Pembina Trails School Division, Anaokulundan 12. Sınıfa kadar öğrenciler için başvuruları değerlendirmekten memnuniyet duyar. Aile Yanı Konaklama Programımız için minimum öğrenci yaşı 12’dir. 12 yaşından küçük öğrenciler, velayetini üstlenecek bir ebeveyn veya birinci derece aile üyesiyle birlikte yaşamalıdır.

Lise mezuniyeti uluslararası öğrencilerimiz için mevcuttur ve diplomamız Kanada ve dünya çapında tanınmaktadır.

İngiliz Dili Sanatları, İkinci Dil Olarak İngilizce, Bilim, Sosyal Bilimler, Matematik, Bilgisayar Bilimleri, İşletme Eğitimi, Beden Eğitimi, Diğer Diller (Fransızca, İspanyolca ve Japonca), Güzel Sanatlar (Dans, Tiyatro, Müzik, Sanat, Video Prodüksiyonu), Teknoloji ve Endüstriyel Sanatlar ve çok daha fazlası. Fransız Daldırma, İleri Yerleştirme, Üstün Yetenekli Öğrenciler için Program, Voleybol ve Basketbol Akademileri, Shaftesbury Lisesi Hokey Akademisi ve Vincent Massey Collegiate’deki Spor ve Sanat Programı gibi özel programlar da uluslararası öğrencilerimiz için mevcuttur.

Pembina Trails School Division Program Ayrıntıları

Kuruluş:  1995

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  34

Uluslararası öğrenciler için liseler:  4

Toplam Öğrenci:  13.800

Toplam Uluslararası Öğrenci:  200-250

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın havaalanı: James Richardson Uluslararası Havaalanı (Winnipeg’de bulunur – Pembina Trails School Division’dan arabayla yaklaşık 20 dakika)

Kanada lise fiyatları ne kadar ?

Winnipeg Nerede

Winnipeg, Manitoba’nın ‘Dost’ Eyaletinin başkentidir. 720.000 kişilik çok kültürlü nüfus, gurur verici göç mirasımızın üzerine inşa edilmiştir. Winnipeg, 2010 yılında “Kanada’nın Kültür Başkenti” seçildi. Winnipeg, Manitoba’nın güney kesiminde yer alır ve vahşi doğa ve macera açısından zengin bir eyaletle çevrilidir. Manitoba’da her yıl dünyanın dört bir yanından binlerce insan tarafından balık tutma, yüzme, tekne gezintisi, su kayağı vb. Etkinliklerin yapıldığı 110.000’den fazla göl vardır.

Pembina Trails Okul Bölümü, Winnipeg şehrinin güney batı köşesinde yer almaktadır. Manitoba Üniversitesi (U of M), topluluğumuz ve okullarımız için çok akademik bir ortam yaratan Pembina Trails’te yer almaktadır. U of M, Manitoba’daki en büyük ve Batı Kanada’daki en eski üniversitedir. Pembina Trails topluluğu büyük ölçüde bir yerleşim bölgesidir ve Winnipeg’in en hızlı büyüyen bölgesidir. Artan nüfusu sürdürmek için gerekli tüm desteklerle birlikte yeni konut gelişmeleri ortaya çıkmaya devam ediyor. Winnipeg’in bu kısmı hızla Winnipeg’de ‘alışveriş yapılacak yer’ haline geliyor ve heyecan, Ikea gibi mağazaların açılmasıyla büyümeye devam ediyor.

Pembina Trails School Division Konaklama

Pembina Trails, programın başladığı 1995 yılından bu yana uluslararası öğrencilerimiz için aile yanında konaklama hizmetleri sunmaktadır. Aile Yanı Konaklama Programımız kaynaklı değildir. Pembina Trails Okul Bölümü Uluslararası Öğrenci Programı Ofisi dışında işletilmektedir ve Aile Yanı Konaklama Programımızın personeli Pembina Trails çalışanlarıdır. Bir tam zamanlı Aile Yanı Koordinatörü ve iki Aile Yanı Konaklama Yardımcısı istihdam etmekteyiz. Aile Yanı Konaklama Programı personeli, öğrencilerimiz, ebeveynleri ve acenteleri, aileleri, okulları ve Uluslararası Öğrenci Programı Ekibimizin diğer üyeleriyle sürekli iletişim halindedir. Aile Yanı Konaklama Programımızdaki tüm paydaşlarla iletişim seviyemizden büyük gurur duyuyoruz. Her başvuru sahibinin Aile Yanı Yerleştirme Formu, geniş Aile Yanı Aile veritabanımızdan bir aileye en iyi eşleşmeyi sağlamamıza yardımcı olacak ayrıntılar için dikkatlice incelenir. Topluluğumuzda, programımız başladığından beri uluslararası öğrencileri ağırlayan birkaç aileye sahip olmaktan gurur duyuyoruz. Aile yanında kalan ailelerimiz, uluslararası öğrencilerini ailelerinin bir üyesi olarak karşılar ve öğrenciyi ailelerinin tüm faaliyetlerine katılmaya teşvik eder. Kanada, göçmenlik üzerine kurulmuştur ve Kanada’daki diğer programlarda olduğu gibi, aile yanında kalan ailelerimiz bu çeşitlilikteki kültürel geçmişleri yansıtmaktadır. Ancak, İngilizce her zaman evdeki iletişim dilidir. Aile yanında kalan ailelerimiz, uluslararası öğrencilerini ailelerinin bir üyesi olarak karşılar ve öğrenciyi ailelerinin tüm faaliyetlerine katılmaya teşvik eder. Kanada, göçmenlik üzerine kurulmuştur ve Kanada’daki diğer programlarda olduğu gibi, aile yanında kalan ailelerimiz bu çeşitlilikteki kültürel geçmişleri yansıtmaktadır. Ancak, İngilizce her zaman evdeki iletişim dilidir. Aile yanında kalan ailelerimiz, uluslararası öğrencilerini ailelerinin bir üyesi olarak karşılar ve öğrenciyi ailelerinin tüm faaliyetlerine katılmaya teşvik eder. Kanada, göçmenlik üzerine kurulmuştur ve Kanada’daki diğer programlarda olduğu gibi, aile yanında kalan ailelerimiz bu çeşitlilikteki kültürel geçmişleri yansıtmaktadır. Ancak, İngilizce her zaman evdeki iletişim dilidir.

Faaliyetler

Pembina Trails Okul Bölümü, Kanada’da tam zamanlı bir “Aktivite Kolaylaştırıcısı” istihdam eden birkaç okul bölümünden biri olmaktan gurur duyar. Uluslararası öğrencilerimizin Kanada’da geçirdikleri süre boyunca ‘sınıfın ötesinde’ deneyimlerinin önemini biliyor ve anlıyoruz. Faaliyetlerimiz Kolaylaştırıcı, yıl boyunca hem Kanada’nın genel kültürünü hem de daha özel olarak “Kanada’nın Kalbi” – Winnipeg’deki kültürü yansıtan çeşitli etkinlikler planlar ve uygular. Dünyanın daha sıcak bölgelerinden gelen öğrencilerimiz için eşsiz bir deneyim olan kış aktivitelerine özel önem verilmektedir.

Pembina Trails School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:  1. Yarıyıl için Eylül ve 2. Dönem için Şubat (Yıl boyunca öğrenci kabul etmekten memnuniyet duyduğumuzu unutmayın).

Son Başvuru Tarihleri:  1 Mart (1. dönem için) ve 1 Ekim (2. dönem için)

Başvuru Ücreti: 250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  11,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  5,500 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  0

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti: 800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti: Bir dönem için 300 $ ve tam bir yıl için 600 $

Yıllık Saklama Ücreti:  0

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!