Winnipeg School Division, Manitoba’daki 6 okul metro bölümünden en büyüğü ve en çeşitli olanıdır. Hem İngilizce hem de Fransızca daldırma deneyimleri sunan 12 lise de dahil olmak üzere 78 okulla Winnipeg, Rodos akademisyenleri, iş liderleri ve ünlü filozoflardan profesyonel sporculara, insan hakları aktivistlerine ve Grammy ödüllülerine kadar Kanada’nın en seçkin mezunlarından bazılarını mezun etme geçmişine sahiptir. . Winnipeg Okul Bölümü, olağanüstü öğretim kadrosu ile en çok gurur duymaktadır. Başbakan’ın Mükemmel Öğretim Ödülü, istisnai ilkokul ve ortaokul öğretmenlerine verilir. Bu en yüksek onur, yalnızca dikkate değer başarıların kanıtı üzerine verilir ve Winnipeg’in öğretmenleri bu ödülleri defalarca kazandı.

Winnipeg, 7. sınıftan 12. sınıfa kadar Uluslararası Bakalorya Programı ve İleri Yerleştirme de dahil olmak üzere yalnızca geleneksel akademik programlar sunmakla kalmaz, aynı zamanda üstün İngilizce dil geliştirme eğitimi ve birçok uzmanlık programı sunar. Sahne sanatlarından mutfak sanatlarına, havacılık ve uzay teknolojisine, uygulamalı ticarete, tıbbi profesyonel programlara ve daha fazlasına, Winnipeg Okul Bölümünde herkes için bir şeyler var!

Uluslararası Eğitim Programı personeli, başvuru ile başlayarak, çalışmalara katılım ve tamamlama yoluyla, kararlı, özenli öğrenci desteği sağlar. Program, sağlık sigortası, havaalanı ulaşımı ve oryantasyonun yanı sıra öğrencilerin kurs seçimi, okul kayıtları ve turlar konusunda yardımı düzenler. Eğitimleri sırasında Program, eğitim desteği, kredi transferi ve öğrenci temsilcisi, doğal ebeveynleri veya velileriyle iletişim düzenleyecektir.

Eğitim misyonumuz, her öğrencinin bağlı, kendine güvenen, ilham veren ve başarılı olmasına yardımcı olmaktır. Okul topluluklarımız, dünyanın her yerinden uluslararası öğrencileri ve yeni gelen aileleri karşılayarak büyük başarı elde etti. Winnipeg sadece mükemmel, ekonomik bir seçim değil, aynı zamanda kültürel çeşitliliğe, eşitliğe ve kapsayıcılığa% 100 bağlıdır.

“C’est si bon tout ensemble!” – “Birlikte daha iyi!”

Kanada’daki Devlet Liseleriyle,Özel Liselerin Farkı Nedir ?

Winnipeg School Division Program Ayrıntıları

Programın kuruluşu : 2017

Programlar Sunulan : Tam Yıl, Güz, 3 Aylık Kısa Dönem, Yaz Zenginleştirme

Uzmanlık Programları : Fransızca Eğitim, Uluslararası Bakalorya, İleri Yerleştirme

Eğitim Dili / Dilleri : İngilizce ve Fransızca

Toplam Okul Sayısı : 78

Uluslararası öğrenciler için Lise : 8

Toplam Öğrenci : 33000

Toplam Uluslararası Öğrenci : 110

Sınıflar için Uluslararası Öğrenci Kabul : K-12

En yakın havaalanı : Richardson International (Winnipeg Havaalanı)

Winnipeg Nerede

Winnipeg Şehri, Manitoba eyaletinde “Kuzey Amerika’nın kalbinde” yer almaktadır. Yazın daha uzun günleri ve kışın daha kısa günleri olan Winnipeg, dört mevsimi de yaşar: sıcak yazlar, güzel sonbaharlar, soğuk kışlar ve ılık baharlar. En iyi Winnipeg deneyimi, hareketli bir şehir merkezinde bir dakika ve 60 dakikalık bir sürüşten sonra, düzinelerce göl kasabası ve plajından birinde dinlenmek veya doğa yürüyüşü yapmaktır.

Winnipeg Okul Bölümü, birçok kültürel etkin noktayı kapsar – Winnipeg Konser Salonu, Bell MTS Merkezi (Winnipeg Jets’in evi), Osborne Köyü ve çok daha fazlası yürüme mesafesinde veya kısa bir otobüs yolculuğu. Winnipeg Şehri, kültürel çeşitlilik ve şehrin sanat ortamı ile ünlüdür ve eğlencesi ve yemekleri bunu yansıtmaktadır. Winnipeg’in uluslararası öğrencileri, nereden geldiklerine bakılmaksızın, evlerinden isteklerini karşılayan bir mağaza, restoran veya market bulacaklar.

Konaklama

Winnipeg School District, öğrenci misafirlerine konaklama düzenlemeleri sağlamak için Canada Homestay Network (CHN) ile ortaktır. Son 20 yılda Kanada’daki on binlerce öğrenciyi eşleştirme deneyimiyle birlikte CHN, aile yanında konaklama konusunda uzmandır. CHN, Victoria’dan Charlottetown’a kadar Kanada’da kırktan fazla toplulukta aile yanında konaklama programlarını yönetir.

Faaliyetler

Winnipeg öğrencileri aktif ve ilgili. Okullarımız ve Uluslararası programımız tarafından sunulan çok sayıda okul temelli etkinlik vardır:

· Drama ve Gösteri sanatları, Fotoğrafçılık, Liderlik ve Sosyal Adalet, Film, Satranç gibi Liberal Sanat kulüpleri

· Bilim, Münazara, Zirveye Ulaş ve Matematik desteğini içeren akademik kulüpler 

· Futbol, ​​hokey, futbol, ​​basketbol gibi geleneksel sporlar ve curling ve balıkçılık gibi diğer “Kanada” sporları için spor takımları ve kulüpleri

· Winnipeg içinde ve çevresinde çeşitli kültürel etkinliklere okul bazlı saha gezileri .

Tabii ki, Winnipeg Kışıyla ünlüdür. Kış aylarında insanlar içeride saklanmaz – mevsimi spor ve kültürel etkinliklerle kutlarlar. Festival du Voyageur, tarihi Fransız Kanada Kültürünü kutluyor ve Batı Kanada’daki en büyük kış festivalidir. Kış, ev hokeyi takımları için tezahürat anlamına gelir: Winnipeg Jets ve Manitoba Moose ve Winter, Guinness Rekorlar Kitabı Red River Mutual Trail’de kaymak, yürümek, koşmak veya kızak yapmak için harika bir zamandır. Winnipeg, birçok müze ve galeriye ev sahipliği yapmaktadır ve Kanada İnsan Hakları Müzesi Ottawa’nın dışında bulunan tek Ulusal Müze’dir. Uluslararası öğrenciler, şehir yaşamından ve kültüründen ve Kanada’nın kalbinde yaşamanın ne anlama geldiğinin özünden zevk almak için birçok fırsata sahiptir.

Winnipeg School District Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Lise (kredili) giriş tarihleri ​​Eylül ve Şubat aylarıdır. Sürekli giriş, İlköğretim ve Kısa dönemdeki öğrenciler için mevcuttur.

Vadeli (kredisiz) programlar.

Son Başvuru Tarihleri:  31 Mayıs

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  11,500 $

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  775 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  500 $

Yıllık Saklama Ücreti:  dahil.

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!