Mountain View School Division Uluslararası Öğrenci Programı, motivasyonu yüksek ve açık fikirli öğrencileri hayatlarını değiştirecek bir deneyim ve eğitime davet ediyor!

Manitoba’nın doğal Parkland Bölgesi’nde bulunan öğrenciler, yedi misafirperver topluluğumuzdan birinde yaşamanın getirdiği güvenliği ve doğal güzelliği takdir edeceklerdir.

Yenilikçi sınıflarımız, ilgili öğretmenlerimiz ve kendini işine adamış Uluslararası Öğrenci Programı personelimiz, öğrencilerin tüm potansiyellerine ulaşmalarını sağlar. Öğrenciler kültürel bir deneyim arıyor, İngilizce akıcılıklarını geliştirmek ya da Kanada diploması ile mezun olmak istiyor olsunlar, Uluslararası Öğrenci Programı personeli, hedeflerine ulaştıklarından emin olmak için her bir öğrenciyle yakın bir şekilde çalışacaktır.

Öğrenciler, özenle seçilmiş aile yanında kalan ailelerimizden biriyle yaşarken unutulmaz bir deneyim yaşayacaklar. Hemen kendilerini evlerinde hissedecekler ve aile gezilerine katılmaktan, İngilizce etkileşimde bulunmaktan ve yeni bir kültür yaşamaktan keyif alacaklar.

Mountain View School Division, sizi dinamik okullarımızdan birinde birinci sınıf bir eğitimin ve konuksever topluluklarımızda unutulmaz bir deneyimin keyfini çıkarmaya davet ediyor.

Mountain View School Division Program Ayrıntıları

Kuruluş:  2006

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme, Mesleki Programlama, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  16

Uluslararası öğrenciler için liseler:  6

Toplam Öğrenci:  3107

Toplam Uluslararası Öğrenci: 76

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  5-12

En yakın havaalanı: Winnipeg Uluslararası Havaalanı

Kanada lise fiyatları ne kadar ?

Nerede

 Mountain View School Division, Manitoba çayırlarının kalbinde yer almaktadır. Burada el değmemiş göller, canlandırıcı akarsular, yuvarlanan otlaklar ve genişleyen ormanlar bulunabilir. Bölüm, güneyde Binicilik Dağları ve kuzeyde Ördek Dağları olmak üzere iki çayır sırasının arasında yer almaktadır. Mountain View Okul Bölümü, yedi ayrı toplulukta bulunan on altı okula ev sahipliği yapmaktadır: Dauphin, Roblin, Winnipegosis, Grandview, Gilbert Plains, Ethelbert ve Ochre River.

Mountain View Okul Bölümü ofisi Dauphin, Manitoba’da bulunmaktadır; Eyaletin başkenti Winnipeg’in 320 km kuzeybatısında. Mountain View Okul Bölümü personeli, Winnipeg Uluslararası Havaalanı’nda öğrencilerle buluşacak ve onları yeni topluluklarına ve aile yanında kalan ailelerine taşıyacak. Öğrencilerimiz, Mountain View Okul Bölümüne gelmek için fazladan mesafeyi kat ettiklerinden her zaman çok memnunlar.

Konaklama

 Mountain View School Division bir aile yanında kalma programı vardır. Öğrenciler güvenli, arkadaş canlısı, pozitif ev ortamlarına yerleştirilir ve ailenin bir üyesi gibi davranılır. Ayrıca, İngilizce etkileşimde bulunmanın, aile yanında kalan ailelerinden destek almanın ve aile gezilerine katılmanın avantajlarından da yararlanırlar. Tabii ki, öğrencilerin kendilerine ait yatak odası, internet erişimi var ve günde 3 öğün yemek alıyorlar.

Mountain View School Division, topluluklarımızdan güvenilir ve saygın aileleri dikkatle seçen iki aile yanında konaklama yöneticisine sahiptir. Aile yanında konaklama yöneticileri, öğrenciler ve aile yanında kaldıkları aileler ile düzenli iletişim kurarak öğrencilerin seçtikleri evde kaldıklarından emin olmak için çok çalışırlar.

Faaliyetler

Kanada’daki bir öğrencinin deneyiminin çok önemli olduğuna inanıyoruz. Uluslararası öğrenci programımız, uluslararası öğrencilere ayda bir çok özel bir etkinlik sağlar. Bu aktivite öğrenim ücretine dahildir, böylece öğrenciler bu unutulmaz aktiviteler için ödeme yapmak zorunda kalmazlar. Geçmişteki faaliyetler arasında ata binme, kayak, buzda balık tutma, kano gibi şeyler vardır. Buna ek olarak, öğrenciler aile yanında kaldıkları aileler ile birçok geziye ve aktiviteye katılırlar. Mountain View Okul Bölümü’ndeyken unutulmaz deneyimler yaşayacaklar.

Öğrenciler, okul atletizmine, kulüplerine ve öğrenci gruplarına katılmaları için teşvik edilir ve desteklenir. Ek olarak, program öğrencilerin kendi toplulukları içinde gönüllü programlara katılmalarına yardımcı olur.

Mountain View School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  15 Mayıs ve 30 Kasım

Başvuru Ücreti:  200 $ iade edilemez

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  alınmadı

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  700 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  10 aylık program için 600 $, 5 aylık program için 300 $

Yıllık Velayet Ücreti:  alınmadı

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!