Kanada yüksek okullar ve üniversiteler hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Kanada üniversiteleri sunduğu eğitim programlarıyla yurtdışında eğitim almak isteyen öğrenciler için eşsiz programlar sunar. Özellikle alternatifi olan ülkelere kıyasla sunduğu imkanlar Kanada yüksekokullar ve üniversitelerin tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisidir.

Kanada eğitim sistemi tüm dünyada kendini kanıtlamıştır. Tüm dünyada geçerli bir diplomaya sahip olmak,  Kanada Dolarının kur avantajıyla eğitim almak için Kanada yüksekokullar ve üniversiteleri tercih edebilirsiniz.  Kanada’da alacağınız mezuniyet tüm dünyada geçerli ve büyük bir saygınlığa sahiptir.

Bunun yanı sıra Kanada yüksekokullar ve üniversitelerinde eğitim aldığınızda: Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Kanada’da sahip olacağınız iş deneyimini özgeçmişinize ekleyerek sürece bir adım önde başlayabilirsiniz.

Kanada yüksekokullar ve üniversitelerinde eğitim almak için belli bir İngilizce seviyesine sahip olmak zorundadır.  Eğer yeterli İngilizce seviyesine sahip değilse; Merkezimizde veya Kanada dil okullarında  oldukça cüzzi ücretler karşılığında eğitim alabilir.  Bunun için hemen aşağıdaki bağlantıya tıklamanız yeterli olacaktır.

Kanada Dil Okulları

Kanada Üniversite Fiyatları Ne Kadar ?

Kanada üniversite fiyatları seçim yapılacak okul ve bölüme göre değişiklik göstermektedir. Eğitim ücretlerleri yıllıktır. Ortalama Kanada üniversite fiyatları 14.000 CAD ile 25.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir. Kanada Kolejlerinde yıllık ortalama ücret: 8000 CAD ile 15.000 CAD arasındadır.

Kanada Üniversite Giriş Sınavı Var Mı ?

Üniversiteler merkezi bir sınava bağlı değildir. Öğrencilerin lise ve geçmiş başarıları göz önünde bulundurularak değerlendirme işlemi gerçekleştirilir.

Kanada Yüksekokullar Ve Üniversiteler


Bu arada Kanada’da eğitim alırken; Çalışma iznine sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz ? Kanada yüksekokulları ve üniversitelerin isimleri aşağıda yer almaktadır. Detaylı bilgi edinmek için merkezimizle iletişime geçip, yeni yaşamınıza ilk adımı bugün atabilirsiniz.

Alberta Üniversiteleri

British Columbia Üniversiteleri

Manitoba Üniversiteleri

New Brunswick Üniversiteleri

Newfoundland and Labrador Üniversiteleri

Nova Scotia Üniversiteleri

Ontario Üniversiteleri

Prince Edward Island Üniversiteleri

Quebec Üniversiteleri

Saskatchewan Üniversiteleri

Yukon Üniversiteleri

Kanada’daki Özel Üniversiteler