Çocuğunuzun eğitimi için Prince Edward Island’ı seçtiğinizde, sınıfta herkes için eşit fırsatların olduğu güvenli bir yerde birinci sınıf bir eğitim aldıklarını bilerek içinizin rahat etmesini sağlayacaksınız. Prince Edward Island okulları, kendini işine adamış ve özenli personel tarafından adanmış çok çeşitli programlar sunar. Öğrenciler hem sınıf içinde hem de sınıf dışında gerçek dünya öğrenme fırsatlarına katılabilirler. Devlet okullarımız mükemmeldir ve toplumlarımızı ve komşularımızı önemsiyoruz.

Prens Edward Adası sessiz, huzurlu ve güvenlidir. Ülkedeki en düşük suç oranına, kaliteli sağlık hizmetlerine ve çeşitli eğlence aktivitelerine izin veren dört farklı mevsime sahibiz. Prens Edward Adası, otantik Kanada’nın gerçek temsilcisidir ve ilimizdeki insanları ve Kanada’nın büyük ülkesini temsil eden ilham verici ve sevecen bir ruhun yanı sıra eğlence ve macera sunar.

Program Ayrıntıları

Program Kuruluş:  2012

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem, Kısa Dönem

Uzmanlık Programları:  Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Düzey Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  62

Uluslararası öğrenciler için liseler:  12

Toplam Öğrenci: 20.200

Toplam Uluslararası Öğrenci: 200

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  K-12

En yakın hava alanı: Charlottetown Havaalanı YYG

Nerede

Prens Edward Adası, Atlantik Bölgesi’nin en küçüğüdür ve Northumberland Boğazı ile Nova Scotia ve New Brunswick’ten ayrılır. Adaya köprü, tekne veya uçakla seyahat edebilirsiniz. 1997 yılında inşa edilen bir mühendislik harikası olan Konfederasyon Köprüsü, 12.9 kilometre uzunluğundadır ve Adalıların ve ziyaretçilerin Prince Edward Adası ve New Brunswick’e veya buradan seyahat etmelerine olanak tanır. Prince Edward Adası ve Nova Scotia arasında seyahat için Mayıs’tan Aralık’a kadar bir otomobil feribotu çalışır. Havaalanı başkent Charlottetown’da bulunmaktadır ve Toronto veya New York’tan iki saatlik bir uçuş mesafesindedir.

Konaklama

Uluslararası öğrenciler, ihtiyaçlarını karşılayan kendi aile yanında konaklama sağlayıcısını seçme esnekliğine sahiptir. PEI konusunda birkaç yerel aile yanı konaklama sağlayıcısı vardır. Ebeveynsiz çalışmaya gelen 7-12 sınıftaki öğrenciler, 18 yaşın üzerinde olsalar bile bir aile yanında konaklama sağlayıcısı olan bir ev sahibi aile ayarlamalıdır. Anaokulundan 6. sınıfa kadar tüm öğrenciler ebeveynleri veya velileriyle birlikte yaşamalıdır. .

Faaliyetler

Okullarda çok çeşitli müfredat dışı etkinlikler ve özel programlar sunulur ve aşağıdakileri içerebilir: atletik sporlar, müzik, drama, yıllık, öğrenci hükümeti, IB ve Fransız Daldırma.

Ücretler

Giriş Tarihleri: Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri: Eylül – 1 Mayıs ve Şubat Öncesi – 30 Kasım öncesi

Başvuru Ücreti:  275 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti: 10,600 $

1 Dönem Öğrenim Ücreti: 5,300 $

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!