Surrey Schools; British Columbia’da, ebeveynlerin yüzde 85’inden fazlası standart bir müfredat ve devlet onaylı öğretmenler sunan halk eğitimini tercih ediyor. BC hükümeti tarafından iyi finanse edilen devlet okulu, heyecan verici bir akademik ve seçmeli ders seçkisinin yanı sıra müfredat dışı etkinlikleri zenginleştirmektedir.

Tüm Surrey okulları aynı yüksek standartta akademik ve seçmeli programlama sağlar, ancak Surrey Şehri içindeki boyut, uzmanlık ve konum açısından farklılık gösterir. Normal sınıflara entegre olan uluslararası öğrenciler, okul personeli ve dost canlısı Kanadalı öğrencilerden hoş bir destek alır. İhtiyaç duyulduğunda İkinci Dil Olarak İngilizce (ESL) eğitimi verilmektedir.

Tüm koşulları başarıyla tamamlayan uluslararası öğrenciler, BC Dogwood Diploması olarak bilinen bir mezuniyet diploması alırlar: yerel ortaokul öğrencilerine verilen aynı diploma.

Surrey Okul Bölgesi sayesinde, uluslararası öğrenciler iyi öğrenir ve yaşar; akademik başarıda güçlü bir temel elde etmek, güvenli, rahat ve sağlıklı bir Kanada yaşam tarzını birleştirir.

Surrey Schools Program Ayrıntıları

Kuruluş:  2001

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Mezuniyet

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Yerleştirme, Bilim Akademisi, Çevrimiçi Öğrenme ve Akademik Yaz Okulu

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  125

Uluslararası öğrenciler için liseler: 20

Toplam Öğrenci:  72.000+

Toplam Uluslararası Öğrenci:  1.200

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: Vancouver Uluslararası Havaalanı

Surrey Nerede

Surrey, “Parklar Şehri”, kırsal ve banliyö mahallelerinde altı farklı şehir merkezine sahiptir. White Rock Şehri, kumlu bir plaj, gezinti yeri, restoranlar ve mağazaların etrafında kümelenmiş sakin, okyanusa nazır bir bölgedir. Her iki topluluk da arkadaş canlısı ve aile odaklıdır. Hızlı toplu taşıma, Surrey’i Vancouver metropolüne bağlayarak uluslararası öğrencilerin bu dinamik şehrin avantajlarından yararlanmalarına olanak tanır.

Konaklama

Surrey Okulları aile yanında konaklama sağlamaz, ancak müşterileri yardım için aile yanında kalma hizmet sağlayıcısına yönlendirir. Bölge, aile yanında konaklama düzenlemelerinin BC İnsan Hakları Yasasına uygun olmasını sağlamayı taahhüt eder ve Davranış Kurallarını ihlal eden uluslararası öğrenciler tarafından ifade edilen talepler veya tercihler aile yanında konaklama hizmeti sağlayıcıları tarafından reddedilecektir. Bölge, uluslararası öğrencilerin İngilizce dil becerilerini geliştirmek için Kanada’ya geldiklerini ve tüm ev sahiplerinin evinde konuşulan birincil dil İngilizce olması gerektiğini kabul eder.

Surrey Schools Faaliyetler

Surrey ve White Rock, birinci sınıf spor tesislerinden en iyi performans alanlarına kadar çok çeşitli sanatsal ve atletik faaliyetler sunmaktadır. Surrey Bölgesi’nde öğrenciler Kanada’nın en sıcak ikliminin tadını çıkarabilirler. Bölgenin rahat yazları ve ılıman kışları golf, tenis, yürüyüş ve bisiklet için yıl boyunca fırsatlar sağlar. Yakındaki dağlar, okyanus ve göller ile popüler dinlence seçenekleri kayak, snowboard, yelken, yüzme ve balık tutmadır. Öğrenciler, müzik ve dramadan futbol, ​​futbol, ​​basketbol, ​​beyzbol, voleybol, hokey ve atletizm gibi müfredat dışı programlara, atletizm ve okul temelli kulüplere katılmaya teşvik edilir.

Neden Kanada Liseleri ? 

Surrey Schools Fiyatları

Giriş Tarihleri:   Eylül (hem İlköğretim hem de Ortaöğretim); Ocak (Temel ikinci dönem); Şubat (Orta öğretim ikinci yarıyıl)

Son Başvuru Tarihleri:   Eylül başlangıcı için 15 Mayıs; Ocak / Şubat başlangıcı için 31 Ekim

Başvuru Ücreti:  0 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 15,700 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 7,850 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  Surrey Okul Bölgesi aile yanında konaklama hizmetleri sağlamaz – geçerli değildir.

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  uygulanamaz.

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: öğrenim ücretlerine dahildir.

Yıllık Saklama Ücreti:   SD36 tarafından sağlanmamaktadır.

*Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

*Ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Güncel ücretleri öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!