Lord Selkirk School Division, küçük, güvenli bir şehirde, toplum katılımı ve akademik uğraşlar için birçok harika fırsat sunan benzersiz bir Uluslararası Öğrenci Programı sunmaktadır. Program, yaklaşık 1.200 öğrenciyle Manitoba’daki en büyük liselerden biri olan Lord Selkirk Bölge Kapsamlı Ortaokulunda yürütülmektedir. Daha genç uluslararası öğrenciler orta okullarımıza yerleştirilir. Lise, olağanüstü müzik programları, bilgisayar / işletme çalışmaları, ileri düzey yerleştirme kursları ve birçok atletik ve sanatsal fırsatla olağanüstü akademik ve mesleki müfredat sunar.

Çok çeşitli ilgi alanları ve ihtiyaçları kapsayan 200’den fazla kurs vardır. Okulun modern tesisleri arasında son teknoloji bilgisayar laboratuvarları, 300 kişilik bir tiyatro, kapalı yüzme havuzu, tam donanımlı bir spor alanı ve kapalı ve açık parkur bulunmaktadır. ISP personeli tesis bünyesinde mevcuttur, bu nedenle öğrenciler destek ve hizmetlerimize (dil ve akademik yardım ve Kanadalı bir aile yanında kalma ailesinde yaşama nasıl uyum sağlanacağına dair tavsiyeler dahil) kolay erişimin keyfini çıkarırlar. Öğrencilerin İngilizce becerilerini kullanmalarına ve Kanada yaşamı ve kültürüne dair otantik bir deneyim yaşamalarına yardımcı olmak için ISP, yıl boyunca çeşitli etkinlikler düzenler ve öğrencileri okul temelli veya toplum temelli etkinliklere katılmaya teşvik eder.

Programımız, eğitim ve kişisel gelişime güçlü bir vurgu yapan akademik, kültürel ve atletik fırsatlar gibi eksiksiz bir paket sunan samimi ve kişisel bir programdır. Öğrenciler, ömür boyu sürecek anılar ve arkadaşlıkların yanı sıra İngilizcelerinde büyük ilerleme yaşayacaklar.

Neden Kanada Liseleri ?

Program Ayrıntıları

Kurulan Program:  2000

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Yarıyıl, Kısa Süreli, Yaz Kampı Yerleştirme

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  15

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci:  4500

Toplam Uluslararası Öğrenci:  20-35

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Winnipeg, Manitoba

Lord Selkirk School Division Nerede

Selkirk, sakin bir kırsal ortamda bulunan 10.000 kişilik temiz, sessiz ve güvenli bir şehirdir. Güçlü topluluk değerleri, onu öğrenme ve kişisel gelişimi harmanlamak için mükemmel bir ortam haline getirir. Manitoba’nın başkenti Winnipeg’e 20 dakika uzaklıktadır.

Winnipeg, etnik çeşitliliği ve çok çeşitli tarihi, sanatsal ve mutfak atraksiyonları ile tanınmaktadır. Selkirk ekonomik bir yaşam tarzına ve bisiklete binme, yürüyüş, golf, kayak, buzda balık tutma, paten, kar motosikleti ve hokey gibi zengin aktivitelere sahiptir. Şehrin içinden akan Kızıl Nehir’de bulunan balıklar sayesinde “Kuzey Amerika’nın yayın balığı başkenti” olarak anılıyor. Selkirk’in çevresinde sunacak çok şey vardır: iki İl Parkı doğuya doğru hızlı bir sürüş mesafesindedir; batıda, Oak Hammock Marsh ve sulak alanlar birçok kuşa ve yaban hayatına ev sahipliği yapar; Selkirk’in güneyi ise ulusal tarihi bir kale olan Lower Fort Garry ve batı Kanada’daki en eski taş kilise olan St. Andrews Kilisesi ile tarih açısından zengindir. Sadece 30 dakika kuzeyde bulunan popüler bir turistik yer Winnipeg Gölü’dür. Güney Kanada’daki en büyük göllerden biri (ve dünyadaki en büyük 11. tatlı su gölü). Gölde birçok güzel plaj, tatil bölgesi ve balıkçı beldesi bulunmaktadır.

Lord Selkirk School Division Konaklama

Aile Yanı Konaklama Programımız, öğrencilerin akademik uğraşlarına odaklanırken bir aile ortamında yaşamalarını sağlar. Bu programdan yararlanmak, öğrencilere yeni bir ailenin parçası olma ve yeni arkadaşlıklar kurma fırsatı verir. Tüm aileler kültürel geçmişleri, gelenekleri, görüşleri ve yaşam tarzları bakımından farklı olacaklardır, ancak birinci öncelikleri uluslararası öğrenciyi ailelerinin bir üyesi yapmaktır. Öğrencilerin özel bir yatak odası vardır, günde üç öğün yemek aile aktivitelerine dahildir. Aile yanında kalan aileler, öğrencilere sosyal ve atletik kulüplere katılımlarında yardımcı olur.

Aile Yanı Yöneticimiz, öğrencileri onaylı aile yanında kalan aileler ile eşleştirecek ve birlikte geçirdikleri süre boyunca hem öğrencileri hem de aileleri destekleyecek ve teşvik edecektir. Aile Yanı Konaklama Müdürü ayrıca tüm ailelerimiz ve öğrencilerimizin birlikte eğlenmesi için birkaç sosyal / kültürel etkinlik planlar. Aile yanında konaklama aile taraması, sabıka kaydı kontrolü ve çocuk istismarı kayıt kontrolünü içerir. Aileler bir başvuruyu tamamlar ve evlerinde mülakata alınır. Acil durumlarda öğrencilerimiz haftanın 7 günü 24 saat program personeli ile iletişime geçebilirler.

Faaliyetler

Programımızın başarısı, uluslararası öğrencilerimizin hedeflerinin güvenliğine, mutluluğuna ve gerçekleştirilmesine bağlıdır. Her birinin ödüllendirici bir ömür boyu deneyime sahip olmasını istiyoruz ve bu genellikle çok çeşitli sosyal fırsatları içerir. Müfredat dışı etkinlikler yoluyla, öğrenciler Kanada yaşamını, kültürünü ve dilini gerçekten tecrübe ederler ve aktif, meşgul ve sağlıklı kalabilirler. Selkirk topluluğunda sunulan çok sayıda seçeneğin yanı sıra, okulda müfredat dışı etkinlikler için çok sayıda fırsat vardır. ISP faaliyetleri, müze turlarını ve tarihi park ziyaretlerini içerebilir. Topluluk etkinlikleri arasında futbol, ​​dans dersleri, spor kulüpleri, paten, yüzme, binicilik, tenis veya kayak yer alabilir. Okulumuzun kapsamlı atletik programı, voleybol, kros koşusu gibi rekabetçi ve eğlence sporları sunmaktadır. golf, basketbol, ​​hokey, badminton, futbol, ​​beyzbol, rugby, su topu veya atletizm. Yıllığı, Öğrenci Konseyi, Çevre, İnsan Hakları ve Drama gibi çeşitli okul kulüplerine dahil olmaya da birkaç isim veriliyor. Öğretmenler ve ISP personeli, okula ve topluma geçişlerini kolaylaştırmak için uluslararası öğrencileri mümkün olan en kısa sürede dahil olmaya ve aktif olmaya teşvik eder ve teşvik eder.

Lord Selkirk School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  Kasım ve Mayıs, geç başvuru sahipleri dikkate alınacaktır.

Başvuru Ücreti:  200 $ ve iade edilemez

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  11,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  5,500 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: 500 $ ve iade edilemez

Yıllık Saklama Ücreti:  yok

Transkript Doğrulama Ücreti (varsa): 200 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!