Central Okanagan School District eyaletteki en büyük 5. bölge olup Kelowna, Peachland, West Kelowna ve Lake Country topluluklarını içerir. 22.500 Kanadalı öğrenciden oluşan artan okul nüfusuyla, 31 ilkokulumuz, 7 ortaokulumuz ve 5 lise, akademik ve seçmeli derslerin yanı sıra çok çeşitli müfredat dışı fırsatlar içeren kapsamlı bir müfredat sunmaktadır. Okul matematik, fen bilimleri, İngilizce, yabancı diller ve sosyal bilgiler alanlarında çok seviyeli akademik kurslar ve işletme eğitimi, bilgisayar çalışmaları, güzel sanatlar, müzik, dans, liderlik, beden eğitimi, ev ekonomisi, teknoloji eğitiminde çok sayıda seçmeli seçenek sunmaktadır. , tasarım ve kariyer.

Bölge ayrıca Vancouver bölgesi dışında en fazla sayıda Gelişmiş Yerleştirme (AP) kursu sunmaktadır. Beyzbol, golf, itfaiye, hokey, futbol, ​​cankurtaran ve yüzme alanlarındaki akademilerimiz öğrenciler arasında popülerdir. Bazı okullarda Ortaçağ Cephaneliği, Gazetecilik, Karma Dövüş Sanatları, Müzikal Tiyatro, Siber Güvenlik, Açık Hava Eğitimi ve Fransız Daldırma gibi benzersiz kurslar sunulmaktadır. Programımızda, öğrencileri İngilizce dil gelişimlerinde destekleyen uzman bir ELL öğretmenleri ekibi bulunmaktadır. Okullarımızın tamamı moderndir ve tam donanımlı bilgisayar laboratuarları, fen laboratuvarları, spor salonları, tiyatrolar ve diğer özel tesislerle güncel tesislere sahiptir. ve Fransızca Daldırma bazı okullarda sunulmaktadır. Programımızda, öğrencileri İngilizce dil gelişimlerinde destekleyen uzman bir ELL öğretmenleri ekibi bulunmaktadır. Okullarımızın tamamı moderndir ve tam donanımlı bilgisayar laboratuarları, fen laboratuvarları, spor salonları, tiyatrolar ve diğer özel tesislerle güncel tesislere sahiptir. ve Fransızca Daldırma bazı okullarda sunulmaktadır. Programımızda, öğrencileri İngilizce dil gelişimlerinde destekleyen uzman bir ELL öğretmenleri ekibi bulunmaktadır. Okullarımızın tamamı moderndir ve tam donanımlı bilgisayar laboratuarları, fen laboratuvarları, spor salonları, tiyatrolar ve diğer özel tesislerle güncel tesislere sahiptir.

Program personelimiz, okul öğretmenlerimiz, müdürlerimiz ve ev sahibi aileler, öğrencilerin akademik olarak başarılı olmalarını, İngilizce dil becerilerini geliştirmelerini ve yurtdışındaki Kanada eğitim deneyimleriyle ilgili yaşam boyu olumlu anılarla kendi ülkelerine dönmelerini sağlamak için birlikte çalışır.

Central Okanagan School District Programları

Program Kuruluş: 2006

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlaşmış Programlar: Gelişmiş Yerleştirme Eğitimi

Eğitim Dili / Dilleri: İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı: 44

Uluslararası öğrenciler için liseler: 12

Toplam Öğrenci: 23.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 400

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: K-12 uluslararası öğrenci programına kabul edildi. Aile yanında konaklama programına 6 ila 12. Sınıflar kabul edildi.

En yakın havaalanı: Kelowna Uluslararası Havaalanı

Central Okanagan School District Lokasyonu

Central Okanagan School District, Kelowna, Vancouver’ın hemen doğusunda yer almaktadır. Hava yoluyla 40 dakikalık kısa bir mesafede, yaklaşık 130.000 kişilik nüfusu ile iç kısımdaki en büyük şehirdir. Zengin bir kültürel mirasa sahip güvenli bir alt kentsel topluluk olan Kelowna, görkemli bir manzara ile çevrilidir. Göller, parklar, dağlar, ormanlar, golf sahaları ve kayak tepeleri yıl boyunca dinlence fırsatları sunmaktadır. Okanagan Gölü’nde kayıkla gezmekten ve Big White’ın şampanya tozunda kayak yapmaktan, 30’dan fazla golf sahasından birinde golf oynamaktan Knox Dağı’nda yürüyüşe kadar herkes için bir şeyler var.

Tüm rekreasyon olanakları, mükemmel alışveriş imkanları, restoranları ve canlı sanat topluluğu ile Kelowna, Kanada’da yaşanacak en iyi yerlerden biridir. Central Okanagan’ın toplam nüfusu 175.000’den fazladır, ancak okullarında% 2’den az ESL öğrencisi vardır ve uluslararası öğrenciler için eksiksiz bir daldırma deneyimi sunar.

Konaklama

Bölgenin denetimli aile yanında kalma programı, öğrencilerin uyumlu değerlere sahip bir ailede eşleştirilmesini ve yerleştirilmesini sağlayacaktır. Öğrenciler tek ebeveynli aileleri, aynı yaştaki çocukları olan aileleri, daha küçük çocukları veya sadece yetişkinleri seçebilirler. Aile yanında konaklama personeli, ilgi alanlarını ve hobilerini karşılamak için her türlü çabayı gösterir. Aileler özenle seçilir ve mülakatlar yapılır. Bir aile onaylanmadan önce ev denetimi tamamlanır ve adli sicil araması tamamlanmalı ve referans mektupları sunulmalıdır. Programa yeni katılan ev sahibi aileler, öğrencinin gelişinden önce bir oryantasyon eğitimine katılmalıdır. Ev sahibi ailelerimiz tarafından sunulan destek ve rehberlik, öğrencilerin yeni toplumlarına hızlı bir şekilde uyum sağlamalarını sağlayacaktır. Ev sahibi aileler, öğrenciyi tüm aile etkinliklerine dahil etmeye teşvik edilir ve aile ile birlikte toplum dışına yapılan onaylı seyahat, öğrencinin deneyimini zenginleştirir. Program personeli, öğrenci, aileler ve danışmanlarımızla düzenli iletişim kurar.

Neden Kanada Liseleri ?

Aktiviteler

Uluslararası öğrenciler, okullarına tam olarak katılmaya teşvik edilir. Okullar Drama Kulübü, Çevre Kulübü, Ödev Kulübü, Bilgisayar Kulübü, Münazara Kulübü, Satranç Kulübü, Scrapbooking Kulübü, Bilim Kulübü ve Küresel Hizmet Kulübü sunabilir. Öğrenciler ayrıca basketbol, ​​badminton, arazi koşusu, golf, rugby, yüzme, tenis, frizbi, voleybol, güreş ve atletizm alanlarında okul sporlarına katılabilirler. Öğrenciler spor takımlarına katılmak için yarışabilirler.

Buna ek olarak, uluslararası öğrencilerin programın aylık aktivitelerine katılmaları teşvik edilir: öğrenciler ve ev sahibi aileler için barbekü, mevsimlik aktiviteler, curling, su sporları, bowling, kar ayakkabısıyla yürüyüş, kar tüpü ve gezi. Vancouver, Victoria, Rocky Dağları ve Banff’a tam denetimli geziler de mevcuttur.

Central Okanagan School District Fiyatları

Giriş Tarihleri: Tam sınıf öğrencileri için Eylül girişi. Dönem öğrencileri için Eylül ve Şubat. Alanın izin verdiği ölçüde kısa dönemli öğrenciler için sürekli alım

Son Başvuru Tarihleri: Açık

Başvuru Ücreti: 200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 13,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 400 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 900 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 900 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmektedir.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!