LORD SELKIRK SCHOOL DIVISION

Louis Riel School Division

MOUNTAIN VIEW SCHOOL DIVISION

PEMBINA TRAILS SCHOOL DIVISION

RIVER EAST TRANSCONA SCHOOL DIVISION

St. James Assiniboia School Division

Study Manitoba School Divisions

Whitesell School District

Winnipeg School Division

Manitoba devlet liseleri, yabancı öğrenciler için en iyi eyaletlerden birisidir. Yalnızca ekonomik bir ortam değil, avantajlı eğitim maliyetleriyle avantajlar sunmaktadır. Kanada liseleri programlarında eğitim alırken en önemli maliyetlerden biriside konaklamadır. Manitoba eyaleti avantajlı konaklama maliyetleri sunmaktadır.

Neden Manitoba

 • Düşük eğitim maliyeti: Manitoba’da eğitim almanın en büyük avantajı nispeten daha avantajlı eğitim maliyetleridir. Manitoba eyaleti yüksek eğitim kalitesiyle kendini kanıtlamıştır. Manitoba devlet liseleri, uluslararası bir öğrenciyi yılda 10.000 C $ gibi düşük bir ücret karşılığında kabul edebilir ve Kanada’daki en prestijli üniversitelerden biri olan Manitoba Üniversitesi, yıllık 14.000 C $ ‘dan başlayan lisans programları sunmaktadır.
 • Manitoba’daki bir kolej veya üniversiteden mezun olan ve eyalette resmi bir iş bulan herhangi bir uluslararası öğrenci, gelir vergisi iadesi olarak 25.000 C $ ‘a kadar öğrenim ücretinin% 60’ına kadar geri alabilir.
 • Uluslararası öğrenciler Kanada’daki en iyi sigorta programlarından birinden yararlanma fırsatına sahiptir – Manitoba’da en az 6 ay okuduktan sonra öğrenciler ücretsiz sağlık sigortasından yararlanabilirler.
 • Manitoba, teknik uzmanlık (STEM) mezunlarının mezun olduktan hemen sonra Kanada göçmenlik  statüsü elde etmelerine olanak tanıyan kendi Eyalet Aday Programını (Manitoba Göçmen Aday Programı) geliştirdi.
 • Winnipeg, eyaletin en büyük şehridir. Eyalet nüfusunun yarısına ev sahipliği yapmaktadır. Eyaletin finans merkezidir. Boeing ve BristolAerospace gibi önemli firmalara ev sahipliği yapmaktadır.
 • Çalışmak isteyen veliler için makul miktarda maaş alabilirler. Manitoba’da minumum saatlik çalışma ücreti 10.70 Kanada Dolarıdır.
 • Düşük işsizlik oranına sahiptir. Manitoba ekonomisi istikrarlı ve sürekli büyümektedir. Eyalet, mezunlarının hızlı iş bulmasıyla tanınır.
 • Ilımlı iklim ve pitoresk doğa, Türkiye’de olduğu gibi 4 mevisimin yaşanmasına olanak kılar.
 • Kanada’nın en başarılı üniversitelerinden birisi olan Manitoba üniversitesi bu eyalettedir.

Manitoba Devlet Liseleri Kabul Şartları

Manitoba devlet liseleri, eğitim almak isteyen tüm öğrencilere kapısını açmıştır. Kabul şartları birçok lise için aynıdır.

 • Genel not ortalamalarının 70 ve üzeri (100 üzerinden) olması,
 • İngilizce yeterliliği (İngilizce seviyesi düşük olan öğrenciler için hazırlık programları vardır)
 • Okulların ek kabul şartları varsa bu koşulları yerine getirmeniz gerekmektedir.

Konaklama

Eğitim almak isteyen öğrenciler için en iyi seçenek; Aile yanı konaklamadır. Öğrenciye özel bir oda ve 3 öğün yemek ücretlere dahildir. Aileler, özenle seçilir. Sağlık ve sabıka kontrolleri düzenli olarak yapılmaktadır.

Konaklama ücretleri, okul ücretlerinden ayrıdır. Aylık fiyatı ortalama olarak 700 Kanada Doları civarındadır.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Sizinle Hemen İletişime Geçelim!