalı ne, çatık ne de gülümseyen, tarafsız bir ifade ile fotoğraf makinesine kare olmalıdır.
 • Fotoğrafları özelliklerine uygun yoksa, uygulama işlenebilir önce yeni fotoğraflar sağlamak zorunda olacak.

Kanada Vizesi Fotoğraf Gereksinimleri

 • Uygulama ile kendinizi iki fotoğraf sağlayın.
 • Fotoğraflarınıza aşağıdaki özelliklere uygun olmalıdır. Fotoğrafları özelliklerine uygun yoksa, uygulama işlenebilir önce yeni fotoğraflar sağlamak zorunda olacak.
 • Fotoğraflar kaliteli fotoğraf kağıdına basılmış olmalıdır.

Kanada Vizesi Fotoğraf Özellikleri

 • Fotoğrafları aynı ve son altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.
 • Fotoğraf iyi tanımlanmış ve düz beyaz veya açık renkli arka plana karşı alınan, açık olmalıdır.
 • Fotoğrafları dijital örnekleriyle herhangi bir şekilde değiştirilmemelidir.
 • Yüzün ne çatık ne de gülümseyen, ve ağız kapalı, tarafsız bir ifade ile fotoğraf makinesine kare olmalıdır.
 • Gözlerinizi net bir şekilde görülebiliyor sürece olmayan renkli reçetesiz gözlük olabilir. Çerçeve gözlerinizin herhangi bir kapsamaz emin olun. Güneş gözlüğü kabul edilebilir değildir.
 • Bu normal görünümünü gizlemek değilse bir peruk veya diğer kozmetik aksesuar kabul edilebilir.
 • Eğer dini nedenlerle başörtüsü takmak gerekiyorsa, tam yüz hatları gizlenmiş olmadığından emin olun.

Kanada Vizesi Ankara’ya Gitmek Zorunlu Mu ?

 Hayır, Kanada vizesi başvurusunda biyometrik işlemlerin tamamlanması gerekmektedir. Dilerseniz İstanbul’da, dilerseniz Ankara’da biyometrik işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


Kanada Vizesi Randevusu Nasıl Alabilirim ?

Kanada vizesi başvurusu gerçekleştirildiğinde evrak teslimi ve parmak izi gibi işlemlerin merkezlerde gerçekleştirilmesi gerekir. Kanada Kültür Merkezi ile başvurduğunuzda Kanada vizesi randevusunu sizler için sağlamaktadır.


Kanada Vizesi Süresi Ne Kadar ?

Kanada vizesi süresi gerçekleştirecek başvuru kategorisine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Çoğunlukla pasaport süresine paralel olarak verilmektedir.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada vizesi başvurunuzu alanında uzman danışmanlarla, seyahat amacınıza bağlı olarak başvurmaktadır. Uzun süreli Kanada vizesi sahibi olmak için Kanada Kültür Merkezi ile başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

Kanada Öğrenci Vizesi Başvurusu

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin muhakkak Kanada öğrenci vizesi sahibi olması gerekmektedir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilirken tüm adımlar dikkatli atılmalıdır.

Süreç Kanada öğrenci vizesi başvuru formunun eksiksiz olarak hazırlanması, iyi niyet dilekçesinin hazırlanması ve gerekli evrakların kontrolüyle Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilmelidir.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada öğrenci vizesi başvurusu alanında uzman bir kuruluştur. Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçerek Kanada öğrenci vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Kısa Süreli Kanada Öğrenci Vizesi: 6 aydan daha kısa süreli bir eğitim programına katılım sağlayacaksanız; Kısa süreli Kanada öğrenci vizesi alabilirsiniz. Genellikle dil eğitimi alan öğrenciler tercih etmektedir. Vize süreniz bittikten sonra yurtdışına çıkma zorunluluğunuz vardır.

Uzun Süreli Kanada Öğrenci Vizesi: Dil eğitimi, kolej veya üniversite programlarında öğrencilerin en sık tercih ettiği vize başvuru kategorisidir. Katılım sağladığınız programa bağlı olarak çalışma iznini kapsayabilir. Kanada’da eğitim aldığınız süre boyunca uzatma hakkına sahipsiniz.

Kanada Öğrenci Vizesi Kategorileri

Kanada öğrenci vizesi başvurusunda katılım sağlanacak eğitim programına bağlı olarak vize başvuru kategorisi değişiklik göstermektedir.  Vize başvuruları değerlendirilirken yüz yüze görüşme gerçekleştirilmez. Bunun yerine hazırlanan öğrenci vizesi başvuru formu ve gerekli evraklar göz önünde bulundurularak değerlendirme gerçekleştirilmektedir. Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapmak deneyim ve güven gerektirir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada öğrenci vizesi başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. 

 Başvuru kategorisi doğru seçilmelidir. Hatalı veya eksik gerçekleştirildiği takdirde: Vize başvurusu olumsuz sonuçlanabilir veya geçersiz sayılabilir.

Kanada Dil Okulu Vizesi Nedir ?

Dil eğitimi alan öğrencilerin, eğitim yaşamlarına başlayabilmeleri için başvurularından onay almaları gerekmektedir. Aksi takdirde Kanada dil okulu programlarına başlayamazlar.

Kanada dil okulu vizesini iki farklı kategoride incelememiz mümkündür. Kısa süreli Kanada dil okulu vizesi ve uzun süreli Kanada dil okulu vizesi olarak inceleyebiliriz.

Kısa Süreli Kanada Dil Okulu Vizesi:  6 aydan daha kısa süreli bir eğitim programına katıldığınız takdirde başvuru yapma hakkına sahipsinizdir. Vize süreniz bittikten sonra yurtdışına çıkma zorunluluğunuz vardır.

Uzun Süreli Kanada Dil Okulu Vizesi: Dil eğitimi, kolej veya üniversite programlarında öğrencilerin en sık tercih ettiği vize başvuru kategorisidir. Katılım sağladığınız programa bağlı olarak çalışma iznini kapsayabilir. Kanada’da eğitim aldığınız süre boyunca uzatma hakkına sahipsiniz.

 

 

QUEBEC Kanada CAQ Vizesi Nedir ?

Kanada, eyalet sistemiyle yönetilmektedir. Her eyaletin kendi içerisinde kuralları ve uyguladıkları prosedürler vardır. QUEBEC Eyaleti, eyalete gelecek öğrenci adaylarına ön onay vermek için CAQ Kanada Vizesi 6 aydan daha uzun süreli öğrenci olarak kişilerin başvurusu yapmalarını istemektedir.

Kimler CAQ’ya Başvurabilir ?

  QUEBEC eyaletinde 6 ay ve 6 aydan daha uzun süreli eğitim alacak kişilerden CAQ vizesi başvurusu yapmaları talep edilmektedir. Ortalama  2-6 hafta süren bu prosedürün ardından gelen eyalet vizesiyle birlikte Kanada vizesine başvuru gerçekleştirilebilir.

 

Kanada Can Plus Nedir ?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına sağlanan bu vize statüsü sayesinde normal başvurulara nazaran çok daha kısa sürede Kanada vizesi sahibi olma şansını yakalamaktadırlar.

Özellikle Kanada turist vizesi ve Kanada transit vize alımlarında işlem zamanını en aza indirgemektedir. Ancak birey Kanada Can Plus uygulamasından yararlanamamaktadır.

Kanada Can Plus Uygulamasından Kimler Yararlanabilir ?

 •   Vize başvurunuzun kısa süreli yani Kanada turist vizesi kapsamında olması gerekmektedir.
 • Başvuruyu gerçekleştirecek kişi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak zorundadır.
 • Başvuru sahibin en fazla 10 yıl içerisinde Kanada vizesine sahip olması ve giriş/çıkış damgalarını gösterebiliyor olması,
 • Amerika Birleşik Devletlerine giriş/çıkış yapılmasına bakılmaksızın kişinin Amerika vizesi sahibi olması.
 • Aile olarak CAN Plus başvurusu yapılıyorsa, bütün aile bireylerinin yukarıdaki kriterleri karşılaması gerekmektedir ya da geçerli vizeye sahip olmaları şartı vardır.

Kanada Vizesi için Gerekli Evraklar 

 • En az 6 ay geçerli pasaport ( Eğer varsa eski pasaportlar )
 • Vize başvuru formları( 18 yaşından büyük herkes için “Additional Family Information”)
 • Fotoğraf: Son 6 ay içinde çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf.
 • Vize başvuru ücreti: Vize başvuru ücretinin yatırıldığını gösteren Garanti Bankası dekontu
 • Okul kabul belgesiGideceğiniz eğitim kuruluşundan alınmış olan; program bedelini, nerede kalacağınızı, konaklamanızın bedelini, haftada kaç saat ders alacağınızı ve programınızın hangi tarihler arasında olacağını gösterir kabul belgesi.
 • Okul, konaklama ve diğer masraflarınızı karşılayabileceğinizi gösteren maddi destek bilgileri. ( Kişi başına ve eğitim yılı başına 10,000 Kanada Doları. )
 • Kendinize ya da eğitim masraflarını karşılayacak olan kişiye ait maaş bordrosu, hizmet süresi, sosyal sigorta kayıt bilgilerini içeren çalışma belgesi, ticari sicil kaydı, vergi levhası, son bir yıl içindeki banka dökümleri
 • Tapularınız, araba ruhsatları ve kredi kartlarının fotokopisi
 • Çalışma saatleri içinde ulaşılabilecek telefon numaraları
 • Eğer şu anda başka bir ülkede ikamet ediyorsanız ve Öğrenci izni ya da geçici oturma izniniz varsa vize durumunuzu gösteren evrağın bir fotokopisi
 • Kanada’da seçtiğiniz okulun meslek ve hayatınızın hedeflerine uygunluğunu dile getiren ve Kanada sonrası için yaptığınız planları açıklayan bir niyet mektubu.(İngilizce )
 • Ziyaretçi vizesi ise ziyaretin amacını açıklayan bilgi (İngilizce )
 • Kendi başına seyahat edecek 18 yaşından küçük çocuklar için noterde hazırlanmış anne, baba ve Kanada’da çocuğun mesuliyetini üstlenen kişi tarafından imzalanmış belge.
 • Hala öğrenciyseniz; Diploma veya öğrenci belgesi, transkript. Eğer Türkiye’de bir dil kursuna gittiyseniz oradan alınmış bir mektup. Varsa sertifikalar.
 • Çalışıyorsanız, işyerinizden izin mektubu ve dönüşte aynı işyerinde çalışacaksanız referans mektubu, son 3 ayın maaş ve sigorta bilgileri, işe giriş bildirgesi.
 • Savcılıktan sabıkası olmadığına dair iyi hal kağıdı
 • Vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Askerliğinizi yaptıysanız tamamladığınıza dair terhis belgesi
 • Evli iseniz; Evlilik Cüzdanı, eşinizin ve çocuklarınızın kimlik fotokopileri
 • Eski işverenlerden, öğretmenlerden alınmış referans mektupları

Kanada Vizesi ile Amerika’ya Gidilir mi ?

 

Kanada Vizesi alan Türkiye Cumhuriyeti yada diğer ülkelerin vatandaşları Amerika’ya Amerika Vizeleri olmadan giriş yapamamaktadırlar. Aynı durum Amerika vizesi olanlar içinde geçerlidir. Amerika Vizesi olanlar Kanada Vizesi olmadan Kanada’ya giriş yapamamaktadır.Her iki durumda da mutlaka vize almak gerekmektedir.

ETA Kanada Vizesi Nedir ?

Kanada Göçmenlik Bakanlığı tarafından kabul edilen başvurularda geçerli süre ve istenilen evraklara sahip olan kişilere başvuru yapma hakkı tanınmıştır.

eTa başvuruları gerçekleştirilirken adımların dikkatli atılması süreç için oldukça büyük öneme sahiptir. Birçok farklı soru eTA vizesi süresince kişilere sorulmaktadır.

Gerçekleştirdiğimiz birçok başvuru kısa süre içerisinde onaylanırken, ender durumlarda bu süreç uzamaktadır. Ancak bu çok sık karşılaşılan bir durum değiştir.

eTA Kanada Vizesi Hangi Ülkeleri Kapsamaktadır 

Aşağıdaki liste değişiklik gösterebilmektedir. Detaylı bilgi sahibi olmak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Tüm Avrupa Birliği Ülkeleri (Bulgaristan dahil!)

Andorra
Avustralya
Bahamalar
Barbados
Brezilya
Brunei
Şili
Hong Kong
İzlanda
İsrail
Japonya
Lihtenştayn
Meksika
Monako
Yeni Zelanda
Norveç
Papua Yeni Gine
Samoa
San Marino
Singapur
Solomon Adaları
Güney Kore
İsviçre
Tayvan
ABD
Vatikan

Aşağıdaki bilgi formunu doldurun; Kanada Vizesi İçin Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Arasın!

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*