St. James Assiniboia School Division, öğrencileri orta öğretim başarısı ve akademik mükemmeliyet sonrası yola sokmayı amaçlamaktadır. Mezunlarımız Kanada, ABD ve dünyanın her yerindeki üniversite ve kolejlere kabul edilmeye uygun ve hazırdır. Akademik mükemmellik geçmişimiz var.

St. James-Assiniboia, okullarımızda düşük bir uluslararası öğrenci oranı Kanadalı öğrenci sunmaktadır.

ESL programlama ile tamamlanan, uluslararası öğrencilerin sınıf ortamlarına tam entegrasyonu vardır. ESL desteği, uluslararası öğrencileri akademik çalışmalara hazırlamak için her okul düzeyinde mevcuttur.

St. James-Assiniboia, ulusal ve uluslararası alanda tanınan çok çeşitli sertifika ve diploma programları sunmaktadır. Öğrenciler, Lise eğitimlerini Akademik Sertifika, İleri Akademik Sertifika, Uluslararası Bakalorya Diploması ve Sertifikaları, İleri Yerleştirme Sertifikaları, Fransız Daldırma Diploması, Teknoloji Eğitimi Diploması ve Sahne Sanatları Programı Diploması ile tamamlayabilirler.

Genel lise eğitiminin yanı sıra, bilgisayar bilimi, bilgisayar uygulamaları, coğrafya, tarih, matematik ve ileri matematik, kimya, fizik, biyoloji, İngilizce, Fransızca, İspanyolca, görsel sanatlar, dans dahil olmak üzere çok çeşitli isteğe bağlı ve özel çalışmalar sunuyoruz. , drama / tiyatro sanatları, koro müziği, müzik grubu, işletme eğitimi, ev ekonomisi, teknoloji, mühendislik öncesi teknoloji ve sosyal bilimler. Ayrıca bir Hokey Akademisi ve Spor Akademisi de bulunmaktadır.

SJSD’deki tüm okullar, ticaret ve teknoloji ekipmanı, tiyatrolar ve sahne sanatları ekipmanı, tam donanımlı bilimsel laboratuvar alanları, kapsamlı basılı materyallere sahip kütüphaneler, çalışma odaları ve bilgisayar laboratuvarları dahil olmak üzere modern öğrenim tesislerine sahiptir. Tüm okullarda, çok çeşitli atletik ekipmanlara sahip en az bir spor salonu vardır ve tüm liselerde ağırlık odası tesisleri bulunur.

Kanada liseleri ücretli mi ?

St. James Assiniboia School Division Program Ayrıntıları

Program:  1998

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlaşmış Programlar: Fransız Daldırma, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar, Havacılık, Hokey Akademisi

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  26

Uluslararası öğrenciler için liseler:  4

Toplam Öğrenci:  8500

Toplam Uluslararası Öğrenci:  100

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  5-12

En yakın havaalanı: Winnipeg James Armstrong Richardson Uluslararası Havaalanı

Winnipeg Nerede

Winnipeg, 720.000 nüfuslu Manitoba eyaletinin başkenti ve büyük metropol merkezidir. St. James-Assiniboia Okul Bölümü, şehrin batı tarafında bulunan Winnipeg’in St. James mahallesinde yer almaktadır. Winnipeg güvenli, emniyetli ve arkadaş canlısıdır ve büyük kültür, eğlence ve spor tesisleri sunacak kadar büyüktür. Winnipeg, bir Fransız üniversitesi ve bir büyük kolej dahil olmak üzere dört üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin kültürel olanakları arasında Kraliyet Winnipeg Balesi, Manitoba Tiyatro Merkezi ve Winnipeg Senfoni Orkestrası’nın yanı sıra Winnipeg Halk Festivali ve Fringe Festivali gibi birçok festival ve topluluk etkinliği bulunmaktadır.

Açık çayır manzarasının yanı sıra, çevredeki alan, öğrencilere balık tutma, kayak, yüzme, yürüyüş ve paten dahil olmak üzere neredeyse sınırsız bir yıl boyunca etkinlik yelpazesine olanak tanıyan göller, kumlu plajlar, ormanlar ve tepeler içerir.

St. James Assiniboia School Division Konaklama

Öğrencilerimiz özenle seçilmiş St. James aile yanında kalan aileler ile yaşarlar. Aile yanında konaklama yöneticisi, her aile yanında kalma ailesiyle şahsen görüşür ve bunu onaylar. Aile yanında kalan bir aileyle, İngilizce pratiği yapma, Kanada kültürünü öğrenme ve aile faaliyetlerine katılma fırsatı vardır. Aile yanında kalan ailelerimiz, eğitim için olumlu bir atmosfer ve güvenli bir aile ortamı sağlar. Arkadaş canlısı, kibar ve sevecen insanlardır.

Aile üyeleriyle günlük temas ve ailenin desteği ve teşvikiyle, öğrencinin İngilizce dil becerileri hızla gelişir.

Aile yanında konaklama programı, yemekler ve özel yatak odası, ortak telefon, çamaşırhane ve banyo olanaklarını içerir. Ücretsiz havaalanında karşılama hizmeti vardır. Uluslararası Öğrenci Programı, hem aile yanında kalan ailelere hem de uluslararası öğrencilere sürekli destek sağlar ve bir çağrı cihazı aracılığıyla 24 saat acil yardım mevcuttur. Programımız “kurum içinde” yönetilmektedir, bu nedenle aile yanında kalan ailelerimizi kişisel olarak tanıyoruz.

Aile yanında bir aile ile yaşamak, ömür boyu sürecek arkadaşlıklar ve harika anılar geliştirme fırsatı sunar!

Faaliyetler

Tüm liseler, öğrenci konseyi, yıllık komite, bilim fuarı, miras fuarı, grup, drama ve öğrenci müzik prodüksiyonları, münazara, halkla konuşma, sanat kulübü, doğaçlama, teknoloji kulübü, matematik kulübü gibi çok çeşitli müfredat dışı etkinlikler sunar. yaratıcı yazarlık kulübü, anime kulübü, astronomi kulübü, satranç kulübü, havacılık kulübü, Winnipeg lisesi ticaret odası, video oyun kulübü, yüksek lisans komitesi, yüksek lisans defileleri ve kulüp sineması. Kros, hokey, amigo, voleybol, basketbol, ​​badminiton, golf, futbol, ​​nihai, su topu, güreş, atletizm, rugby, curling, lacrosse, hentbol, ​​atletizm ve futbol gibi okul içi spor ve okul sporları takımları da vardır. .

Uluslararası Öğrenci Programı, öğrencileri Kanada kültürüne tanıtmak için kapsamlı bir etkinlik programına da sahiptir. Spor ve kültürel etkinlikler dahil olmak üzere her ay yaklaşık üç organize ve denetlenen aktivite ile uluslararası yemekler sunan yerel restoranlarda restoran geceleri planlıyoruz. Düzenli olarak katıldığımız etkinliklerden bazıları Winnipeg Blue Bombers Kanada futbol oyunları, Kraliyet Winnipeg Balesi ve Manitoba Operası performansları, Winnipeg Sanat Galerisi ve Manitoba Müzesi ziyaretleri ve beyzbol ve buz hokeyi maçlarıdır.

St. James Assiniboia School Division Fiyatları

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat, esnek giriş

Son Başvuru Tarihleri:  Son tarih yok

Başvuru Ücreti:  200 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,000 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,000 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  0

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  700 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  Yılda 600 $, dönem başına 300 $, ayda 75 $

Yıllık Saklama Ücreti:  0
Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

St. James Assiniboia School Division Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!