Burnaby School District, uluslararası öğrencilere ilkokul ve liselerde Kanadalı öğrencilerle birlikte eğitim fırsatı sunuyor. Çoğu uluslararası öğrenci, Kanada ve Kuzey Amerika’daki en iyi üniversitelere girişleri olan Dogwood Diploması ile mezun olur. Ayrıca, 5 veya 10 aylık kısa süreli bir Kanada lise deneyim programı ve Temmuz / Ağustos aylarında 2 – 5 haftalık Akademik İngilizce yaz Programı sunuyoruz.

Burnaby Okul Bölgesi, akademik programları ve başarılarıyla gurur duymaktadır. Kanada’daki en büyük Gelişmiş Yerleştirme (AP) programına sahiptir ve aynı zamanda prestijli AP Capstone Diploması sunar. Burnaby’deki Görsel ve Sahne Sanatları programı, Britanya Kolombiyası’ndaki en çeşitli programdır. Burnaby öğrencileri sporda mükemmeldir ve birçok okul takımı yerel, il ve ulusal şampiyonluklar kazanmıştır.

Dört spor akademisi – Futbol, ​​Basketbol, ​​Buz Hokeyi ve Yüzme – lisede okurken profesyonel koçlarla antrenman yapmak isteyen öğrencileri kabul eder. Okullar en iyi tesislere sahiptir – bilim, bilgisayar ve endüstriyel teknoloji laboratuvarları, kütüphaneler, tiyatrolar, medya stüdyoları, sanat stüdyoları, dans stüdyoları, spor salonları, TV ve ses kayıt stüdyoları ve kafeteryalar.

Okullar, Burnaby Okul Bölgesi gibi uluslararası öğrencilerine mükemmel destek sunar. Burnaby’nin ESL programı, British Columbia’daki en iyilerden biridir ve uluslararası öğrencilere başarılı olmaları için ihtiyaç duydukları yardımı sağlar.

Burnaby School District Programları

Program Kuruluş: 2002

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları: French Immersion, Advanced Placement, SportsTech Academies, Fine Arts Educational

Eğitim Dili / Dilleri: İngilizce

Toplam okul sayısı: 49

Uluslararası öğrenciler için liseler: 8

Toplam Öğrenci: 24000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 1250

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı

Burnaby Nerede

Burnaby, Vancouver şehir merkezine 20 dakika uzaklıkta, Greater Vancouver’ın merkezinde yer almaktadır. Burnaby, taze, temiz ve ferah bir ortamla birlikte en iyi şehir yaşamını sunar. Burnaby’nin% 25’i yeşil alanlara ayrılmıştır – parklar, göller, yürüyüş parkurları, bahçeler. Yaz aylarında yürüyüş ve dağ bisikleti ve kışın kayak ile ünlü üç yerel dağ Burnaby’ye sadece 35 dakika uzaklıktadır. İklim, Kanada’nın en ılıman iklimlerinden biridir. Kanada’nın 2. büyük alışveriş merkezi Burnaby’de bulunuyor.

Ayrıca Burnaby’de sinema salonları, kafeler, restoranlar, özel ders akademileri, kütüphaneler, rekreasyon merkezleri, yüzme havuzları, buz sahaları, spor sahaları, golf sahaları ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Toplu taşıma, sakinlerin Burnaby ve Greater Vancouver çevresinde kolayca dolaşmalarına olanak tanır. Burnaby, kısa süre önce Kanada’nın en iyi koşulan şehri seçildi.

Konaklama Seçenekleri

Aile yanında konaklama ekibimiz öğrenci için doğru aileyi bulacaktır ve gerektiğinde yardım ve destek sunmak için oradadır. Aileler sıcak, sevecen bir ortam sağlar ve aile yanında kalan ebeveyn aynı zamanda velidir. Öğrencilerin özel bir yatak odası vardır, ancak evin geri kalanını aileyle paylaşırlar. Günde üç öğün yemek artı sağlıklı atıştırmalıklar sunulmaktadır.

Aile başına en fazla 2 uluslararası öğrenci ve öğrencinin ana dilini konuşan hiç kimse yok. Aileler, öğrencinin okuluna kısa bir mesafede yer almaktadır.

Faaliyetler

Her okul çok çeşitli kulüp aktivitelerine sahiptir – spor (kayak, dağ bisikleti, basketbol, ​​futbol, ​​voleybol ve daha fazlası), müzik, dans, tiyatro, gönüllülük, bilgisayarlar vb. Bu, uluslararası öğrencilerin arkadaşlık kurmaları için mükemmel bir yoldur. Kanadalı öğrenciler. Kulüpler genellikle okuldan sonra yapılır ve bir okul personeli tarafından desteklenir; ancak, bazı kulüpler öğle yemeği saatinde veya okuldan önce açılmaktadır. Okul yılı boyunca Whistler, Victoria, Rocky Dağları gibi yerlere geziler düzenlenir.

Kanada liseleri ücretli mi ?

Burnaby School District Fiyatları

Giriş Tarihleri: Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: son tarih yok

Başvuru Ücreti: 200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 14,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,250 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 550 $ (bir yıl), 475 $ (bir dönem)

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 950 $

Yıllık Velayet Ücreti: 525 $ (bir yıl), 375 $ (bir dönem)

Havaalanından karşılama : 100 $

Ücretler Kanada Doları cinsindendir.

 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!