Abbotsford School District, Kanada’nın ödüllü liselerinden birisidir. Kanada lise başvurularınızı Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla birlikte güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Uluslararası öğrencilerimizin çoğu Kanada, Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın dört bir yanındaki iyi üniversitelerde eğitim görmeye devam ediyor. Tüm okullar uzman ESL eğitimi sağlar. Modern tesislerde en son ekipman ve yöntemleri kullanarak üst düzey akademik, teknoloji, sanat ve ESL kursları veriyoruz. Uluslararası Bakalorya (IB), İleri Yerleştirme (AP) ve 3D Mimarlık ve Mühendislik, Havacılık, Film (Kanada 2017 ve 2019’da en iyi program), Animasyon, İşletme, Güzel Sanatlar, Sahne Sanatları dahil olmak üzere çok çeşitli seçmeli dersler sunuyoruz. Spor Akademileri (Futbol, ​​Golf, Buz Hokeyi, Beyzbol / Softbol).

Öğrenciler Akademik Yarışmalara katılabilir veya birçok kulübümüze ve rekreasyon faaliyetlerimize katılmanın keyfini çıkarabilirler. Abbotsford, uluslararası öğrencileri ağırlayan çok çeşitli güçlü spor takımlarına sahiptir. Eşsiz öğrenci desteğimizle gurur duyuyoruz. Destekleyici okul danışmanlarına ek olarak, öğrencilerin performans gösterdiğinden emin olmak için öğrenciler, öğretmenler ve aile yanında kalan aileler ile sürekli iletişim halinde olan ve çeşitli dilleri konuşan 9 tam zamanlı Uluslararası Asistanımız vardır.

Abbotsford School District Programları

Okulun Kuruluşu:  1995

Sunulan Programlar: Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem,

Eğitim Uzmanlık Programları: Fransızca, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar Eğitimi

Eğitim Dili / Dilleri: İngilizce

Toplam okul sayısı: 45

Uluslararası Öğrenciler için Liseler: 7

Toplam Öğrenci: 19,500

Toplam Uluslararası Öğrenci: 450

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler: K-12

En Yakın Havaalanı: Vancouver Uluslararası

Abbotsford Hangi Bölgede

Vancouver’dan arabayla sadece bir saatlik mesafede bulunan  Abbotsford  , Kanada’nın en hızlı büyüyen şehirlerinden biridir. Yakındaki dağlar, nehirler ve göllerle çevrili olan öğrenciler, büyük şehir tesislerine ve kolaylıklarına sahip davetkar bir banliyö bölgesinde yaşar ve eğitim görür ve hafta sonu otobüsle Vancouver’ı ziyaret edebilir.

Abbotsford Gerçekleri:

 • Nüfus: 140.000
 • Ortalama sıcaklıklar kışın 7 santigrat derece ile yazın 24 santigrat derece arasında değişir.
 •  Havacılık ve havacılığa dayalı çeşitli yerel ekonomi // film, televizyon ve etkinlikler // tarım // niş üretim // eğitim,
 •  Batı yakası Kanada, Kore, Japon, Vietnam, Yunan, Meksika, Hint, İtalyan, Tay ve Çin yemekleri dahil 200’den fazla  restoran
 • Yakındaki yerel etkinlikler arasında  kayak ,  dağ bisikleti ,  beyaz su raftingi ,  wakeboard parkı ,   golf ,  go-karting, mini golf  ve  su kaydırakları yer almaktadır.
 • Olanaklar arasında modern bir  hastane ,  iki alışveriş merkezi ,  VIP Movie Cineplex , ” kaçış odaları ” ve  birçok konserin, ticaret fuarının ve spor etkinliğinin ev sahipliği yaptığı Tradex yer alır . Şehirde yüzme, paten, spor salonları bulunan 2 büyük toplum merkezi var… Dövüş sanatları, dans ve müzik, spor salonları, yoga,

Konaklama Seçenekleri

Aile yanında kalmanın uluslararası deneyimin en önemli parçası olduğuna inanıyoruz , bu nedenle kendi aile yanı konaklama departmanımızı işletiyoruz. Abbotsford’da okurken 12 yaşında veya daha büyük uluslararası öğrenciler, özenle seçilmiş bir Kanadalı aile yanında kalabilirler. (12 yaşından küçük öğrenciler yasal ebeveyn (ler) i veya teyze, amca veya büyükanne veya büyükbaba gibi doğrudan bir akraba ile kalmalıdır.)

Ev sahibi aileler aynı anda en fazla 2 uluslararası öğrenci barındırır. Öğrencilerin kendi özel odaları vardır ve her zaman farklı dillere sahip ülkelerdendir. Aile yanında kalan tüm aileler yalnızca İngilizce konuşmalıdır. Çoğu öğrenci okula 20 dakika veya daha kısa sürede yürüyebilir / otobüsle gidebilir

Abbotsford’da aile yanında konaklama şunları içerir:

 • Öğrenciler gelmeden önce aile yanında kalma aile profilleri
 • Evde konaklama deneyimine nasıl hazırlanılacağına dair ipuçları
 • Okul başlamadan önce aile yanında konaklama oryantasyon toplantısı
 • Temiz, özel, tamamen mobilyalı yatak odası
 • Günde üç besleyici öğün için sağlanan yiyecek
 • Banyo, çamaşırhane ve diğer tesislere erişim
 • 24 saatlik acil durum iletişim numarası

Açık iletişim önemlidir

 • Aile yanında konaklama koordinatörlerimiz , öğrenciler ve aileler arasında net iletişimi kolaylaştırmak için Uluslararası Asistanlarımızla yakın bir şekilde çalışır, böylece olası zorlukları bulabilir ve bunlara hızla yanıt verebiliriz.

Kanada devlet liseleriyle, özel liseler arasındaki fark nedir ?

Faaliyetler

Şehrin sunduğu tüm aktivitelere ek olarak , okullarda çok sayıda spor takımı ve kulüp bulunmaktadır. HERHANGİ Abbotsford Okul Bölgesi Lisesi’nde Uluslararası öğrenciler okuldan sonra heyecanlı aktivitelere ile hafta sonları katılabilir  Açık Adventures Programı , Abbotsford Okul Bölgesi personeli tarafından düzenlenen ve denetlenen.

Kayak / snowboard – kaya tırmanışı – dağ yürüyüşü ve kampı – whitewater sal – dağ bisikleti – paintball oynayın – paddleboard / kano yelken ve yüzün …

Uluslararası öğrenciler ayrıca her sömestrde sunulan tam günlük gezilere katılabilirler:

Whistler Dağı  … dünyanın en iyi kayak merkezlerinden biridir.

Chinatown, Gastown, Stanley Park  dahil Vancouver bölgesi gezisi ve alışveriş / öğle yemeği için serbest zaman. (Programlama izin verdiğinde,  Vancouver Canucks  (profesyonel buz hokeyi)  veya  Vancouver  Whitecaps  (profesyonel futbol) da dahil edebiliriz)

Victoria City  – öğrenciler feribota binerek güzel Britanya Kolombiyası başkenti Victoria’yı, İç Liman, Royal BC Müzesi Balıkçı İskelesi, Hükümet caddesi ve eyalet hükümet binaları dahil Victoria’yı ziyaret eder.

İsteğe bağlı Parti Bahar Tatili Gezileri:   Muhteşem Rocky Dağları’na  4 gün / 3 gece gezi ve daha sonra ilkbaharda Vancouver Adası’ndaki Tofino’ya 3 gün / 2 gece gezi

Abbotsford School District Fiyatları

Giriş Tarihleri: Eylül 2020 ve Şubat 2021

Son Başvuru Tarihleri: Belirli bir son tarih yok

Başvuru Ücreti: 200 $ iade edilemez

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 14,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti: 450 $ iade edilemez

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 900 $

Yıllık Velayet Ücreti: Ücretsiz

Havaalanından Karşılama: 185 $

Ücretler Kanada Doları cinsindendir.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!