Chinook International Program (CIP), 5-18 yaş arası, Anaokulundan 12. Sınıfa kadar olan öğrenciler için programlar sunar. 12 yaş ve altı öğrencilere bir ebeveyn veya vasi eşlik etmelidir. Küçük okul ortamımız, öğrencilere benzersiz bir eğitim kalitesi sağlar. Küçük sınıflar (12-15 öğrenci) ve her bir öğrencinin ihtiyaçlarına göre bire bir öğretime odaklanma, öğrencilerin başarılı olmak için ilham aldıkları bir atmosfer yaratır.

Kanada’da orta öğretim sonrası bir program arayan öğrenciler için, CIP, öğrencilerin giriş, ikamet ve burs başvurularının tamamlanması dahil olmak üzere, ortaöğretim sonrası bir odak alanı seçmelerine yardımcı olan 12. sınıfta kariyer danışmanlığı sunar. Buna ek olarak, yerel kolejimiz ve üniversitemizle yapılan anlaşmalar, öğrencilere belirli kriterleri karşıladıktan sonra orta öğretim programları göndermek için doğrudan bir yol sağlar.

CIP’nin yeri göz önüne alındığında, öğrencilere gerçek daldırma deneyimi yaşama fırsatı verilir. Topluluk kesinlikle İngilizce konuşur ve herhangi bir dil grubundan öğrenci sayısı, bir öğrencinin programını tamamlayarak İngilizcesini mükemmelleştirme becerisini artırmak için sınırlıdır.

Chinook International Program Program Ayrıntıları

Program:  2005

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı:  30

Uluslararası öğrenciler için liseler:  1

Toplam Öğrenci:  6000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  12

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  7-12

En yakın havaalanı: Saskatoon veya Regina

Chinook International Program Nerede

Chinook Uluslararası Programı, Saskatchewan’s Southwest’in kalbinde yer almaktadır. Ülkenin bu güzel ve el değmemiş kısmı, inanılmaz gün batımları ve doğal manzaralar ile mükemmel Kır manzaraları sunmaktadır. CIP, Swift Current şehri dışında banliyö benzeri bir topluluk olan Hazlet mahallesinde yer almaktadır. Hazlet, arkadaş canlısı ve misafirperver insanlarla dolu dinamik ve aktif bir topluluktur. Chinook Uluslararası Programına katılan öğrenciler, Hazlet topluluğuyla güçlü bir bağlantı kurarlar, çoğu ev sahibi aileleri ve genel olarak toplumla ziyaretler için defalarca geri gelirler. Programın bu yönü CIP’yi diğer programlardan ayırır.

Chinook International Program Konaklama

Chinook Uluslararası Programı, petrol ve tarım ülkesinin kalbinde yer almaktadır. Bu, bu bölgenin sakinlerinin oldukça zengin olduğu anlamına gelir. Ev sahibi aileler, öğrencilerin kendi özel yatak odalarına ve bazen de özel banyolarına sahip olacakları büyük evlerde yaşarlar. Dikkatle taranan ev sahibi aileler, öğrencilerin ailenin bir parçası oldukları güvenli ve özenli bir ortam sağlayarak öğrencilere yetkin bir şekilde ev sahipliği yapma konusunda yeteneklidir.

Öğrenciler şehre veya çiftliğimizden birine veya çiftlikte aile yanında konaklama yerleştirmelerine yerleştirilebilir. Bir çiftlikte veya çiftlikte yaşayan öğrenciler, Kanada çiftliğine özgü hayvanlara, etkinliklere ve açık alanlara erişim ile Kanada çiftlik yaşamını en iyi şekilde deneyimleme fırsatına sahiptir.

Faaliyetler

CIP’ye kabul edilen öğrencilere eğitimden çok daha fazlası sağlanır, onlar sonsuza kadar topluluğumuzun bir parçası olurlar ve Saskatchewan’a fahri Kanada evleri diyebilirler!

CIP, akademisyenlerin merkezi olduğu, ancak ders dışı programların da öğrenci deneyiminin önemli bir yönü olarak kabul edildiği çok yönlü bir program sağlamayı amaçlamaktadır. Öğrencilere Kanada’da geçirdikleri zamandan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlamak için çeşitli sporlar ve kulüpler sunulmaktadır.

Voleybol, curling (popüler bir buz sporu), buz pateni, badminton ve atletizm programımızda popüler olan sporlardır. Atletik olmayan girişimleri tercih edenler için bir sanat kulübü, bilim kulübü ve öğrenci hükümeti ile topluluk içinde çok sayıda gönüllülük fırsatı vardır.

Chinook International Programs Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  1 Temmuz ve 1 Aralık

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 10,100 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 5,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  400 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 700 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  600 $

Yıllık Velayet Ücreti:  300 $

Havaalanı Karşılama Ücreti: 150 $

*Yukarıdaki ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

*Ücretler dönemsel olarak değişiklik gösterebilir. Güncel ücretleri öğrenmek için bizimle iletişime geçiniz. 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!