Victoria’s Sooke School Board (No. 62) Colwood, Langford, Highlands ve Bear Mountain’daki Greater Victoria Westshore topluluklarının yanı sıra Sooke sahil topluluğuna hizmet vermektedir. İlçe, ilin en hızlı büyüyen okul bölgelerinden biridir.

Sooke Okulları, akademik ve seçmeli dersleri içeren kapsamlı bir müfredat sunar. Matematik, Kimya, Fizik, Biyoloji, Çevre Çalışmaları, İngiliz Edebiyatı, Sosyal Bilimler, Tarih, Coğrafya ve Fransızca, İspanyolca ve Japonca gibi yabancı dil seçenekleri standart akademik derslerdir. Seçmeli dersler İşletme Eğitimi (Muhasebe, Girişimcilik, Pazarlama), Bilgisayar Bilimi, Güzel Sanatlar (Drama, Müzikal Tiyatro, Görsel Sanatlar, Müzik Grubu) ve Uygulamalı Beceriler (Gıda Çalışmaları, Teknik Eğitim, Kozmetoloji) derslerini içerir. Çeşitli Gelişmiş Yerleştirme (AP) kursları mevcuttur.

Akademi Programları ayrıca Hokey, Futbol, ​​Dans, Ragbi, Beyzbol ve Atçılık Çalışmaları (At Binme) alanlarında uzmanlık eğitimi sunar. Fransızca Dil becerilerine sahip öğrenciler için Fransızca Daldırma kursları mevcuttur.

Sooke School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1989

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Yaz Kampı

Uzmanlaşmış Programlar:  Fransız Daldırma, İleri Yerleştirme, Futbol, ​​Dans, Buz Hokeyi, Akademiler, Atçılık Çalışmaları, Kozmetoloji, Mutfak Sanatları.

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  26

Uluslararası öğrenciler için liseler:  3

Toplam Öğrenci:  9000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  250

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Victoria Uluslararası Havaalanı

Neden Kanada Liseleri ?

Victoria Nerede

Victoria, British Columbia’nın başkentidir. Kanada’nın en ılıman iklimlerinden birinde, Vancouver Adası’nın güney ucunda, en düşük yağış ve Kanada’nın Batı Kıyısı’ndaki en güneşli iklim ile yer alır. Bölge, okyanus manzarası ve yıl boyunca dinlence fırsatları ile ünlüdür. İki mükemmel üniversiteye ve iki koleje ev sahipliği yapan şehir, sakinlerinin öğrenmeye, kültürel etkinliklere ve toplum katılımına bağlılığı nedeniyle yakın zamanda Kanada’nın “En Akıllı Şehri” olarak adlandırıldı. Kanada’nın kişi başına en yüksek gelirlerinden biri ve Birleşmiş Milletler ölçütüne göre dünyanın en iyilerinden biri olan bir yaşam kalitesi ile Greater Victoria bölgesi, insanlara yaşamak ve öğrenmek için olağanüstü fırsatlar sunuyor.

Ortalama gündüz sıcaklıkları Temmuz ayında 22 C ° / 71 ° F ile Aralık ayında 7 ° C / 45 ° F arasında değişmektedir. Victoria’nın yıl boyunca golf, balina izleme, balık tutma, ata binme, bisiklete binme, dalış, sörf, doğa yürüyüşü, vahşi yaşam izleme, kano, kano ve çok daha fazlasını sunduğu gerçeğiyle birlikte havamız, “Garden City” yi ideal hale getiriyor yılın herhangi bir zamanında hedef.

Greater Victoria bölgesinin nüfusu öncelikle Avrupa soyundandır. Sooke Okulları öğrencilerinin% 1’inden daha azı, okullarında ESL öğrencilerine ihtiyaç duyar ve bu da gerçek bir İngilizce dil deneyimi arayan Uluslararası Öğrenciler için eksiksiz bir daldırma deneyimi sunar.

Sooke School District Konaklama

Sooke School District, öğrencileri ilgi alanları ve öğrencilerinkine benzer aktivite seviyelerine sahip ailelerle eşleştiren ve yerleştiren kendi denetimli Aile Yanı Programını sunar. Aileler özenle seçilir ve mülakatlar yapılır. Bir aile onaylanmadan önce ev teftişi tamamlanır. Adli sicil kontrolü tamamlanmalı ve referans mektupları sunulmalıdır. Programa yeni katılan ev sahibi aileler, öğrencinin gelişinden önce bir oryantasyon eğitimine katılmalıdır. Ev sahibi aileler, öğrenciyi tüm aile faaliyetlerine dahil etmeye teşvik edilir. Aile ile birlikte toplum dışına onaylanmış seyahat, öğrencinin deneyimini zenginleştirir. Ev sahibi ailelerimiz tarafından sunulan destek ve rehberlik, öğrencileri yeni topluluklarına hızla uyum sağlamaya teşvik eder. Program ve bölge personeli, öğrencinin akademik desteğinde ev sahibi ailelere yardımcı olur, sosyal ve dil öğrenme gelişimi. Program personeli, öğrenci, aileler ve denizaşırı danışmanlarla düzenli iletişim kurar. Program personeli ve bağlı kuruluşlar, gerektiğinde, Almanca, Fransızca, Japonca, Mandarin ve İspanyolca dillerinde öğrencinin ana dilinde destek sağlar.

Faaliyetler

Sooke School District, çeşitli kulüpler, sporlar ve öğrenci liderliği fırsatları sunar. Öğrenciler ayrıca Voleybol, Basketbol, ​​Rugby, Futbol, ​​Futbol, ​​Golf, Kros Koşusu, Badminton, Kürek, Binicilik ve Atletizmde okul sporlarına katılabilirler. Öğrenciler spor takımlarına katılmak için yarışabilirler. Buna ek olarak, Uluslararası Öğrenciler, Whistler Dağı ve Mt.’de kayak veya snowboard yapmayı içerebilen çok çeşitli Uluslararası program aktivitelerine katılmaya teşvik edilir. Washington, Vancouver ve Seattle’a gece ve gündüz gezileri, Tofino’ya bir “batı kıyısı” macera gezisi ve curling, yürüyüş, lazer etiketi, müze ziyaretleri ve profesyonel bir hokey ve profesyonel lakros oyunlarına katılım gibi yerel etkinlikler.

Sooke School District Fiyatları

Son Başvuru Tarihleri:  Devam ediyor (31 Mart tercih edilir)

Başvuru Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 13,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 6,750 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 925 $

Program Ücreti:  1.550 $ (okul otobüsü ulaşımı (gerektiğinde), aile yanında konaklama / destek,
Victoria havaalanı veya Swartz Bay feribot terminaline geliş / gidiş ulaşım, ücretsiz
velayet, denetimli faaliyetler programımıza erişim ve sağlık sigortası dahildir)

*Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

*Ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Güncel ücretleri öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!