Louis Riel School Division, Anaokulundan 12. Sınıfa kadar uluslararası öğrencileri topluluğuna davet eden ve okullara ve sınıflara getirdikleri farklı bakış açılarını takdir eden bir devlet okulu bölümüdür. Her yaştan öğrenci için mükemmel ve uygun fiyatlı eğitim deneyimleri sunar, İngilizce veya Fransızca konuşulan ortamlara tamamen daldırılır. Tam yıl ve sömestr programlarına ek olarak, LRSD ayrıca denetlemek isteyen öğrenciler için Akredite Yaz Zenginleştirme Programının yanı sıra sürekli giriş kısa vadeli çalışmalar sunmaktadır.

Farklı programlama, öğrencilere kişisel, akademik ve sosyal büyümeyi teşvik eden anlamlı ve ilgi çekici deneyimler sunar. LRSD yalnızca geniş bir akademik kurs yelpazesi sunmakla kalmaz, aynı zamanda gelecekteki istihdam ve orta öğretim sonrası eğitim için kanıtlanmış bir sicile sahip endüstri liderliğindeki teknik ve mesleki eğitim sağlar. Kaynaklar arasında kapsamlı kütüphaneler, iyi donanımlı bilgisayar tesisleri, bilim laboratuvarları, tiyatrolar, spor salonları, müzik / grup odaları ve pratik sanat tesisleri bulunmaktadır. LRSD’nin bir videosunu izlemek için isp.lrsd.net adresindeki Uluslararası Öğrenci Programı web sitesini ziyaret edin.

LRSD, güvenli, destekleyici ve kapsayıcı öğrenme ortamlarında kaliteli eğitim sağlamaya çalışmaktadır. Yardımsever ve kendini işine adamış personel sağlık sigortası ayarlayacak, öğrencileri havaalanına vardıklarında selamlayacak, kurs seçimi konusunda öğrencileri bilgilendirecek, okul kayıtlarını organize edecek, oryantasyon seansları düzenleyecek, varıştan önce “sınıf içi” arkadaşlarla geçişi kolaylaştıracak, il kredileri, katılımı izleme, öğrencilerin ebeveynleri ve velileriyle sürekli iletişim sağlama, öğrencilerin ilk dillerinde sınavlar yazmaları için düzenleme yapma, öğrencilerin TOEFL sınavlarına hazırlanmalarına yardımcı olma, mezuniyet transkriptleri düzenleme, burs başvuruları ve üniversite kayıtlarında yardımcı olma, hazırlıklara yardımcı olma göçmenlik belgeleri ve aile yanında kalışları koordine etmek.

LRSD, kaliteli bir Aile Yanı Konaklama Programı sağlar. Aile yanında kalan aileler, uluslararası öğrencilerin kendilerini Kanada kültürüne, yaşam tarzlarına ve İngilizce veya Fransızca diline kaptırmaları için mükemmel fırsatlar sağlayabilir. Aile Yanı Konaklama Programı, Bölümde okuyan uluslararası öğrencilerin en yüksek standartta aile yanında konaklama imkanlarına erişimini sağlamayı taahhüt eder.

Kanada lise fiyatları ne kadar ?

Louis Riel School Division Program Ayrıntıları

Kuruluş:  2008

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem, Yaz Zenginleştirme

Uzmanlaşmış Programlar:  Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme, Akredite Teknik
Mesleki Programlama, Akredite Lise Sonrası Programlar, Spor, Güzel Sanatlar, Müzik ve Daha Fazlası

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  40

Uluslararası öğrenciler için liseler:  7

Toplam Öğrenci:  15.000

Toplam Uluslararası Öğrenci: 250-300

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K -12

En yakın havaalanı:  Winnipeg James A. Richardson Uluslararası Havaalanı

Louis Riel School Division Nerede

Manitoba Hakkında:
Manitoba, Kuzey Amerika’nın coğrafi merkezinde bulunan bir Kanada çayır eyaletidir. Bu dört mevsimlik il, 110.000’den fazla göle ve 1.2 milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. ABD sınırından sadece bir buçuk saat uzaklıkta bulunan Winnipeg, yaklaşık 700.000 kişiye ev sahipliği yapıyor. Manitoba’nın başkenti güzel ve uygun fiyatlı – yaşamak, öğrenmek ve büyümek için ideal bir yer.

Winnipeg Hakkında:
Winnipeg’in geniş kültürel çeşitliliği, gelişen bir sanat topluluğu için temel sağlar. Dünya standartlarında tiyatro, dans, film, müzik, sanat ve edebiyat yıl boyunca mevcuttur. Bunlar arasında Winnipeg Halk Festivali, Winnipeg Fringe Tiyatro Festivali, Winnipeg Senfoni Orkestrası, Manitoba Operası, Le Cercle Molière, Festival du Voyageur, Folklorama, İnce Hava: Winnipeg Uluslararası Yazarlar Festivali, Winnipeg Sanat Galerisi, Kraliyet Winnipeg Balesi ve daha birçok yerel sanat ve kültürel organizasyonlar.

Sport Manitoba, hevesli spor meraklıları için pek çok aktivite sunar, ancak tercihiniz ev sahibi takımı tezahürat yapmaksa, Manitoba Moose hokeyini, Winnipeg Goldeyes beyzbolunu veya Winnipeg Blue Bombers futbolunu kaçırmayın.

Büyük banliyö alışveriş merkezleri ve büyük mağazalardan popüler mahalle butiklerine, Winnipeg’in alışverişi davetkar ve çeşitlidir. Kuzey Amerika’da kişi başına düşen en yüksek restoranlardan birine sahip olan Winnipeg, sonsuz çeşitte mutfaklarda uzmanlaşmış 1.100’den fazla restoran, lokanta ve şarküteriye sahiptir.

Louis Riel Okul Bölümü Hakkında:
Louis Riel Okul Bölümü (LRSD) Winnipeg’in güney doğusunda yer alır ve hem St. Vital hem de St. Boniface’i içerir. Batıda Kızıl Nehir ve doğuda Seine Nehri ile çevrili olan LRSD topluluğu, güvenli mahallelerde birçok park, parkur, toplum merkezi ve oyun alanı sunmaktadır. LRSD, birçok üniversiteye ve lise sonrası kurumlara çok yakındır.

Louis Riel School Division Konaklama

Louis Riel School Division (LRSD), uluslararası öğrencileri Kanada kültürüne çekmek ve İngilizce / Fransızca öğrenimlerini desteklemek için tasarlanmış kendi Aile Yanı Konaklama Programını yürütmektedir. Aile yanında kalan aileler tam da bu – aile. Uluslararası öğrencilere kendi ailelerinin bir üyesi gibi davranmaları teşvik edilir. Uluslararası öğrenciler aile faaliyetlerine katılacak ve ailenin ev işleyişine katkıda bulunmaları beklenmektedir. Öğrenciler, güvenli bir ev ortamında özel bir oda, kişisel olarak seçilmiş bir aile ve ders çalışmak ve yaşamak için olumlu bir atmosfer bekleyebilirler. LRSD, herkes için olumlu bir deneyim sağlamak için hem aile yanında kalan aileler hem de uluslararası öğrencilerle yakın işbirliği içinde çalışır.

Louis Riel School Division Faaliyetler

Okulda kişisel ilgi alanlarını takip ederek, öğrenciler eğitim deneyimlerini zenginleştirebilirler. Louis Riel School Division Öğrenci Programı, öğrencileri liselerimizin her birinde sağladığı ders dışı etkinliklere katılmaya teşvik eder. Tüm okullarımızda spor takımları, kulüpler ve sanat temalı aktiviteler dahil olmak üzere çeşitli ders dışı aktiviteler bulunmaktadır. Sunulan sayısız aktivite, öğrencilere yeni arkadaşlarla tanışmak, kişisel gelişimini teşvik etmek ve eğlenmek için harika bir yol sağlar – faydalar ölçülemez. Louis Riel School Division ayrıca, uluslararası öğrencilerimize okul yılı boyunca Kanada kültürünü tanıtmak için kapsamlı bir etkinlik programına sahiptir.

Louis Riel School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Lise (kredili) giriş tarihleri ​​Eylül ve Şubattır. İlk ve Kısa Süreli öğrenciler için sürekli giriş mevcuttur (denetimler / kredisiz).

Son Başvuru Tarihleri: Son tarih yok

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 11,500 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 5,750 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  ücretsiz

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  550 $

Yıllık Saklama Ücreti:  ücretsiz

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!