New Brunswick French International Student Program

NOVA SCOTIA INTERNATIONAL STUDENT PROGRAM

PRINCE EDWARD ISLAND DEPARTMENT OF EDUCATION AND LIFELONG LEARNING

The New Brunswick International Student Program

Kanada’nın Atlantik eyaletleri , ülkenin en doğusunda bulunan ve Atlantik Okyanusu tarafından yıkanan New Brunswick , Nova Scotia , Newfoundland ve Prince Edward Island’ı içerir. Bu eyaletlerdeki öğrenim ve yaşam maliyetleri ülkenin en düşükleri arasındadır. Bu politika, öncelikle yabancı öğrencileri ve nitelikli göçmen işçileri çekmeyi amaçlamaktadır.

  • New Brunswick, hem İngilizce hem de Fransızca’nın eyaletin resmi dili haline geldiği ve uluslararası öğrencilerin aynı anda iki dilde eğitim görmelerine izin veren tek Kanada eyaletidir. Eyaletteki en eski üniversite olan New Brunswick Üniversitesi, Kanada’daki ilk İngilizce konuşan üniversite oldu ve şu anda ülkenin en iyi 30 üniversitesi arasında yer alıyor. Şimdi, eyalette, çoğunlukla en büyük şehirlerde – Fredericton, St. John ve Moncton’da – yaşayan yaklaşık 5 bin yabancı öğrenci eğitim görüyor.
  • Nova Scotia, 1 milyon Kanadalıya ve 10.000 uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Eyaletteki öğrenci yoğunluğu Kanada’da en yüksek seviyededir, bu nedenle Nova Scotia eğitim kalitesine özel önem verirken, eğitim maliyeti ülkedeki en düşüklerden biri olmaya devam etmektedir. Dalhousie Üniversitesi, Kanada’daki en iyi üniversiteler listesinde 15. sırada yer almaktadır ve St. Mary’s Üniversitesi, Acadia Üniversitesi ve Cape Breton Üniversitesi, ülkedeki en iyi 50 üniversite arasındadır.
  • Newfoundland Eyaleti çeşitli alanlarda eğitim sunmaktadır, ancak yerel pazarda talep gören programlar talep edilmektedir: balıkçılık, ormancılık ve el sanatlarıdır. Newfoundland Memorial Üniversitesi, çok düşük öğrenim ücretleri ile birlikte çok yüksek kaliteli bir eğitim (Kanada’daki en iyi üniversiteler listesinde 23. sırada) sunmaktadır. Ek olarak, uluslararası öğrenciler 6.000 CAD’ye kadar giriş bursu alabilirler.
  • Kanada’nın en küçük eyaleti olan Prens Edward Adası’ndaki yüksek öğrenim , aynı adı taşıyan üniversite ve birkaç kolej tarafından temsil edilmektedir. Toplamda, eyalette, çoğu oldukça prestijli olan Prince Edward Island Üniversitesi’nde (Kanada’daki en iyi 50 üniversite arasında yer alan) yaklaşık 1.000 yabancı öğrenci eğitim görüyor.

Atlantik eyaletlerinin iklimi, sıcaklıkta ani değişiklikler olmaksızın ılıman kıtasal olarak kabul edilir. Kış çok soğuk değil (-5 ° С), ancak sık ve yoğun kar yağışlı ve yazlar ılık (+ 25 ° С’den yüksek olmayan) ve yağışlı. İllerin doğası da çok çekicidir: pitoresk deniz manzaraları ve balıkçı köylerinden çok sayıda yerel park ve iğne yapraklı ormanlara sahiptir.