kanada üniversiteleri

Kanada devlet üniversiteleri her yıl birçok uluslararası öğrenci tarafından tercih edilmektedir. Sunulana avantajlı eğitim fiyatları ve fırsatlarla öğrenciler için en iyi seçeneklerden birisidir. Dünya’nın en iyi üniversiteleri listesine baktığımızda karşımıza birçok devlet üniversitesi çıkmaktadır. Aşağıda Kanada devlet üniversiteleri listesini bulabilirsiniz.

Kanada devlet üniversitelerinde eğitim almanın avantajları nelerdir ?

Kanada Devlet Üniversiteleri İle Özel Üniversiteler Arasındaki Farklar

Kanada üniversiteleri; Devlet ve özel olarak temelde iki sınıfa ayırılabilir. Kanada devlet üniversiteleri, Kanada devleti tarafından finanse edilmekte ve eğitim alanındaki özerkliğini korumaktadır. Yabancı öğrencilere, özel üniversitelere kıyasla çok daha avantajlı ücretlerle eğitim imkanı sunulur. Türkiye’deki özel lise ücretlerine, Kanada’da eğitim alma imkanları sunmaktadır. Özel üniversitelerde öğrencilerin katkılarıyla var olmaktadır. Devlet liselerine kıyasla çok daha az programa sahiptir. Bu önemli dezavantajlarından birisidir.

Eğitim Ücretleri: Eğitim maliyetleri özel okullara kıyasla çok daha avantajlıdır. Birçok devlet üniversitesi: 14.000 Kanada Doları ile 23.000 Kanada Doları arasında eğitim ücretleri vardır.

Sınıf Büyüklüğü: Özel okulların sınıfları daha küçüktür. Kanada devlet üniversiteleri daha kalabalık sınıflarda eğitim vermektedir.

Kariyer Fırsatları: Özel üniversiteler daha fazla uluslararası şirketle anlaşma halindedir. Bir devlet üniversitesinden mezun olan öğrencilerde kamu sektöründe daha yüksek oranda iş bulma olanağına sahiptir.

Kanada Devlet Üniversiteleri Listesi

Alberta Üniversiteleri

British Columbia Üniversiteleri

Manitoba Üniversiteleri

New Brunswick Üniversiteleri

Newfoundland and Labrador Üniversiteleri

Nova Scotia Üniversiteleri

Ontario Üniversiteleri

Prince Edward Island Üniversiteleri

Quebec Üniversiteleri

Saskatchewan Üniversiteleri

Yukon Üniversiteleri

Kanada’daki Özel Üniversiteler

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!