Her yıl dünyanın her noktasından ziyarete uğrayan Kanada, ülkemize vize uygulamaktadır. Kanada vizesi hakkında merak edilen bir çok soru vardır. Başvuru gerçekleştirecek her bireyin aklındaki sorulardan birisi: Kanada kaç yıllık vize veriyor ?”  sorusudur.

Kanada Kaç Yıllık Vize Veriyor ?

Bu soruya net bir yanıt vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak her konsolosluğun uyguladığı gibi Kanada konsolosluğunun uyguladığı süreler mevcuttur.

Vize süresi konusunda oldukça cömert davranan Kanada konsolosluğu, kişinin pasaport süresine paralel olarak Kanada vizesi vermektedir. Yani 10 yıllık pasaport sahibiyseniz,  10 yıllık vize sahibi olacaksınız.

Kanada vizesi başvuruları eksiksiz ve hatasız gerçekleştirilmek zorundadır. Aksi takdirde istenmeyen durumlarla karşılaşabilirsiniz. Eksiksiz ve hatasız olarak Kanada vizesi sahibi olmak istiyorsanız; Başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi güvencesi ile gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada vizesi almanın yollarını İsmail İNCE aktarıyor.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar ?

Kanada konsolosluğu sabit süre vermemektedir. Verilen süreler ancak ortalama verilebilmektedir. “Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar ?” sorunun yanıtı; 2-4 hafta arasında değişiklik göstermektedir.

Elbette gerçekleştirilen vize başvuru tarihi, konsolosluğun yoğunluğu gibi birçok faktör daha “Kanada vizesi ne kadar sürede çıkar ?” sorusunun yanıtını değiştirmektedir.

Kanada Vizesi Ücreti

Gerçekleştirilen vize kategorisine göre harç bedelleri değişiklik göstermektedir. 2017 yılında gerçekleşen değişiklikle birlikte ödemeler artık dijital platformlar üzerinden gerçekleştirmektedir.

Kanada Turist Vizesi Ücreti: 185 CAD

Öğrenci Vizesi Ücreti:  235 CAD

Red Nedenleri Nelerdir ?

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.
Kanada vizesi red sebepleri arasında birçok sebep bulunmaktadır. Birkaç neden aşağıda yer almaktadır. Kanada vizesi red sebepleriyle ilgili videomuzu izleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.