Nechako Lakes School District hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. British Columbia’nın güzel merkezinde bulunan School District 91, uluslararası öğrencilerimiz için benzersiz, kişiselleştirilmiş ve gerçek bir İngilizce daldırma deneyimi sunuyor. Dünya standartlarındaki okullarımız, liseden sonra birçok seçeneğe sahip güçlü mezunlar yetiştiren çeşitli eğitim ve müfredat dışı programlar sunar.

Birinci sınıf bir eğitim ve daldırma deneyimi yaratmaya odaklanmamız, ev sahibi ailelerimiz, öğretmenlerimiz ve topluluklarımız tarafından paylaşılmaktadır. Daha küçük, kişiselleştirilmiş bir program oluşturmaya odaklanmamız nedeniyle, öğrencilerin aileleriyle düzenli olarak iletişim kuruyor ve benzersiz Kanada deneyimleri sağlamak için öğrencilerimizin okul ve toplum etkinliklerine katılmalarını sağlıyoruz.

Mezunlarımızın kalitesiyle gurur duyuyoruz ve hem lise yolculuklarını hem de üniversiteye ve ötesine geçişlerini desteklemek için uluslararası öğrencilerimizin her biriyle birlikte çalışıyoruz.

Nechako Lakes School District Programları

Kuruluş:  2011

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca (K-8)

Toplam okul sayısı:  16

Uluslararası öğrenciler için liseler:  2

Toplam Öğrenci:  4000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 7

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Prince George – YXS

Nechako Lakes Nerede

Nechako Lakes Okul Bölgesi, Britanya Kolumbiyası’nın kuzeyindeki 70.000 kilometrekareden fazla alanı kaplamaktadır. İlin bu bölümünde çok sayıda güzel göl, nehir, orman ve dağ vardır. Tarım, Ormancılık, Madencilik ve Turizm bölgenin ekonomik temelini oluşturmaktadır. Okul Bölgemiz Vanderhoof, Fort St James, Fraser Gölü ve Burns Gölü topluluklarından oluşmaktadır.

İki saat içinde, plana göre bir saat ve arabayla bir saat içinde, dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler düzenli olarak Nechako Gölleri bölgesini ziyaret eder.

Uluslararası öğrencilere, gerçek bir İngilizce daldırma ortamını yaşarken küçük, güvenli toplulukları deneyimlemek için eşsiz bir fırsat sunulur. Dünyanın dört bir yanından gelen öğrenciler, zengin tarım topluluğumuzu keşfetmek ve onlarla ilişki kurmak için bölgemizdeki muazzam fırsatların tadını çıkardılar.

Konaklama

Tüm uluslararası öğrencilerimizin okul bölgemizdeki tüm kayıtları boyunca bir aile yanında kalmaları gerekmektedir. Öğrencilerimize Kanada kültürünü yaşarken normal aile hayatına katılmaları için evler ve fırsatlar sağlayan ev sahibi aileleri dikkatle tarıyor ve seçiyoruz. Öğrencilerimiz ve aileleri, ev sahibi aile deneyiminden ne kadar keyif aldıkları hakkında sık sık yorum yaparlar. Mümkün olduğunca ilgi ve tercihlere göre öğrencilerimiz için ev sahibi aile deneyimini kişiselleştirmeye çalışıyoruz.

Ev sahibi aileler için ev ziyaretleri, sabıka kaydı kontrolleri, devam eden destek ve düzenli takibi içeren kapsamlı bir sürecimiz var.

Faaliyetler

Tüm liselerimiz, kapsamlı atletizmden güzel sanatlara kadar çeşitli müfredat dışı etkinlikler sunar. Uluslararası Programımız, tüm öğrencilerimizin dönem başına en az bir müfredat dışı seçeneğe programlanmasını sağlamak için lise danışmanlarıyla birlikte çalışır. Öğrencilerimiz futbol, ​​güreş, basketbol, ​​kros koşusu, tezahürat liderliği ve badminton gibi çeşitli atletik takımlara katıldılar. Öğrencilerimiz için güzel sanatlar etkinlikleri arasında dans ve tiyatro prodüksiyonları yer almaktadır. Son zamanlarda, liselerimizden birinde rekabetçi bir ‘video oyunları’ kulübüne katılan çok sayıda uluslararası öğrencimiz var.

Yukarıdaki okul etkinliklerine ek olarak, uluslararası öğrencilerimize her yıl 1-2 ‘Canadiana’ etkinliği verilmektedir ve bunlar, çok günlük kano / kamp gezileri, yokuş aşağı kayak gezileri ve öğrencilerin sığır gezisine katıldığı bir çiftlik deneyimini içermektedir.

Nechako Lakes School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  1 Eylül ve 1 Şubat

Son Başvuru Tarihleri: 15 Haziran – 15 Kasım

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,900 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  300 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  900 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  740 $ / yıl

Yıllık Saklama Ücreti:  Dahil

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden listelenmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!