Rocky Mountain School District , dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilere güzel British Columbia, Kanada’da yaşama ve öğrenme fırsatı sunar. Programa katılan okul bölgeleri arasında 5 numaralı Okul Bölgesi (Güneydoğu Kootenay), 6 numaralı Okul Bölgesi (Rocky Dağı) ve 19 numaralı Okul Bölgesi (Revelstoke) bulunmaktadır. RMISP, akademik mükemmellik, kültürel değişim ve İngilizce dil edinimine adanmış özel ev sahibi okullarda Kanadalı ve uluslararası öğrenciler arasındaki dostlukları teşvik ederek yurtdışında eğitim deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmıştır. Öğrenciler programa genellikle Eylül ve Şubat aylarında başlarken, diğer başlangıç ​​tarihleri ​​de kabul edilebilir.

RMISP, iki ev sahibi okul bölgesinin birinci sınıf dağlık konumlarının sağladığı benzersiz eğlence fırsatlarını etkinleştirmeye ve keşfetmeye adanmıştır. Outdoor Education ve Ski Patrol gibi benzersiz seçmeli kurslar, uluslararası öğrencilerimize inanılmaz deneyimsel öğrenme fırsatları sunar. Diğer popüler seçmeli dersler arasında Adli Bilimler (CSI tipi kurs), Atçılık Çalışmaları (lisede atlar), Mutfak Sanatları (şef eğitimi), Dijital Medya ve Web Tasarımı, SuperFit, İtfaiye ve Turizm bulunmaktadır. Spor kursları buz hokeyi, futbol ve voleybolu içerir.

Rocky Mountain School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1987

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı, Kış Kampı

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme, Spor

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı: 35

Uluslararası öğrenciler için liseler:  7

Toplam Öğrenci:  9000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  200

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Canadian Rockies Uluslararası Havaalanı (YXC) ve Kelowna Uluslararası Havaalanı (YLW)

Rocky Mountain Nerede

Öğrenciler Revelstoke, Golden, Invermere, Kimberley, Cranbrook, Fernie ve Sparwood topluluklarına yerleştirilir. Yedi dağ kasabasının / şehrin tümü, Revelstoke Mountain Resort, Kicking Horse Mountain Resort, Panorama Mountain Resort, Kimberley Alpine Resort ve Fernie Alpine Resort’ta muhteşem yokuş aşağı kayak ve snowboard gibi birinci sınıf rekreasyon fırsatlarına kolay erişime sahiptir. British Columbia bölgemiz, doğal güzelliği ve yaşam kalitesi ile ünlüdür.

Neden Kanada Liseleri ?

Konaklama

Aile yanında kalmaya ihtiyaç duyan öğrenciler, dikkatlice seçilmiş ev sahibi ailelerin yanına, okullarına veya belirlenmiş bir okul otobüsü durağına yürüme mesafesinde yerleştirilir. Ev sahibi ailelerimiz, Rocky Mountain Uluslararası Öğrenci Programında yurtdışında eğitim deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır. Programımıza aktif ve coşkulu katılımları, her öğrencinin kültürel deneyimini geliştirir ve Kanada’daki zamanlarını en üst düzeye çıkarmalarını sağlar. Yerleşimler, her topluluktaki belirlenmiş bir Aile Yanı Koordinatörü tarafından denetlenir ve desteklenir.

Faaliyetler

Rocky Mountain Uluslararası Öğrenci Programı, her öğrencinin kültürel ve eğlence deneyimini en üst düzeye çıkarmak için tasarlanmış çok çeşitli etkinliklere, etkinliklere ve gezilere sponsorluk yapar. Her ay aşağıdaki gibi en az bir ücretsiz aktivite veya gezi vardır:

Eylül: Nehir raftingi ve Calgary, Alberta gezisi
Ekim: Kaplıcalara yürüyüş
Kasım: Curling
Aralık: Kayak / snowboard günü
Ocak: Köpek kızağı
Şubat: Kayak / snowboard günü
Mart: West Edmonton Alışveriş Merkezi Gezisi
Nisan: Açık hava macera günü
Mayıs : Kano / kayak
Haziran: Yıl sonu barbekü plaj partisi

Columbia Icefields gezisi, NHL hokey oyunu ve daha fazlası dahil olmak üzere ek ücrete dayalı geziler ve etkinlikler de sunulmaktadır!

Rocky Mountain School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Yıl Boyunca Devam Etmektedir.

Son Başvuru Tarihleri:  değişken

Başvuru Ücreti: 500 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 14,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,250 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  500 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 1.050 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  1000 $

Yıllık Velayet Ücreti:  Yok

Yukarıdaki tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!