New Westminster School District, 1987’den beri uluslararası öğrencilere ev sahipliği yapıyor ve Kanada’da uluslararası öğrencileri kabul eden ilk devlet okulu bölgelerinden biriydik. Bugün, dünyanın her yerinden öğrencileri çeşitli uzun vadeli ve kısa vadeli programlarımıza davet ediyoruz. Öğrencilerimizin her birinin olumlu ve unutulmaz bir yurtdışı eğitim deneyimi yaşamasını sağlamak için, İngilizce dersleri, aile yanında konaklama, danışmanlık ve Çince, Korece ve Japonca için çeviri dahil olmak üzere kapsamlı destek hizmetleri sunuyoruz.

Neden Kanada Liseleri ?

Eğitim Programları: Kaliteli Kanada Eğitimi

New Westminster Okul Bölgesi, uluslararası öğrencilere çeşitli akademik ve uygulamalı dil eğitimi seçenekleri sunar. Uluslararası öğrenciler, kendilerini Kanada sınıflarına veya kısa süreli İngilizce dil programlarına entegre eden uzun vadeli akademik bir programa kaydolabilirler.

Uzun Vadeli Programlar: Başlangıç, Orta ve Orta

Uluslararası Eğitim Programı, Anaokulundan 12. Sınıfa kadar (5-18 yaş) öğrenciler için uzun vadeli akademik çalışmalar sağlar. Öğrencilerin bir sömestr, bir yıl boyunca eğitim görmelerine veya liseyi bitirmelerine izin veren birkaç uzun vadeli programımız var. Normal okul yılı her Eylül’de başlar ve Haziran’da biter. Ancak, uluslararası öğrenciler okula Eylül veya Ocak (ilkokul / ortaokul) veya Şubat (lise) aylarında girebilirler. Uzun süreli öğrenciler derin bir daldırma deneyimi yaşayacaklar. Sözlü ve yazılı İngilizceleri hızla gelişir ve Kanada yaşam tarzı, kültürü ve eğitim sistemi konusunda rahat olurlar.

New Westminster School District Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1987

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, bir Dönem, Kısa Süreli grup programları

Uzmanlaşmış Programlar:  Fransız Daldırma, Uluslararası Bakalorya, New Westminster Okul Bölgesi Tarafından Yönetilen Aile Yanı Programı

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  12

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci: 7,755

Toplam Uluslararası Öğrenci: 100+

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı:  Vancouver Uluslararası Havaalanı

New Westminster Nerede

New Westminster, Batı Kanada’nın en büyük şehri olan Metro Vancouver’ın bir parçasıdır. Pasifik kıyısında yer alan Greater Vancouver, birçok kişi tarafından ziyaret etmek ve yaşamak için dünyanın en iyi 10 şehrinden biri olarak değerlendirilen heyecan verici, güzel, kozmopolit ve uluslararası bir şehirdir. Aynı zamanda, sıcak güneşli yazlar ve ılıman kışlar ile Kanada’nın en ılıman havalarından bazılarına sahiptir.

New Westminster, büyük şehir içinde küçük bir şehir gibidir. British Columbia’nın en eski şehri ve ilk başkenti olan New Westminster, güçlü bir tarih, topluluk ve kültür anlayışına sahiptir. Çok cana yakın, rahat ve güvenli bir şehir ve neredeyse her şey yürüme mesafesinde elverişli bir konumda. New Westminster’daki insanlar büyük şehrin alışverişini ve heyecanını istediklerinde, sık sık SkyTrain monorayını Metrotown’a (9 dakika) veya Vancouver şehir merkezine (25 dakika) götürüyoruz.

Konaklama

New Westminster Okul Bölgesi, Uluslararası Eğitim Programının tam zamanlı bir personeli tarafından yönetilen ve izlenen bir aile yanında kalma programı sunar. Bu hizmet, 8. sınıftan 12. sınıfa kadar devam eden öğrencilere açıktır. Aile yanında konaklama programının amacı, uluslararası öğrencilere, okul bölgemizdeki öğrenim süreleri boyunca onları destekleyebilecek ve onlara yardımcı olabilecek Kanadalı bir aile ile güvenli ve rahat bir konaklama sağlamaktır. Aile Yanı Yöneticisi, uluslararası öğrencileri ağırlamaya uygun olup olmadıklarını belirlemek için evleri denetlenen ve görüşme ve güvenlik kontrolünden geçmiş aileleri seçer.

Ev sahibi ailenin uygunluğu belirlendikten sonra, Aile Yanı Yöneticisi öğrenciyi öğrencinin aile yanında konaklama başvurusunda belirtilen tercihlere en uygun aileye yerleştirecektir. Bu nedenle, öğrencilerin aile yanında konaklama başvurusunu dikkatli ve eksiksiz bir şekilde tamamlamaları çok önemlidir. Aile Yanı Konaklama Müdürü, öğrenci başvurusunda olabildiğince çok tercihi eşleştirmeye çalışacaktır. Ancak, öğrenciler bazen tüm isteklerin eşleştirilemeyeceğinin farkında olmalıdır. Aile Yanı Konaklama Müdürü, öğrencilerin aile yanı programımızda bulunduğu süre boyunca öğrencileri ve aileleri izleyecektir. Bu, hem öğrenci hem de ev sahibi aile yükümlülüklerinin yerine getirilmesini sağlar.

Faaliyetler

New Westminster Okul Bölgesi okullarında spor, güzel sanatlar, bilgisayarlar ve toplum hizmetleri için çeşitli kulüpler bulunur. Buna ek olarak, New Westminster şehri yıl boyunca mükemmel rekreasyon tesisleri ve toplum programları sunmaktadır. En popüler yerel sporlar futbol, ​​basketbol, ​​buz hokeyi ve lakrostur. Uzun dönemli uluslararası öğrencilerin okul ve toplum faaliyetlerine katılmaları şiddetle tavsiye edilir. Okul etkinliklerine katılmak, İngilizce becerilerinizi geliştirmenin ve Kanadalı arkadaşlar edinmenin harika bir yoludur!

New Westminster School District Eğitim Ücretleri

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: 1 Eylül – 1 Kasım – Şubat

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 15,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,700 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  500 $ – Bir dönem Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 300 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 950 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 1000 $

Yıllık Velayet Ücreti:  Yok

Yukarıda yer alan ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!