Nova Scotia International Student Program, dünyanın her yerinden öğrencilere lise eğitimi sunmaktadır. Tek dönem ve / veya tam yıl programları 87’den fazla orta ve lise okulunda ve ayrıca Temmuz ve Ağustos aylarında sunulan ESL kamplarında mevcuttur.

Nova Scotia okul yılı Eylül’de başlar ve Haziran’da biten on ay sürer. 4-12. Sınıflardan (8-18 yaş) öğrenciler kabul edilmektedir. Uluslararası öğrenciler programlarına Eylül veya Şubat’ta başlayabilirler. Ana okul araları Aralık, Mart ve yaz tatilleridir (Haziran sonundan Eylül başına kadar).

İngilizce konuşulan yedi Bölgesel Eğitim Merkezinin tamamında bulunan liseler ve frncophone Okul Kurulumuz (Conseil scolaire acadien provincial) uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Bu okullar, il genelinde hem küçük hem de büyük topluluklarda yer almaktadır. Öğrenciler yeni okullarında yerel ailelerle eşleştirilir. Bu, “yaşam tarzını ilk elden yaşamanın” ideal bir yoludur. Her öğrenciye ev sahibi ailenin bir parçası hissettirilir ve tüm kutlamalara, gezilere ve aktivitelere dahil edilir.

Öğrenciler, sanat ve bilimler, diller ve bilgisayarlara odaklanan çok çeşitli etkinliklerin tadını çıkarırlar. Öğrencilerin çalışmaları ve deneyimleri, onları bir Kanada veya Amerikan üniversitesine girmeye ve seçtikleri programda başarılı olmaya hazırlar. Dersler nitelikli öğretmenlerin dikkatli gözetimi altında verilmektedir. Hepsi sertifikalı profesyonellerdir ve birçoğu eğitim alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.

Öğrenciler herhangi bir sayıda ders dışı etkinlik arasından seçim yapabilirler. Atletik uğraşlar arasında futbol, ​​atletizm, kayak, voleybol ve badminton bulunur. Tiyatro ve müzik programları, öğrenci yönetimi, sanat ve yıllık kulüpleri var.

Nova Scotia International Student Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  1997

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem, Yaz Kampı

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce

Toplam okul sayısı: 372

Uluslararası öğrenciler için liseler: 87

Toplam Öğrenci: 118.962

Toplam Uluslararası Öğrenci:  1500

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  4-12

En yakın havaalanı: Halifax Stanfield Uluslararası Havaalanı

Nova Scotia International Student Program Nerede

Kanada’nın Atlantik kıyısında yer alan Nova Scotia, modern şehirler, hareketli kasabalar ve kıyı ve kırsal köylerden oluşan sessiz, çalışkan bir topluluktur.

Coğrafi olarak, merkezi bir konumdayız: Kuzeydoğu Amerika Birleşik Devletleri’nin yanında, Boston ve New York’tan veya Toronto ve Montreal’den iki saatten az bir uçuşla. Başkent Halifax, dünyanın tüm noktalarına bağlantıları olan uluslararası bir havaalanı sunmaktadır.

Sakin. Scenic. Kasa. Bunlar, sahillerimizden, parklarımızdan ve tatil köylerimizden hoşlanan birçok ziyaretçi tarafından Nova Scotia’yı tanımlamak için kullanılan en yaygın kelimelerdir. Nova Scotia, yelkencilik, rüzgar sörfü ve yüzme gibi çok çeşitli aktiviteler için mükemmel bir okyanus oyun alanı sunar. yürüyüş yapmak, bisiklete binmek ve golf oynamak; kayak, paten ve hokey. Ilıman iklimimiz, yıl boyunca dört mevsim çok çeşitli açık hava etkinliklerine izin verir.

Birleşmiş Milletler tarafından yaşam kalitemizle tanınan Nova Scotians, son teknoloji tıbbi tesislerden, çeşitli kültürel ve spor faaliyetlerinden ve güvenli, temiz bir ortamdan yararlanır.

Nova Scotia, yaşamak için ideal, öğrenmek ve büyümek için mükemmel bir yerdir.

Konaklama

Nova Scotia Uluslararası Öğrenci Programının merkezinde, öğrencinin Nova Scotia Uluslararası Öğrenci Programına katılımının önemli bir parçası olan aile yanında kalma programı vardır. Kanadalı bir aileyle yaşamak, İngilizce öğrenmenin ve Kanada kültürünü deneyimlemenin en iyi yoludur.

Programımız için ev sahibi aileler ararken, amacımız ilişkiler kurmaktır. İşe alma ve tarama sürecimiz boyunca bunu aklımızda tutuyoruz. Öğrencinin kalması için bir yer sağlamanın ötesine geçmek istiyoruz. Rehberlik ve anlayış sağlayacak ve öğrenci için evden uzakta bir yuva olacak bir Kanada evi sağlamak istiyoruz. Tüm ev sahibi aileler Adli Sicil Kontrolü ve Çocuk İstismarı Kaydına tabi tutulur.

Ev sahibi aileler, öğrencileri evlerine kabul eder ve onlara ailenin bir parçası olarak davranır. Kanadalı topluluklara entegre olmanın ideal yolu budur. Öğrenciler, ailenin diğer tüm üyeleriyle aynı sorumluluklara sahiptir. Bu, ev işlerinin tamamlanmasına katkıda bulunmayı ve ev sahibi ailenin kurallarına uymayı içerir. Ev sahibi aileler, uluslararası bir öğrencinin getirdiği zenginleştirici ve zorlu deneyimin tadını çıkarır. Bir öğrencinin günlük yaşamının önemli bir parçası haline gelirler.

Birçok aile birlikte etkinliklere katılmaktan zevk alır. Sonbaharda birlikte seyahat eder, yürüyüş yapar, bisiklete biner ve sosyal zamanlar geçirirler. Kışın birçok aile kayak yapar, kayar, film izler veya çeşitli konserlere ve spor etkinliklerine katılır. Öğrenciler, Nova Scotian ailesinin bir parçası olmaya hazırlanmalıdır.

Faaliyetler

Öğrenciler, okullarında ve topluluklarında spora katılmaya teşvik edilir. Badminton, basketbol, ​​curling, futbol, ​​golf, hokey, ragbi, futbol, ​​atletizm, kayak ve voleybol dahil olmak üzere 18’den fazla okul sporu vardır. Spora ek olarak, öğrenciler grup, koro, dans, drama, fotoğrafçılık ve öğrenci konseyi gibi çeşitli kulüplere ve müfredat dışı etkinliklere katılabilirler.

Ücretler

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  30 Kasım ve 15 Mart

Başvuru Ücreti:  400 $ yeni öğrenci / 200 $ geri dönen

Oryantasyon Ücreti:  200 $ yeni öğrenci

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  9,000 $ (NOT: NSISP’ye bir temsilci olmadan başvuran veya geri dönen herhangi bir öğrenciye 3,000 $ ek ücret eklenecektir)

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  750 $

Sağlık Sigortası Ücreti:  85 $ / ay

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!